Bluray a HD přehrávače - dotazy, rady, zkušenosti

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 12. 2016 11:40

Měl by jít vidět jako součást LAN pod "Místa v síti" - jako disk. Ale nikdo ti nedokáže zaručit, že až ho od toho přehrávače odpojíš, budou data na něj uložený tím přehrávačem čitelný i po připojení k jinýmu přístroji potažmo PC = jestli tam nebude buď jinej protokol nebo jestli tam nebude nějakej kód/šifra souborů, aby se nedaly jednoduše kopírovat přes PC.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Paullik74 10. 12. 2016 19:54

To by asi úplně nevadilo, ale dobré vědět, díky moc :).
Paullik74
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 2. 2. 2017 21:57

S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scottik1 13. 10. 2017 09:57

Samsung přehrávač BR-H6500
Má někdo vyzkoušené na tomto přehrávači jestli jede formát DVD VIDEO z páleného dvouvrstvého disku DVD+R DL ? Nechci žádné teorie ale opravdovou zkušenost.
Díky předem za každou reakci.
scottik1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 17. 1. 2018 17:25

Nové UHD BR přehrávače od Panasonicu s podporou HDR10+. Kdo má zájem, čte zde.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matori 11. 2. 2018 21:07

Dotaz
Mám na výběr PD-10, PD-30, PD-50. Mám reciever od stejné značky SC-LX 50. Taky se mi líbí, že umí přehrát i SACD disky. Většinou sice poslouchám z HDisku v kvalitě HiRes, tak nevím jestli to má smysl a nemám si koupit od stejné značky raději Blu-ray přehrávač Pioneer BDP-X300. Umí hodně formátů ale nevím jestli je mohu srovnat co do kvality. Jsem přístupný všem variantám. Prostě v mém okolí není odborník. Jsem už v letech a vždy jsem poslouchal kvalitně nahranou hudbu. MP3 používám jen jako zvonění v telefonu a někdy v autě.
matori
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 12. 4. 2018 07:38

Oppo údajně končí s Blu-ray přehrávači. Detailní informace v článku na avmania.cz.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarVer82 11. 8. 2019 17:37

Snad je tady jeste nekdo aktivni a bude vedet poradit s prehravanim stazenych MKV 3D souboru v nejakem bd prehravaci kolem 5k. Zda takove zarizeni vubec existuje...? U TV s tim problem neni, ale v projekci nevim proc mi prestalo prehravat 3D Kodi v Xboxech. Tak chci neco narychlo koupit co by fungovalo, ale nechci MMC... Dik za kazdou radu...

-- 11. 8. 2019 18:38 --

MarVer82 píše:Snad je tady jeste nekdo aktivni a bude vedet poradit s prehravanim stazenych MKV 3D souboru v nejakem bd prehravaci kolem 5k. Zda takove zarizeni vubec existuje...? U TV s tim problem neni, ale v projekci nevim proc mi prestalo prehravat 3D Kodi v Xboxech. Tak chci neco narychlo koupit co by fungovalo, ale nechci MMC... Dik za kazdou radu...
MarVer82
Junior

Odeslat příspěvekod RADU65 31. 8. 2019 17:30

V současné době pokud chceme pořídit to nej v univerzálních přehrávačích Ultra HD Blu-ray tak jsou v podstatě dvě možnosti a to PIONEER UDP-LX500 nebo Panasonic DP-UB9000EGK.
Zkušenosti v našich končinách jsou vzhledem k ceně s těmito modely takřka nulové...
Něco se dá najít na zahraničních fórech a jediné co mě od koupě zejména modelu PIONEER UDP-LX500 odrazuje je přehrávaní Ultra HD Blu-ray disků kdy se přehrávač u některý 100GB disků prostě sekne. Což je u přístroje v této cenové kategorii nepřípustné.
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod _jan91 1. 9. 2019 11:53

Existuje nějaký UHD BluRay přehrávač dostupný v ČR, který umí k disku bez CZ podpory připojit .srt titulky z externího disku? Rád bych se v tomto směru zbavil závislosti na PC a nutnosti programu AnyDVD.
_jan91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mdeejay 6. 9. 2019 20:50

RADU65 píše:V současné době pokud chceme pořídit to nej v univerzálních přehrávačích Ultra HD Blu-ray tak jsou v podstatě dvě možnosti a to PIONEER UDP-LX500 nebo Panasonic DP-UB9000EGK.


Tak to nevím, dávat za to kolem 25tis...Myslím, že postačí dobře hodnocený Sony UBP-X700, který stojí do 5tis. Sám ho mám a jsem s kvalitou spokojen. Mám nějaké UHD filmy na BD-R 50GB a kvalita velmi dobrá. Rozhodně lepší, jak při přehrávání z PC...
Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC(+repro na 6.1),CA 640C V2,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi+LoRad,Monster HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i...TV Sony KDL-65XE9305,Sony UBP-X700...PC:i5 9440F, GTX 1060 6GB,16GB RAM(3000),MSI H310M PRO-VDH PLUS
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod carlos52 6. 9. 2019 21:33

OPPO 203,nebo OPPO 205.
carlos52
Junior

Odeslat příspěvekod RADU65 6. 9. 2019 22:29

mdeejay píše:
RADU65 píše:V současné době pokud chceme pořídit to nej v univerzálních přehrávačích Ultra HD Blu-ray tak jsou v podstatě dvě možnosti a to PIONEER UDP-LX500 nebo Panasonic DP-UB9000EGK.


Tak to nevím, dávat za to kolem 25tis...Myslím, že postačí dobře hodnocený Sony UBP-X700, který stojí do 5tis. Sám ho mám a jsem s kvalitou spokojen. Mám nějaké UHD filmy na BD-R 50GB a kvalita velmi dobrá. Rozhodně lepší, jak při přehrávání z PC...

Každý máme jiné požadavky a nároky na kvalitu a co vyhovuje jednomu nemusí vyhovovat druhému.U těch levných přehrávačů Ultra HD Blu-ray mě problémy se sekáním disků až tak nepřekvapují jak u těch top modelů :shock:
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod mdeejay 6. 9. 2019 22:43

[quote="Každý máme jiné požadavky a nároky na kvalitu a co vyhovuje jednomu nemusí vyhovovat druhému.[/quote]

Tak já hlavně reagoval na požadavek tazatele, který chtěl něco kolem 5tis a ne něco za 25tis...
Jinak taky když už top UHD přehrávač, tak k tomu adekvátní top TV...
Měl jsem doma pújčený top model UHD přehrávače od Sony a porovnával jsem to s levným modelem 700 řady a super rozdíl tam tedy nebyl a to nemám základní řadu TV Sony - viz podpis...
Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC(+repro na 6.1),CA 640C V2,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi+LoRad,Monster HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i...TV Sony KDL-65XE9305,Sony UBP-X700...PC:i5 9440F, GTX 1060 6GB,16GB RAM(3000),MSI H310M PRO-VDH PLUS
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod RADU65 7. 9. 2019 09:31

Samozřejmě že celý řetězec DK by bylo dobré mít kvalitativně vyvážený a sladěný aby některý komponent nebyl jeho výraznou slabinou.Ale co si budeme povídat představy je jedna věc a finanční možnosti věc druhá.Tomu také odpovídá prodejnost těchto top produktů,které si pořídí pouze pár nadšenců...Klasické disky a co teprve ultra HD jsou právě pro těch pár nadšenců a jsou všeobecně na ústupu v prodejnosti.Proto také nějaké zkušenosti s top přehrávači u nás jsou na rozdíl od zahraničí téměř nulové.Tím si také vysvětluji,že třeba u PIONEERU UDP-LX500 nebyly u prodejců ani servisu zaznamenány zatím nějaké problémy. :hm
RADU65
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků