Domácí kino Philips FR 980-jak zapojit?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod trempik 3. 10. 2016 18:11

Ahoj, kdysi dávno jsem tohle koupil, že si postavím kino. Skutečně se mi to podařilo s úspěchem vyzkoušet na pět reprobeden, pak jsem to odložil a úplně zapomněl jak to bylo zakabelované. Chodilo to s docela obyčejným DVD přehrávačem a starou TV s AV vstupem.
Tady je manuál: http://www.philips.com.au/c-p/FR980_001/-
trempik
Junior

Odeslat příspěvekod misakq 4. 10. 2016 06:59

Co přesně nevíš jak zapojit?
Výstupy repro vypadají takhle? http://audiozavar.com/wp-content/upload ... 130177.jpg
To je pak tedy snad jasné... ? A vstup - záleží co bude zdrojem signálu.
Jinak tedy je to staré a neumí to dekodovat moderní zvukové formáty jako jsou na BD discích, nebo u většiny kvalitnějších ripů. Takže vhodné tak k tomu DVD nebo by si musel mít dekodér v přehrávači.
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trempik 4. 10. 2016 07:42

Ale jasně, repra jsou OK. Nepamatuju si, jak propojit obrazovou informaci z DVD s tím kinem a televizi do toho. Dál, jestli musím z DVD propojit všech pět zvukových kanálů pěti chinch kabliky do Philipse . Jinak mi to bude vyhovovat, jde mi o pokusy se zvukem. Kupuju po bazarech filmy po 10 Kč za DVD.
Z toho Philipse musí lézt ven nejen promítaný film, ale také možnost nastavení, které se zobrazuje též na TV.
Uf.
trempik
Junior

Odeslat příspěvekod misakq 4. 10. 2016 07:56

Neměl by si fotku zadního panelu? Na tom manuálu je příšerný obrázek kde zcela nerozumím popisům.
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 4. 10. 2016 08:48

Posli fotku vstupv a vystupov TV, DVD aj toho receivera. Mam Philips FR 985, ale princip je rovnaky. Pises, ze TV ma AV vstup - to znamena co ? Nechce sa mi verit, ze myslis ten trojfarebny typ A/V zlta-cervena-biela, urcite nema HDMI ? Ak nemas moznost odfotit, tak posli presne typy TV a DVD, bez toho ti tu asi tazko niekto poradi - "docela obycejny DVD" a "stara TV" je asi ako ked sa niekto zavola do servisu, ze mu (skor jej) nejde auto a vie o nom len to, ze je zlte a ma spiatocku.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod trempik 22. 10. 2016 07:36

Tak se mi to povedlo oživit. Z DK Philips výstup monitor do žlutého cinche v obyčejné televizi. Obrazový výstup z DVD přehrávače do DVD vstupu DK Philips. Na mašině se pak tlačítkem může přepnout do režimu TV, kde se zobrazí modrá obrazovka a mělo by i menu. Po přepnutí do DVD to přehrává film. Problém je ještě v nefunkčním ovladači, do kterého vytekly baterky, takže nelze vyvolat menu a nastavovat hlasitost všech reprobeden.
trempik
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků