Stereo receiver? Plus repro

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 9. 2. 2017 21:21

No právě já taky nemám s čím srovnat ale podle googlu jsou to všechno bedny z podobný cenový kategorie kolem 30000, takže určitá kvalita se snad dá očekávat u všech...?
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 10. 2. 2017 21:17

A nakonec mám v merku ještě KLIPSCH RF-82 II nebo KEF Q500...
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 10. 2. 2017 22:42

Ani jedny nebrat ty klipsch josu hrotné fujtajbly tak na disco hudbu a kefy mají 5" pidirepráčky a mizerně vyřešené pasivní zářiče takže to místo basů jenom tak blablá, to jsou tak pšouky k DK oboje.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 11. 2. 2017 08:57

Přesně KLIPSCH tak maximálně na kino efekty dobrý.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 12. 2. 2017 17:30

Tak výběr je u konce a už mi to hraje! Napíšu pár řádků o výběru kdyby někdo na tom byl jako já. O víkendu jsem slyšel asi sedmery bedny z kategorie 20-30000Kč a rozdíly mě fakt překvapily. Začnu od nejhoršího Klipsch RF-82 II z druhý ruky. Slyšel jsem je první a tak mi to nejdřív nepřišlo tak špatný, ale ve srovnání s ostatními - dunivý basy, středy a výšky taky nic moc, hodně špatná akustika místnosti taky měla podíl na výsledku.
Pak jsem slyšel ve studiu
JBL Arena 170 - za tu cenu překvapivě dobrý, uměl bych si představit s nima žít, ale nebylo to ono, takový trochu syrový, zastřený, ale celkem zábavný
Dali Spektor 6 - byly nový nerozehraný, mohlo to mít vliv, ale celkově takovej suchej přednes, bez energie, nic co by člověka zaujalo
Elac Debut F5 - celkem dobrý, ale neoslovily mě, takovej průměrnej zvuk, ani špatný, ani dobrý.
Monitor Audio Bronze 6 - celkem zajímavý, zábavný, pěkný vokály a vejšky, ale pro mě přes rozpočet. Nicméně třeba o bazarovkách bych uvažoval.
Q Acoustics 3050 - Nejlepší z těch pěti, pevnej bas, slušný středy i výšky, byl jsem rozhodnutej je vzít, ale naštěstí jsem ještě dojel do Plzně na poslech reproduktorů RIHA Basic Nano S. Neměl jsem v ně moc důvěru, takový malý sloupky, jenom 2 měniče navíc středobas celkem malej, ale pak to začlo hrát a dostavil se WOW faktor, zvuku nic nechybí, nic nepřebývá, překvapivě pevný basy, navíc docela hluboký, perfektní prostor, vokály, vejšky, paráda, poslech prostě baví. Jediná "nevýhoda" byla že jsem nemohl vybrat barvu, se slevou byly k dispozici jenom barvy korálová červená a bambus. Vzal jsem červený a nelituju, vypadají nádherně, zpracování na 1. K tomu jsem koupil na doporučení zesilovač Yamaha A-S301 a sedí to spolu moc dobře. Takže nakonec velká spokojenost a všem co váhají s výběrem beden můžu vřele doporučit http://www.audio-visual.cz/ - jeďte si ty bedny poslechnout, fakt za to stojí. A můžu doporučit i http://www.avcenter.cz/ kde jsem koupil zesilovač a pán mi vyšel vstříc a prodal mi ho v neděli ráno což oceňuju. Takže díky oběma a nakonec jedna fotka jak to u mě momentálně vypadá:
IMG_20170212_144042.jpg


V budoucnu budu řešit asi trochu akustiku, ne že by to bylo úplně špatný, ale k ideálu to má daleko a potom zdroj zvuku, pravděpodobně Raspberry Pi + Hifiberry nebo něco na čem poběží KODI.
Naposledy upravil vencaxxx dne 12. 2. 2017 17:48, celkově upraveno 1
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 12. 2. 2017 17:44

Tak super.Kolik tě vyšli ? Budeš tam mít asi chybu RIHA Basic Nano M jsou regálovky.Ale potvrdil jsi ,že Q Acoustics 3050 jsou v ceně do 21000 Kč jedny z nejlepších ,tak jak je zde doporučujeme.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 12. 2. 2017 17:49

Jo pravda opravil jsem to. 14000 + kabely.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 12. 2. 2017 17:52

Tak to je pěkná cena.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 12. 2. 2017 17:52

ta barva je teda pecka, to se nedivím, že byly ve slevě. Tak ať to hraje teda :-) Já bych měl akorát trochu problém, jak je máš nasezené hodně v rozích, ale to je holt daň za tu širokou středovou skříňku.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 12. 2. 2017 17:59

paráda, hlavně že jsi spokojený
škoda že je neuslyším, jsem líný někam jezdit, ale rád bych si je poslech. nezdá se mi, že by mohly mít slušný basy... slyšel je tady ještě někdo?
ta místnost vypadá akusticky dost mizerně - teda podle toho, co je vidět. úpravy by určitě nebyly na škodu
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 12. 2. 2017 18:37

Tak zrovna ty mikro, co sem slyšel já měly tak 5" a basů to mělo jako prase. spíš mi v tom za ty peníze chyběla určitá čitelnost, na kterou jsem u repro téhle cenové kategorie zvyklý, ale byly v malé místnosti, těm tech 20-30 metrů by bylo adekvátních.
Naposledy upravil platprd dne 12. 2. 2017 18:37, celkově upraveno 1
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 12. 2. 2017 18:37

Pěkné,tak si to užívej 8-) v pohodě a nehledej v tom po čase nedostatky nebo pak se dostaneš do té spirály výměn.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 12. 2. 2017 18:48

No já nemám v plánu je nějak moc brzo měnit, ani jsem neměl náladu objíždět kde co, ale zas bez poslechu to fakt nejde. Jsem moc rád jak to dopadlo.
Ta místnost vypadá podle fotky fakt mizerně, ale pak už to je lepší, sedačka, police nacpaný knížkama a věcma, komoda, stůl...ale chtělo by to zlepšení.
Ten repráček fakt překvapil, basů to má dost, ale jsou jenom tam kde maj být, neduní to pořád jako jiný repráky, prostě se dá i normálně koukat na televizi, při běžný hlasitosti je perfektně rozumět a "ducne" si to jenom když je potřeba.
Jinak jsem z Mostu tak kdyby někdo byl z okolí tak klidně nechám poslechnout.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 12. 2. 2017 19:27

Leony je myslím také z Mostu, tak můžete porovnat s jeho zakázkovým hajendem :-D
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lo-fi 12. 2. 2017 19:40

leroj:
říha dělá věci pro radost, aby fungovaly, je to poctivý řemeslník, ne zlatokop, a nepustí do oběhu nic, co by nehrálo... znám veškerou jeho produkci a potencionální zákazník neudělá chybu s žádným modelem.... je hodně lidí, kteří roky měnili komponenty v řádu statisíců aby nakonec skončili u něj....

venca:
proč jsi nekoupil i Riha zes? v ranku konfekčních výrobců v podstatě neexistuje kvalitativní ekvivalent, nevyjímaje ani vyhypované firmy jako Akufejs, Krell, Levinson apod....
lo-fi
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků