Pomoc s výberom receiveru

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rumikcze 19. 3. 2017 17:39

Zdravim vsechny,
Chtel bych slyset nazor na vyber kvalitniho AV receiveru k setu B & W DM603 s3 (bi amp), + center a zadni repro (subwofer nemam, predky basuji na byt slusne i ve filmech) nyni mam av receiver Yamaha RX-V677 (nema preout) a uz bych chtel trochu upgrade ve stereu, ano rad bych presel pouze na stereo, ale to bohuzel nemuzu pritelkyne ma rada prostorovy zvuk a ja taky , tudis bych chtel sehnat nejakou vyssi radu AV receiveru jako bazarovku (strai tak okolo 5 let +-). Yamaha + B&W se mi jako kombinace libi, dynamika je dobra , basy presne, stredy a vysky vyrazne i u slabsi hlasitosti. Onezen jsem trochu kvalitou nahravek, jelikoz posloucham prevazne elektronickou hudbu jako deep house atd..., 320Kb mp3. Ale v loznici mam jeste druhou sestavicku a to ciste stereo yamaha as501 + Dali zensor 3, a kdyz vezmu tento stereo zesik a pripojim jej na B&W tak je zvuk nekde jinde a to jsou stale mp3 320kb.
Trochu se bojim jit do jine znacky nez yamaha (jak rikam dynamika a razance mi vyhovuje) takze v hledacku mam AV receivery jako DSP Z7, a rady 2000+ , ale nevim jaky posun maji v oblasti sterea , jelikoz jsem neslysel a nemuzu soudit, popripade jiny stroj (cambridge audio 751r - o tom jsem cetl ze he cinska spotrebka :-) ) se stejnou razanci a dynamikou kterou si myslim ze yamaha ma. Nebo jit cestou av receivru rx-v777 ktery ma preout na front L-R a k nemu koupit napr. Vincenta nebo yamahu 2000 a stereo je jen pres zesik a av receiver pouze zapnout k filmum na stred a zadek. Casem ( tento rok) planuji upgrade na nejake bazarove B&W 700 nebo 800 rady, jeste uvidime.

Moc diky za rady , sorry za mozne preklepy, pisu na mobilu...
Naposledy upravil rumikcze dne 19. 3. 2017 18:52, celkově upraveno 1
rumikcze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod platprd 19. 3. 2017 17:49

+
Naposledy upravil platprd dne 19. 3. 2017 18:12, celkově upraveno 2
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Orendas 19. 3. 2017 19:42

Můj názor je, že si dražší Yamahou nepomůžeš, stačí se podívat na spotřebu ve špičce...
DSP Z7 má 500W.

Mně odešlo Avr, dostal jsem typ na Cambridge audio 751r, ale ta cena...
Kouknul jsem na ebay a našel použitý cambridge audio 651r za míň než polovinu, ale je to risk, který se mi zatím vyplatil, hraje totiž jak z praku. Prostě paráda, a to kino - super.
Má jednu chybičku a to, že nefungule knoflík hlasitosti, ale na to jsem dostal od prodejce slevu na opravu.
Je tady trochu problém, že tahle značka je hodně poruchová (zdoj...), ale s tím jsem počítal, že po čase půjde na "ozdravnou kůru".
Orendas
Junior

Odeslat příspěvekod rumikcze 19. 3. 2017 19:57

Cambridge audio 751r bych mohl mit za 33k za nove s 2letou mezinarodni zarukou , coz bych dal. Ale neslysel jsem na CA moc dobre recenze. Potreboval bych porovnani mezi CA a yamahou
rumikcze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod platprd 19. 3. 2017 20:02

Orendas píše:Můj názor je, že si dražší Yamahou nepomůžeš, stačí se podívat na spotřebu ve špičce...
DSP Z7 má 500W.

Mně odešlo Avr, dostal jsem typ na Cambridge audio 751r, ale ta cena...
Kouknul jsem na ebay a našel použitý cambridge audio 651r za míň než polovinu, ale je to risk, který se mi zatím vyplatil, hraje totiž jak z praku. Prostě paráda, a to kino - super.
Má jednu chybičku a to, že nefungule knoflík hlasitosti, ale na to jsem dostal od prodejce slevu na opravu.
Je tady trochu problém, že tahle značka je hodně poruchová (zdoj...), ale s tím jsem počítal, že po čase půjde na "ozdravnou kůru".


pošli to třeba vránovi do casea nebo boukalovi analogservis, oni ti tu vazelínu odstraní a bude to zase fungovat, hlavně to nedávej do autorizovaného servisu, tam ti to vymění kus za kus a za chvíli tam máš tu chybu znova.

Pokud se bavím o té chybě, že když dáváš volume nahoru, tak jde dolu nahoru dolu a kam se mu zachce.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Orendas 19. 3. 2017 20:11

Jestli na to máš a chceš risknou mez. záruku, tak bych do toho asi šel.
Když porovnáš s DSP, tak 751 má spotřebu 1700W, je to dělo, to můžeš porovnávat jak chceš, ale čísla mluví jasně.
Ale počítej s tím, že se může "po.sr.at".

-- 19. 3. 2017 20:17 --

to platprd: jojo, jsem domluvenej s p. Boukalem na opravě, zatím mě to nijak netrápí a běží roční záruka, tak až někdy po té.
Orendas
Junior

Odeslat příspěvekod rumikcze 19. 3. 2017 20:18

To je dilema teda , to jsou opravu vyrobky CA tak poruchove? A ta 751r kdyz bych srovnal na stereo tak je treba na urovni stereo zesiku noveho v cene jake? 20 000 , 30000?
rumikcze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Orendas 19. 3. 2017 20:24

Tak to netuším, ale byl jsem upozorněn, že 751 se blbě opravuje a že za ty peníze (70k nestojí), otázka je jestli stojí za 33k...
A teď babo raď.

-- 19. 3. 2017 20:27 --

a nebo zkus tohle
http://www.ebay.de/itm/Cambridge-Audio- ... SwnbZYDjbu
Orendas
Junior

Odeslat příspěvekod rumikcze 19. 3. 2017 20:30

A jaky je rozdil mezi 651 a 751 ? Pocitam ze zvukove by mohly byt stejne? Nebo poradit nejaky jiny kousek v cene 30000,- at uz bazarovy nebo novy
rumikcze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Orendas 19. 3. 2017 20:38

rozdíl je ve výkonu a usb převodníku, zvukově budou asi stejný.
Dneska je těžko najít dobrý avr, HK je už na nic a jiný dobrý stojí balík.

-- 19. 3. 2017 20:42 --

doma jsem měl před lety avr pioneer, denon 2x, hk 435, ale CA hraje famozně.
Orendas
Junior

Odeslat příspěvekod rumikcze 19. 3. 2017 21:09

Treba zrovna Yamaha rx677 co mam mi neprijde za tu cenu vubec spatna, proto jsem si myslel ze avr od yamahy v hodnote napr. 40 000,- bude hudebne ve stereu o poznani lepsi
rumikcze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sands1 19. 3. 2017 21:13

Nebude v stereu o poznani lepsi. Pokial ti vykonovo staci sucasny AVR, nema vyznam menit
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dkdkdk 19. 3. 2017 21:26

dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rumikcze 19. 3. 2017 21:37

A ten NAD by byl o poznani lepsi nez yamaha co mam nyni? O NADu AVR jsem toho moc neslysel
rumikcze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod funkye 13. 11. 2017 19:48

Dobrý deň,

potreboval by som pomoc s výberom AV receiveru so stereo reproduktormi. Nie som žiadny audiofil, prechádzam z domáceho kina Philips HTS 7200. Takže hľadám stereo systém na TV + hudbu v cenovom rozsahu 800-900 eur (vrátane repro).

Využitie:
zvuk z TV cez koaxiálny kábel
počúvanie hudby cez spotify,
hudba cez bluetooth z PC a mobilu
Mám NAS, takže by som ho chcel k tomu tiež pripojiť (HDMI alebo LAN)

Ako reproduktory by som vybral Wharfedale Diamond 225
A ako receiver vzhľadom na rozmery TV stolíka sa mi, čo sa funkcií týka, vidia ako dobré riešenie Onkyo TX-L20D, Onkyo TX-L50 alebo Harman/Kardon AVR161S.

Samozrejme, žiadny z nich som nepočul hrať, vyčítal som iba, že majú neutrálnejší prednes, napríklad oproti takej Yamahe.
Hudbu počúvam: jazz, akustickú a elektronickú a miestnosť mám cca 23m2.

Ďakujem vopred za každú radu.
funkye
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků