Domácí kino/soundbar kolem 15000

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sirgarfield 9. 1. 2016 12:44

Dobrý den, doma zvažujeme koupi soundbaru, případně domácího kina na filmy a poslech hudby. Bohužel se v tomhle moc nevyznám, a dávat na ''odborníky'' v prodejnách jako typu electroworld apod. se mi nechce, jelikož mi je jasné že se hlavně budou snažit prodat to, co momentálně mají na prodejně. Proto se s prosbou o radu při výberu obracím na Vás, rozpočet je kolem 15 tisíc. Předem děkuji za všechny odpovědi.
sirgarfield
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 27. 3. 2016 11:02

Ahoj pokud to je pro tebe ještě aktuální, mám LG LAS550H a jsem s ním spokojen, po letech čo jsem měl 5.1 kino už mne nebavilo koukat pořád na všudy přítomně trčící kabely, zvuk ze soundbaru je jiný než z 5.1 rozvržení repro ale tento model disponuje opravdu dobrým zvukem.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Luda9sl 27. 3. 2016 11:50

Tak záleží co chce že.Jestli prostorový zvuk nebo jen vylepšit zvuk televize.Ale myslím že za ty dva měsíce už něco sám sehnal.
Denon AVR-X1700H
Magnat Signature 507 - Magnat supreme 5.1.2
Chord Mojo - Sennheiser HD 560S
HTPC - madVR - LG Oled B7
Luda9sl
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 27. 3. 2016 12:46

Jen si dovolím trochu oponovat, v tomto případně LG LAS750M zdaleka nejde jen o vylepšení zvuku TV.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod krmelec 27. 3. 2016 16:50

Nechtěl jsem sice reagovat, ale ohledně toho LG můžeme mluvit jako o megaprůseru, snad se tazatel nevydal touto cestou.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 27. 3. 2016 17:10

Krmelec silně pochybuji že jsi to slyšel hrát v domácích podmínkách, zřejmě jen vaříš z toho co jsi našel na netu od někoho podobného jako jsi ty.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod krmelec 27. 3. 2016 17:22

Když už má někdo potřebu kupovat soundbar, tak bych vzal tenhle za polovic https://www.google.cz/search?q=CANTON+- ... bzzM7MM%3A
který udělá lepší práci, než plastové "cosi" od LG.
Ale za 15 tisíc se to dá už řešit lépe než soundbary, např. nákupem dvou regálů za 10 tisíc a k tomu základní zesík.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 27. 3. 2016 17:33

Takže pan krmelec LG LAS750M ani vlastně neviděl na vlastní oči jinak by věděl že to není plast a že cena je v dnešní době okolo 7 tisíc. Mimochodem ten analogovej Canton je v dnešní době už trochu mimo.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod krmelec 27. 3. 2016 18:13

Tyto hračky pro velké kluky jsou k vidění v kdejakém elektro obchodu a všechny hrajou příšerně. Tvůj nákup na tom nic nezměnil, jen jsem musel reagovat, aby se i další člověk nevydal touto špatnou cestou.
Hlavně, že máš jasno, co je v dnešní době mimo.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 27. 3. 2016 18:34

Příště raději nereaguj vůbec když s danou věcí nemáš vůbec žádnou zkušenost nebo nanejvýš jen z obchodu, což ani tak evidentně nemáš. A o jaké cestě mluvíš mi není jasné už vůbec.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod krmelec 27. 3. 2016 18:51

Mluvím o špatné cestě, kterou jsi udělal koupi té LG hračky. Lepší variantu jsem už napsal v mém druhém příspěvku, k tomu není dále co dodat.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 27. 3. 2016 19:15

Ok ta tvoje rádoby lepší varianta bohužel nesplňuje požadavky na dnešní standardy. A jak už jsem psal LG LAS750M jsi evidentně neviděl ani neslyšel.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Luda9sl 27. 3. 2016 19:21

TO: Mclaren F1

A Ty už si někdy slyšel plnohodnotné domácí kino 5.1(7.1)?Obávám se že ne protože jinak by si netvrdil že jde o něco víc než jen vylepšení zvuku k tv.I když to má více jak dva repráky a k sobě hrom bednu neznamená že ti to dá víc než repráky v televizi.Jedíne co to umí je virtualizace nějakého 3D zvuku a doplnění hlubších tonu sobwooferem.A kdyby si měl dojem že nevím o čem mluvím tak ano slyšel sem hrát soundbary a doma vlastním plnohodnotné domácí kino 7.1
Denon AVR-X1700H
Magnat Signature 507 - Magnat supreme 5.1.2
Chord Mojo - Sennheiser HD 560S
HTPC - madVR - LG Oled B7
Luda9sl
Junior

Odeslat příspěvekod krmelec 27. 3. 2016 19:26

Mclaren F1 píše:Ok ta tvoje rádoby lepší varianta bohužel nesplňuje požadavky na dnešní standardy. A jak už jsem psal LG LAS750M jsi evidentně neviděl ani neslyšel.


"Lepší standarty" z žádného soundbaru od LG a podobných lepší zvuk nevykouzlí.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 27. 3. 2016 19:29

Obecne jsou soundbary vzdy velkej kompromis co se zvuku tyka a to z mnoha realnych duvodu. Pokud by byl rozpocet puvodnich 15 tis., je volba jednoznacna a to zesilovac + repro.
Za polovic uz by to bylo tezsi resp. nemozne, pokud by nepripadal v uvahu bazar (pokud jo, pak zas jednoznacne zes. a bedny).

Beru to z pohledu cloveka, pro ktereho je u audiozarizeni zvuk na prvnim miste. Chapu a nemam nic proti tomu, kdyz je pro nekoho u podobne kompromisnich vyrobku na prvnim miste neco jinyho, treba konektivita. To ale nijak nezlepsi nevalny zvuk.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků