DAC k PC

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hanz94 27. 10. 2016 09:21

Zdravím,
hledám dac k pc se sluch.zes. k omnitronic shp-​600 a k nic moc aktivním repro (časem nejspíš upgrade na pasivní repro + nějakej amp) po prolejzání for a koukání na reviews na youtube už v tom mam celkem guláš tak by mě zajímaly vaše tipy a připomínky případně co by jste si sami vybrali v ceně +-2500
mě z toho vyšo zatím tohle:
Sound Blaster X-Fi Surround HD - má mikrofon in takže ?možná zlepšení na TS oproti integrovaný zvuk. ale zvuk nejspíš horší než ostatní možnosti?
FiiO E10K - lepší zvuk ale horší možnosti připojení ?
Audinst HUD-mini - zvuk?
smsl m2?
případně co jinýho by jste doporučily? dostupny tady a bez bazaru
Hanz94
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 27. 10. 2016 09:52

Schiit Modi uber2 z EU shopu v Holandsku.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hanz94 27. 10. 2016 10:17

Dík za tip ale dost přes rozpočet a navíc je to bez sluch. zes.
Hanz94
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Androsaurus 27. 10. 2016 10:19

SMSL M3, co nevidět by mi měl dorazit, tak pak dám vědět jak je na tom zvukově.
Androsaurus
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 10. 2016 14:49

Hanz94: este skus pozriet Audioquest DragonFly Black v tej cene. Osobne mam to Fiio a spokojnost, pozicane som mal aj Dragonfly Black a nenasiel rozdiel (vo zvuku). Druhe Fiio si po doporuceni dnes kupil kolega k Bose QC35 - viem, ze je to mozno poddimenzovana DAC k nim, ale na druhej strane, on to pocuval na internej karte NB, na co som sa nemohol pozerat :)
Ak zvazujes ak SoundBlaster, skus pozriet aj ASUS Xonar X5, len toto su asi skor hracske/video zvukovky, mal som ich vo vybere, ale vyhralo Fiio.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hanz94 27. 10. 2016 15:35

Díky za tipy ale M3 asi neseženu z cz shopu a Dragonfly má jenom jeden výstup a nějak mě neláka neustále lízt pod stůl :D u toho asusu a creative mi přijde jako + vstup na mikrofon ale myslim že zvukově budou horší, zatím to vidím na E10K vs HUD-mini
Hanz94
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 10. 2016 16:55

Netreba mať predsudky ani voči zvukovkam od PC firiem. Surround HD hra lepšie ako prva verzia E10 či Audinst Mini. A taky Xonar U7 na tom tiež nie je zle. Len ten Surround HD ma vyššiu vystupnu impedanciu, tak nie je najvhodnejši k nizkoimpedančnym sluchadlam - IEM.
Každopadne zvonku nakupovať nechceš, ale tam nakupiš lepšie, a to tak že podstatne. Určite to poriadne zvaž.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 27. 10. 2016 22:24

...anebo se připravit na blížící se Black Friday :nenapadne
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hanz94 28. 10. 2016 07:30

No jde o to že já bych asi nakoupil i v zahraničí ale měl sem si vymyslet dárek pro sebe a tohle je ono takže to nebudu kupovat já ale vidím to tak že půjdu asi do tý SB X-FI HD a pak kdyby to nestačilo tak ji vrátím a nebo po čase koupím sám už něco lepšího oproti intg. zvukovce to snad bude posun :D
Hanz94
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 10. 2016 12:09

To je skoda no. Lebo ono sa tu fakt take veci velmi neoplati nakupovat.

Oproti integrovanej ale bude samo posun aj toto.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod geforce85 7. 12. 2016 16:18

Ahojte hľadám náhradu za hiFace Two z dôvodu že mi Taliani nevedia poslať firmware ktorý by vedel obsluhovať ich new ovládač na win10. Ovládač bol vydaný 29.07.2016 a doteraz nič. Už mi došla trpezlivosť.

Ak by ste vedeli o niečom podobnom hiFace Two čiže mi stačí usb vstup a na výstupe 1 x RCA
bol by som Vám vdačny :-)
nakupujem z celého sveta :-)
mobil: Pocox3
pc :Alienware17 R4 + lg 48cx
audio : Onkyo TX 8270 + Onkyo C 7030 + Klipsch rb-81 ii+ Klipsch R-10SW, Sony D-NE20, fiio e18,bv audio headamp
sluchadla: SONY MH1c , Sony MDR-10RBT,DUNU 1000
geforce85
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 7. 12. 2016 19:17

Breeze Audio DU-U8
Gustard-U12
Singxer F-1
vsetky lepsie, nez hiFace2
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod geforce85 8. 12. 2016 09:43

Ďakujem za typ najviac sa mi pozdáva ten singer f-1 len ta cena a bez ovládačov na win 10
Ešte aby som upresnil požiadavku ma to mať napájanie z UBS a malo by to byť ako USB stick z dôvodu že je to zapojenie bez kábla priamo do vstupu na zosik.
Ďakujem.
mobil: Pocox3
pc :Alienware17 R4 + lg 48cx
audio : Onkyo TX 8270 + Onkyo C 7030 + Klipsch rb-81 ii+ Klipsch R-10SW, Sony D-NE20, fiio e18,bv audio headamp
sluchadla: SONY MH1c , Sony MDR-10RBT,DUNU 1000
geforce85
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 8. 12. 2016 13:19

Napajanie z pocitaca je zarusene a jednoduche zariadenia ako hiFace nemaju izolaciu od tohoto rusenia uspokojivo vyriesenu. Prejavuje sa to ako strata detailu v menej cistom pozadi, ostre rozmazane vysky atd. Kvalitnejsie stolove riesenia obsahuju vlastny linearny zdroj. Singxer F-1 "hra" tiez lepsie vtedy, ak sa pouzije externe napajanie. Aj na hiFace existuju mody alebo riesenia bez zasahu do zariadenia, ktore pridavaju externy zdroj.

Externe sa zdroj da pridat napr. takto:
Takmer hocijaky 5V linearny zdroj s takymto kablom http://www.audiophonics.fr/en/various-a ... -8389.html
Zdroj moze byt aj toto: http://hifina.cz/ostatni/59-ipower.html
USB kabel napr. Supra USB s oddelene vedenym/tienenym napajanim a datami http://www.amazon.de/Supra-Cables-USB-2 ... +A-B+Kabel
Akurat ze to navysuje cenu, stolove riesenie s linearnym zdrojom moze byt efektivnejsie.

Proste ide o to, aku chces kvalitu. O take tie kluciky ako hiFace sa uz nezaujimam.

Zaujimave citanie: http://www.computeraudiophile.com/f6-da ... out-15327/
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 19. 1. 2017 15:00

No jo:)
Ja mám Casea Aquila a už bez toho neviem žiť. Napájané z HD Plex lineárneho zdroja, ktorý napája aj pc a smsl dac. Ešte záleží aj na softeri. Používal som Daphile linux,ale nie vždy to šlo ako som si predstavoval, teraz som prešiel na WTFPLAY :D Maximalne jednoduchý linux, prehráva z pamäte, asi top zatiaľ :) http://wtfplay-project.org
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků