VIVO XE800 první dojmy

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 13. 9. 2016 06:40

Někdo tady čekal na dojmy z VIVO XE800 a mě včera přistály ve schránce tak zkusím něco ze svých dojmů předat. Předem upozorňuji že se nejedná o recenzi ale pouze o moje subjektivní pocity ze sluchátek.
Kupoval jsem zde: https://www.aliexpress.com/item/100-Ori ... 76144.html

a rovnou na začátek napíšu že za cenu 18$ nemají konkurenci. I kdyby jako náhradní sluchátka tak se vyplatí je koupit. Cena je silně podstřelená a řekl bych odpovídající cenovka by byla kolem 50-100$ možná i víc. Ale to už hádám.

Začnu zpracováním. Kabel je celkem obyč s mikrofonem a ovládáním (1 tlačítko) , odolnost si netroufnu zhodnotit, ale vypadá že by mohl něco vydržet. Co se zpracování mušlí týče tak nemám jedinou výhradu. Jsou krásně kulaté, takže super pohodlí, rotující krčky se přizpůsobí uchu a lze je nosit jak s kabelem dolů tak kolem ucha. Mimochodem rotující krček - super nápad. Sluchátka jsem dostal v průhledném sáčku s dalšími dvěma nástavci. Nástavce jsou celkem dlouhé, ale nevadí mi to. Překvapivě ale používám největší velikost, běžně mi vyhovuje střední.

Zvuk zhodnotím jenom letmo, sluchátka mám pár hodin, nechám je rozehrát a pak možná dojmy upřesním. Nemám moc s čím srovnávat, ale od prvního poslechu můžu říct že je to úplně jiná kategorie zvuku než většina levné čínské produkce jako Xiaomi, KZ, Joyroom, Rock Zircon, Dzat DF-10 apod. co jsem měl možnost vyzkoušet. Není to ale tak že by výše uvedená sluchátka byla špatná, to vůbec ne, jenom VIVO jak už jsem psal je jiná kategorie, momentálně prodávaná za směšnou cenu, která hrubě neodpovídá kvalitě. Snesla by srovnání s JVC HA-FXT90 která jsem měl, ale ty se liší charakterem, JVC jsou spíš do V a VIVO jsou neutrální světlá sluchátka. Někomu by mohly chybět basy. Objednal jsem Comply nástavce a s těmi by to mohlo co se basů týče být lepší. Sluchátka mají celkem úzké krčky, tak 3-4mm, takže moje Comply na ně nepasují. Jinak je zvuk detailní, čistý, vokály jsou příjemné, žádné nepříjemné sykavky. Jak už jsem psal basy i mě trochu chybí a to nejsem rozhodně žádný basshead. Možná se to zlepší po rozehrání. Nedokážu zvuk popsat asi lépe, tak jenom potvrdím co se dá dočíst v zahraničních recenzích.

Izolace je veskrze průměrná, když nehraje hudba tak je slyšet okolí, pokud hraje nikoliv, nicméně v tichých pasažích a hlučném prostředí by se asi okolí slyšet dalo. Pokud mě něco ještě napadne tak dojmy doplním, pokud někoho něco zajímá tak se ptejte...
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kosan123 16. 9. 2016 20:39

Přidávám se k prvním dojmům, také je ode dneška mám, nechal jsem je trošku rozehrát (8 hodin hudby) a teď už nedočkavě poslouchám. Hodnotím z pohledu laika, ke srovnání tu mám jen MEElectronics Matrix2.

Víceméně souhlasím s vencaxxx, se vším co napsal a to i a převážně s negativy.
Sluchátka IMHO postrádají basy, poslouchám rock, metal - tady bez eqalizéru chybí, pokud si ovšem pohraji s nastavením v počítači, tak jsou lepší, ale pořád to není dokonalé. Uvidíme po rozehrání. Nástrojové skladby zní ve sluchátkách ale velice dobře, zvláště potom samotné nástroje, pokud se v tom někdo vyžíváte, jsou velice dobře interpretované.

Jinak sluchátka přišly rychle - 4.9. objednáno a zaplaceno, 5.9. odesláno, 15.9. na poště.
kosan123
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOPO_X 17. 9. 2016 01:43

Už je mám objednané taky, porovnám s Gr07 až dojdou
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 17. 9. 2016 05:34

Ty basy se trochu zlepší po rozehrání, já už mám kolem 100 hodin a taky záleží na nastavcich, určitě by pomohly ty compy pěny který už mám na cestě. A na ekvalizér taky reagujou pěkně...
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kosan123 17. 9. 2016 08:46

vencaxxx - odkaz na ty compy?
kosan123
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 17. 9. 2016 10:40

1pair Comply Earphone tips Memory Foam T100 T200 T400 C set 3/4.9mm Caliber Earphone Sponge Ear pads For headphones accessories
http://s.aliexpress.com/MzEvmi2E
(from AliExpress Android)Já kupoval tady
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 17. 9. 2016 10:45

To teda vůbec nejsou Comply, ale jejich čínské napodobeniny, cca rok zpátky se začali víc objevovat.

Docela ucházející, zvlášť s ohledem na cenu, ale originálním pěnám se nepřibližují. Výrazně méně drží tvar po zmáčknutí a s životností jsou na tom ještě o kus hůře(což už samo o sobě je co říct).
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 17. 9. 2016 11:15

Jasně s tím já pocitam
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 17. 9. 2016 17:51

Taky je mám na cestě. A comply jsou neskutečné mrviče zvuku. Ale tak na basy určitě dobré imho.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 17. 9. 2016 18:38

čo tak tieto?:
http://www.spinfit-eartip.com/phone/index.html
existujú aj kópie na Ebay,Ali
ale pecky aj tak hrajú lepšie, ja už špunty do ucha nedám :-)
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 17. 9. 2016 19:50

S peckama souhlasim, ale třeba do autobusu nebo do metra jsou imho nepoužitelný. Spinfity mi přijdou s Trinity PM4 tak je pak zkusím, snad budou pasovat. Na aliexpressu se mi i ty kopie zdály celkem drahy.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ...drát 17. 9. 2016 20:48

niekto na headfi chválil tieto tipy,majú také pružinky vďaka ktorým super tesnia
https://m.aliexpress.com/item/323666435 ... 7#autostay
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 17. 9. 2016 20:49

Pecky jsem taky zkoušel, ale už to není jak dřív, když jsem neznal špunty. Mohou hrát dobře, ale slyším VŠECHNO kolem.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 17. 9. 2016 21:49

tých 30% zvuku čo prejde okolo peciek do ucha mi nijako nevadí a je to aj lepšie pre sluch ako mať zvukovod slúchadla takmer opretý o ušný bubienok nehovoriac o tom že sa tým potláča prirodzená priestorovosť hudby
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 17. 9. 2016 22:40

Chtěl bych vědět, na jakou hlasitost posloucháš, že slyšíš jen 30% okolí a nijak ti to nevadí :D
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků