Panasonic TX - 50DX780E

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jakub1983 16. 12. 2016 08:59

Dobrý den,
po nějaké době sem opět píši, jelikož si rad a názorů lidí tady vážím.
Rád bych se Vás zeptal, co si myslíte o TV TX-50DX780E. Mám Panasonic TX-40AS640E, který má VA panel, jsem spokojený, pokud jde o poměr cena/výkon, ale v alze jsem viděl naživo TX-50DX780E a obraz se mi líbil moc. Podle mě to je dané i povrchovou úpravou obrazovky, kdy to není polomat, ale je lesklá (říká se té úpravě crystal bright nebo si mám všímat případně jiného termínu, který to označuje?) Asi jde o čistě subjektivní pocit, nicméně mi přijde, že už jen tenhle "detail" ovlivňuje podání kontrastu a sytost barev. Mému oku tohle vyhovuje a proto jsem se rozhodl, že chci, aby moje příští TV měla lesklou úpravu obrazovky. Ví tady někdo, zda ta 50" má VA či IPS? Vím, že jde o 4K a mělo by to umět HDR. Budu moc rád za pozitivní i negativní příspěvky a případné rady. Všem Vám děkuju a přeju hezký svátky ;-)
jakub1983
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 12. 2016 09:46

Leskly panel sa pouziva prave na zvyraznenie kontrastu aj farieb. To si pobral dobre. Ma to ale aj odvratenu stranku, a sice je to zrkadlo, takze sa v tom vsetko odraza co moze pri sledovani posobit dost rusivo. Hlavne za denneho svetla. Na to treba pamatat.

Od toho HDR netreba cakat vela, je to len take "demo", nejaky uzitok z neho mas az vo vyssich modeloch, ktore su v tomto smere na to hardverovo vybavene inak. Inak je to to iste co lacnejsi DX750, rozdiel je len v tuneroch.

Neviem aku vzdialenost mas, ale pri beznej obyvackovej je 50" UHD celkom nanic.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub1983 16. 12. 2016 10:06

To všechno vím. U fullHD víceméně platí, že pozorovací vzdálenost se má rovnat 1.5x úhlopříčce a u UHD prakticky úhlopříčce. Že se to leskne a ruší vím taky. Raději bych preferoval fundovanější rady typu, jaký to má panel (technologie) a jak dnes výrobci nazývají právě ten fakt,že to má lesklou úpravu. Dřív (možná i dnes) se tomu říkalo povrchová úprava crystal bright - jde o to, že když třeba nemám možnost vidět TV fyzicky v prodejně, tak podle čeho se orientovat v popiscích parametrů na e-shopech atd. Jinak když je rozdíl v tunerech, myslíš tím, že ta nižší nemá duální? A co to vlastně je ten duální tuner...to není to samý co DBV-T2, ne?

-- 16. 12. 2016 11:22 --

U Panasonicu mám asi jistotu použití lesklého panelu v případě, že to bude nabízet super bright panel, ne? Myslím si to tak aspoň.
jakub1983
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 12. 2016 10:57

Je tam VA panel.
Vyrobcovia vacsinou neuvadzaju povrchovu upravu panela, Super Bright je nieco ine.
Ak to nemas moznost fyzicky vidiet, tak sa vacsinou da vygooglit fotka resp. niekde v recenzii sa to spomina. Alebo info od niekoho kto ten tv ma/videl.

Dualny tuner znamena ze ma fyzicky 2 tunery. Teda mozes sledovat jeden kanal a nahravat iny. Alebo jeden sledovat na TV a iny streamovat do ineho zariadenia.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub1983 16. 12. 2016 13:05

OK, díky.
A rozdíl mezi 780e a 750e je jen v tom, že u 750e nejsou dva ty tunery? To bych klidně oželel. Asi nevíš, jestli i ta 750e bude ít lesklou povrchovou úpravu, co?
Jinak ač asi nemáš osobní zkušenost přímo s touto řadou, jaký je tvůj názor na tu TV? Mně se docela za tu cenu jevila dobře.

-- 16. 12. 2016 14:07 --

V podstatě řeším buď samsung nebo Panasonic. V prodejně mi jeden týpek od samsungu řekl, že má význam koupit buď LG nebo samsung, jelikož když koupím cokoliv jinýho, takto stejně bude panel od samsungu nebo LG, ale ok, i kdyby ta praxe byla taková, tak přece záleží i na nějakým softwareovým doladění a to už má každej výrobce svoje, ne?
jakub1983
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 12. 2016 14:41

780E ma naviac len sat. tuner a ma to 2x. Inak je to ten isty TV. Takže ano ma leskly displej.
V tych recenziach maš fotky vypnuteho panela. V tej poľskej aj video kde je to vidieť:
https://hdtvpolska.com/panasonic-dx750- ... -4k-120hz/
http://www.flatpanelshd.com/review.php? ... 1464241293

Jo, predajcovia nakecaju plno nezmyslov. Rozhodne nemaju všetky TV panely od Samsungu a LG, to je blud. Konkretne tento Panak tiež nie. Ma panel od Innoluxu.
To že maju 2 rôzne TV od ineho vyrobcu presne ten isty panel, rozhodne neznamena že maju rovnaky obraz. Každy vyrobca ma vlastnu elektroniku, ktora robi vyrazne rozdiely.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub1983 16. 12. 2016 18:42

A doporučil bys mi nějakou dobrou alternativu? Jak jsem už řekl, tak se rozmýšlím mezi panasonicem a samsungem. Dost často někdo kritizuje, že samsung má obraz nereálný a jak omalovánky, ale mně se to celkem i líbí, nicméně cenově je někde jinde. Jestli máš dobrý typ na 50" od samsungu v podobné cenové relaci, tak sem s ním. Jako supr je ta organická LED technologie od samsungu,ale je to pořád dost drahý. Jinak je oled víceméně to samé co amoled? Asi ne co? Prej amoled je dobrý tak akorát pro mobily...že prej na velkým obrazovkách se to celkem brzo "vypálí".
jakub1983
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 12. 2016 19:34

To si sa dočital dosť srandovnych veci. Samsung nema žiaden omaľovankovy, nerealny obraz. Teda ma, ak je nespravne nastaveny. To ale plati pre uplne každy jeden TV, bezohľadu na vyrobcu.

Samsung oled ani amoled televizory nerobi, to si niečo zle pochopil. Robi iba male displeje pre mobily, tie amoled. Ak maš na mysli SUHD televizory, tak to s oled nema nič spoločne.

Neviem ako suvisi veľkosť obrazovky s vypaľovanim obrazu.

Neviem čo je podobna cenova relacia, ale za cca 38000,- sa da kupiť väčši a o dosť lepši (v porovnani s DX780E) Samsung UE55KS7002. Robi sa ešte v 49", ale u nas sa v tej uhlopriečke nepredava.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub1983 17. 12. 2016 09:48

a co Samsung Samsung UE49KU6672U ? Nechci jít přes 50"
jakub1983
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 12. 2016 10:01

Ten je horsi ako Paňas. Samsung tam ma hrozne velky kvalitativny skok medzi KU6xxx a KS7-KS8xxx. Ten Panak je niekde medzi.

Nechciet ist u UHD TV do vacsej uhlopriecky je absolutne nepochopitelne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub1983 17. 12. 2016 16:17

Nemusíš chápat všechno :-)
Zkus například vzít v potaz, že se na to budu koukat z 1.5 metru. Zkus třeba dál vzít v potaz, že nad 50" už na to nemám instalační místo...trochu méně arogantního přístupu by neškodilo a pokud to bereš jako urážku, tak to asi bude trochu případ potrefené husy.
jakub1983
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 12. 2016 16:20

:)
Vzdialenosť si neračil za tych x proispevkov napisať ani raz, vycucať z prsta si to neviem. Keď ty niečo nevieš pochopiť, znamena to že si tiež arogantny? Toto som nepobral...
Ospravedlňujem sa ti, že som sa ti snažil poradiť. :roll:
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub1983 17. 12. 2016 17:00

Hele a nemyslíš, že z mýho druhýho příspěvku jasně vyplynulo, že pokud jde o pozorovací vzdálenosti, tak zhruba vím, jak se zachovat a jakou velikost úhlopříčky chtít? Jako já to nemyslím zle,a le přišlo mi, že mi "cpeš" i totálně základní znalosti (jako fakt asi nevím, že lesklá úprava má např. to negativum, že se v ní vše odráží)....jako nejsem úplnej kokot, kterej včera teprve přišel na svět...čili nemusíš mi všechno úplně polopatě vysvětlovat.
jakub1983
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 12. 2016 17:41

jakub1983 píše:Hele a nemyslíš, že z mýho druhýho příspěvku jasně vyplynulo
Nie, nevyplynulo z toho aku vzdialenosť maš. Len že si si toho vedomy.

Uvedomuješ si vôbec, že tu na forum chodi po radu cele spektrum ľudi s rôznymi vedomosťami, skusenosťami, predstavami, očakavaniami, aj taki, ktori o tom nevedia absolutne nič? A že my im do hlavy nevidime a nevieme kto ako na tom je? Keby som ti nenapisal podľa teba "zakladne" informacie a bol by si ten čo o tom nič nevie, potom by si tu vytykal že ti tie zakladne info nevysvetlime?
Občas treba vytiahnuť hlavu z pr... a skusiť sa na veci pozrieť aj z tej opačnej perspektivy. Potom môžeš niekomu niečo vyčitať.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub1983 17. 12. 2016 18:50

Nebudu se uchylovat k vulgarismum a přistupovat tak na tvůj styl psaní, nemůžeš mě urazit. Ano, argument typu, že je zde široké spektrum lidí s různými vědomostmi beru. Prostě jen stačí odpovídat na vznesené dotazy a nedělat chytráka za každou cenu.Poznámky typu, že je absolutně nepochopitelné chtít UHD TV v 50" totiž zavání praktikami těch pseudoodborníků obchodníků v electroworldech apod., kteří samozřejmě chtějí prodat pokud možno tu největší a nejdražší TV. Jestli z druhého příspěvku opravdu nevyplynul fakt, že se není třeba bavit o velikosti TV, tak fakt není chyba na mém "přijímači"
Jinak...SUHD od samsungu nemá OLED displej?
jakub1983
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků