multimedialni prehravac

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod divevader 21. 3. 2016 16:01

Doporucili byste nejakej multimedialni prehravac? Neco ala Mede8er, Dune, Xtreamer, atd.?

Priorita je, aby to umelo kvalitne prehravat FLAC (gapless)
Prehravani filmu 1080p v mkv (nemusi umet 3D)
podpora kodeku idealne h265 (minimalne h264)
iOS app pro ovladani bez zapnute TV
Zvukovy vystup idealne coax (optika je spis alternativa)
Interni HDD a moznost kopirovani souboru pres wifi/LAN ze zarizeni s OSX i Win.
Marantz PM6005
Q Acoustics 3050
Etymotic Research hf3
Raspberry Pi 2 / HifiBerry Digi+
divevader
Junior

Odeslat příspěvekod divevader 28. 3. 2016 11:43

tak jsem prehodnotil potreby po nakupu MEDE8ER MED 800 X3D/WP, ktery neumi gapless

Priorita ted je, aby to umelo:
1/ prehravat FLAC 24/192 a aby 24/192 bylo taky na digitalnim vystupu (idealne coax / optika je spis alternativa)
2/ gapless (prehravani tracku bez mezer)
3/ iOS app pro ovladani bez zapnute TV
4/ umi externi HDD

5/ prehravani filmu je vitany bonus, ale ne nutnost, protoze muzu resit pres Apple TV

cena idealne do 5.000 Kc
Marantz PM6005
Q Acoustics 3050
Etymotic Research hf3
Raspberry Pi 2 / HifiBerry Digi+
divevader
Junior

Odeslat příspěvekod divevader 30. 3. 2016 14:38

Marantz PM6005
Q Acoustics 3050
Etymotic Research hf3
Raspberry Pi 2 / HifiBerry Digi+
divevader
Junior

Odeslat příspěvekod exncom 30. 3. 2016 15:53

Mám verzi DAC+ a můžu jen pochválit Tvůj výběr. Zkoušel jsem většinu doporučených audio přehrávačů a zatím jsem skončil u RuneAudio, ale vše je jen otázka priorit. Komfortní ovládání přes smartphone, kvalitní zvuk za málo peněz.
exncom
Junior

Odeslat příspěvekod divevader 30. 3. 2016 20:27

Urcite chci zkusit RuneAudio a Volumio a pak se uvidi. Zaroven premyslim o Kodi, abych mohl pripadne prehravat i filmy, ale nevim jak bude Kodi schopne prehravat FLAC gapless v 24/192, coz je priorita, protoze filmy muzu prehravat pres Apple TV.
Marantz PM6005
Q Acoustics 3050
Etymotic Research hf3
Raspberry Pi 2 / HifiBerry Digi+
divevader
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 30. 3. 2016 22:02

S Kodi přehrávám formát flac SACD v pohodě.Minix neo x8h plus.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod exncom 30. 3. 2016 23:34

Volumio jsem zkoušel také, ale měl jsem problém s velmi dlouhým indexováním poměrně rozsáhlé audioknihovny (NAS). Hledal jsem pomoc na různých fórech, nakonec jsem nainstaloval RuneAudio a tam je to bez problémů. Ovládání je podobné Volumiu. Doporučím ještě k vyzkoušení MoodePlayer (moodeaudio.org) Ten mě přišel ze všech playerů z hlediska komfortu ovládání "BEST", bohužel měl problém při vypnutí napájení z RPI (při tvrdém vypnutí vyběhla chyba a pomohla jen přeinstalace).
S přehráváním audio (+DAC) a video na jednom zařízení bude asi menší problém v přepínání výstupů (digital, resp. coax, resp. HDMI). Ale nemám zkušenost, je třeba otestovat. Každopádně RPI nepřehraje H265 (dnes už spousta filmů). H264 jede jak z praku.
exncom
Junior

Odeslat příspěvekod divevader 31. 3. 2016 09:05

Diky za tipy.

Predpokladal jsem, ze automaticky leze digital ze vsech vystupu (HDMI, optical i coax) soucasne. Nicmene filmy muzu jet pripadne z Macbooku pres Apple TV, jak jsem jiz psal.
Marantz PM6005
Q Acoustics 3050
Etymotic Research hf3
Raspberry Pi 2 / HifiBerry Digi+
divevader
Junior

Odeslat příspěvekod Wulfgar 19. 4. 2016 17:40

Ahoj, poridil sem si k telce Intel NUC C5PPYH ale zatim se me ho na me televizi samsung LE40C630KWXXH vubec nedari rozjet. pripojim ho pres HDMI i kdyz mam na TV 4 ani v jednom me Intel NUC nejak nejde. Telka pise ze neni zdoj signalu. nemate s tim nekdo zkusenosti?
Wulfgar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod divevader 21. 4. 2016 16:08

Zkousel jsi i jiny HDMI kabel? Pripadne zkousel jsi tenhle HDMI kabel i na jinem zarizeni? A take, zkousel jsi pripojit do jine TV?
Marantz PM6005
Q Acoustics 3050
Etymotic Research hf3
Raspberry Pi 2 / HifiBerry Digi+
divevader
Junior

Odeslat příspěvekod duvsan 2. 10. 2016 20:34

Nie som si celkom istý, či to sem patrí, ale viete niekto poradiť solídny prehrávač do obyčajného smartphonu? V súčasnosti používam JetAudio. Rozdiel oproti natívnemu nepozorujem. Jeho výhoda je EQ a priečinky. Dobrý je vraj Neutron, ale je platený a ak neponúkne viac, tak ho nepotrebujem.
Ak niekto navrhne niečo lepšie, skúsim.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 10. 2016 21:17

duvsan:
ak nepotrebujes prehravat z NASky/LANky, potom urcite PowerAmp, skusil by som rovno beta verziu, ma nejake veci navyse. Pouzivam ho roky a az na tu obcasnu kontrolu zakupenia cez net (musis byt obcas na sieti), nemam ziadne namietky. Stale viac vsak pouzivam prave ten Neutron, najskor som si ho nasiel na black markete, ale potom som si ho zakupil. Neutron ma trosku nepodarene ovladanie, ale prehravanie zo siete je pre mna klucove a Neutron to zvlada skvele. Je dost odporucany ako audifilsky prehravac a podporuje aj externe DAC cez OTG, co sa mozem potvrdit (AudioQuest DragonFly Black). Ak ti ide najma o prehravanie priecinkov, potom odporucam Music Folder Player.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod duvsan 2. 10. 2016 22:58

Ďakujem. Ide mi o tie priečinky a ekvalizér. Ale mám obyčajný smartfón. Externý DAC k tomu dávať nebudem, to si radšej kúpim samostatný prehrávač, napr. XDuoo X3. S JetAudio som spokojný, len ma napadlo, že možno niekto pozná niečo, čo tej plečke trochu pomôže.
Z netu používam YouTube, ale už som zvažoval, že to video je zbytočné, len som nič nenašiel.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod ...drát 3. 10. 2016 05:08

skús Hiby music
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 3. 10. 2016 07:36

music folder player ma aj EQ.
_daRK
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků