Sharp televizory do 20k

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Maja75 4. 10. 2016 07:30

Ahoj, nikde jsem se tu nenašel recenze na televizory SHARP, přitom v poměru k úhlopříčce a ceně se mi zdají být jedni z nejlepších. Např. Sharp LC-55CFE6242E, Sharp LC-55CFE6242, Sharp LC-55CFE6352E, Sharp LC-55CFE6352. Sice nevidím mezi nimi téměř žádný rozdíl, ale oproti konkurentům mají dynamickou frekvenci 400 Hz. Vybavenost i cena se mi také jeví jako OK. Co si myslíte o nich vy? Máte s nimi nějaké zkušenosti? Mají 100 Hz panel? budou podporovat H.265 HEVC?
Maja75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JJezevec 4. 10. 2016 09:34

Také se mi líbí výrobky této značky, ale obávám se, že našich luzích a hájích většina BFU preferuje spíše podřadnou značku Samšunt.
A to je bohužel smrtící pro recenzenty i zadavatele reklam!
JJezevec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 10. 2016 11:36

Nejak sa to co tu pises nezhoduje s praxou. Ani s recenziami, ani so skusenostami uzivatelov. A ani nepises na akom zaklade je ta tvoja teoria postavena. A uz vobec netusim, co to robi v teme o Sharpoch.

Tych par recenzii co na Sharpy je, velmi pozitivne nie su. A ani moja osobna skusenost s nimi nie je nijako oslavna. Je to uplne prvy rok co su na trhu, a pride mi to ako narychlo zbuchane. Mohli si dat na cas a prist s niecim poriadnym. Dalsi rok uz slubuje vyrobca posun, tak uvidime.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maja75 4. 10. 2016 12:42

Děkuji za reakci, ale můžete mi sem hodit odkaz na nějaké vlákno k recenzi uvedených modelů. Obecně jsem se o Sharpu dozvěděl, že jako značku ji nikdo moc nezná a nehodnotí ji, přitom podle udávaných parametrů a ceně mi vychází jasně nejlépe.
Obrazovka - 55" (sledovat budu z 4-4,5 m)
100 Hz panel - někde jsem četl, že mají (na sledování sportu)
DVB-T + DVB-T2 a pokud by splňovaly ještě H.265 HEVC (to jsem nikde nezjistil).
A to vše za cenu od 15k. Nejsem náročný divák a jestli černá nebude opravdu černá - si myslím že ani nepoznám. Spíš mi jde o poruchovost či jiné objektivní nešvary, které se mohou u těchto televizí vyskytovat. Je nějaká lepší alternativa k těmto výrobkům a to nemyslím srovnatelné televize v ceně 20k?
Maja75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 10. 2016 13:04

Tie modely maju sotva 100 Hz panel. Cena nepusti.

Kedze je to prvy rok co tie TV vyrabaju, sotva ti vie niekto povedat nieco k spolahlivosti.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 4. 10. 2016 16:59

Na spolehlivost se musí počkat alespoň půl roku. A navíc, to se z případné recenze stejně člověk nedozví. U nového výrobku se špatně odhaduje jeho spolehlivost. ;-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maja75 4. 10. 2016 17:14

Děkuji, takže než střelba naslepo, lepší si připlatit 5k a jít do Samsung UE55J6272. Ten splňuje všechny výše uvedený požadavky. Děkuji.
Maja75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 4. 10. 2016 19:19

V dnešní době rychlé obměny řad, je celkem zbytečné dělat dlouhodobé testy. Než se zjistí korektní/nekorektní chod televizoru, už je tu nová řada a původní se neprodává.

-- 4. 10. 2016 20:19 --

JJezevec píše:Také se mi líbí výrobky této značky, ale obávám se, že našich luzích a hájích většina BFU preferuje spíše podřadnou značku Samšunt.
A to je bohužel smrtící pro recenzenty i zadavatele reklam!

Líbí se Ti teď, nebo se Ti líbily dříve?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 8. 12. 2016 00:50

Před osmi lety když se vypínal analog sem koupil Sharp LC32D44EBK dle strategie nejlevnější značková. A byl sem s tím spokojen, nicméně mám pocit, že sem někde četl, že u Sharpu došlo k nějaké restrukturalizaci a prodali značku nebo outsourcovali výrobu a Sharp už není Sharp, ale teď to nemůžu najít, má o tom někdo nějaké info?
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 12. 2016 08:00

Sharp uz nie je Sharp.
Televizory pod znackou Sharp vyraba slovenska firma UMC Slovakia v byvalej tovarni Sharpu v Polsku.
http://www.umc-slovakia.sk/sk/spolocnos ... sharp-umc/
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 8. 12. 2016 10:17

Já věděl že sem si to nevymyslel, škoda, bylo mi to dost sympatická značka.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 12. 2016 12:02

To ale neznamena nutne negativum.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 9. 12. 2016 12:11

No já mám pocit, že Polsko je Čína Evropy, elektroniku odtamtud ani zadarmo. A Slováci o moc víc důvěry taky nevzbuzují.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 12. 2016 13:32

Tak vzhladom k faktu ze polovica produkcie co je v obchodoch je zo Slovenska, tak je to trosku usmevne tvrdenie. Takisto vzhladom k tomu ze predosle Sharpy sa robili v tej istej tovarni v Polsku ako sucasne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 9. 12. 2016 14:01

Tak je rozdíl, když si to řídili a hlídali a vyvíjeli Japonci a když to nechají polákům napospas včetně vývoje nových produktů.
xtonda
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků