Samsung UE48j6272 - Nereálný obraz+další otázky a odpovědi

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod alpinab5 5. 12. 2015 13:24

Zdravim, poridil jsem tuhle telku ale mam asi divny problem: -). Obraz krasny, ostry ale takovy az moc plynuly-divny.. Nevim jak to popsat, napr jako porady z CT 1:-). Kdyz pustim napr. Transformers, tak efekty, plynulost robotu fantasticka, ale pohyby lidi proste nerealny, jak z nejakyho dokumentu, jako kdyz davaj z ct 1 nejakej cestopisnej dokument.. Zkousel sem nastavit ruzny mody na tv ale zadna zmena. Jinak signal mam z O2 tv.... Nevite nekdo, nebo spis vite co tim myslim: -)? Predem diky.
Naposledy upravil MgX dne 6. 1. 2016 19:41, celkově upraveno 2
Důvod: Upraven název vlákna, rozšířena možnost diskuze
alpinab5
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 12. 2015 13:40

Vypni auto motion plus. Alebo nastav na najnizsiu hodnotu. Pripadne je tam moznost vlastneho nastavenia.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alpinab5 5. 12. 2015 14:00

Super to je ono: -)! Dal jsem ten motion vypnout a to je presne co sem myslel... Diiiky!
alpinab5
Junior

Odeslat příspěvekod teplice 5. 12. 2015 14:10

No a jak jsi jinak spokojen s touto tv? Má 100 hz panel?
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lapish 5. 12. 2015 14:21

100 Hz panel má.
Nevím ale co se mu zdá na motion plus nereálného, naopak je plynulý pohyb s dopočítanýma mezisnímkama reálnější než cukavý pohyb na 25 snímků za sekundu :-) K čemu mu jinak je 100 Hz panel?
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod teplice 5. 12. 2015 14:23

A umí přehrát .avi? .mkv? Načíst externí titulky srt a upravovat jejich velikost? Přehrávat přes wifi youtube? Spojit se přes wifi s telefonem?

Díky :)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 12. 2015 15:06

lapish píše:K čemu mu jinak je 100 Hz panel?
S tym to nema nic spolocne.

Teplice:
avi aj mkv prehra kazdy TV, aj externe titulky. Nastavit velkost vedia ale len niektore, Samsung ano.
Zvysok tiez zvlada kazdy TV so smartom.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lapish 5. 12. 2015 15:34

S tym to nema nic spolocne.


Jaké jsou potom výhody 100 Hz panelu oproti 50 Hz, pokud by člověk sledoval jen video 25 snímků za sekundu bez dopočítávání mezisnímků?
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 12. 2015 15:45

Taky, ze sa obraz obnovuje 100x a tym mas menej trhany, plynulejsi obraz.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lapish 5. 12. 2015 15:52

To se mi zdá nějaké divné...plynulejší obraz dělá dopočítávání mezisnímků (a těch se do 100 Hz vejde více než do 50 Hz), ale jestli máš bez dopočítávání video 25 fps tak se ti při 100 hz každý snímek zobrazí 4x za sebou stejný, což by mělo vypadat stejně jako zobrazený 2x za sebou na 50 hz TV...
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 12. 2015 15:58

Nie, nevyzera to rovnako. On totizto kazdy frame je na obraze o polovicu kratsiu dobu, takze je to plynulejsie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 5. 12. 2015 16:52

lapish píše:100 Hz panel má.
Nevím ale co se mu zdá na motion plus nereálného, naopak je plynulý pohyb s dopočítanýma mezisnímkama reálnější než cukavý pohyb na 25 snímků za sekundu :-) K čemu mu jinak je 100 Hz panel?
Presne tak, taky nechapu jak mu to muze prijit nerealne, vzdyt se to i jmenuje REAL.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lapish 5. 12. 2015 17:12

Ryan Giggs píše:Nie, nevyzera to rovnako. On totizto kazdy frame je na obraze o polovicu kratsiu dobu, takze je to plynulejsie.


Můžeš to popsat více technicky jak to myslíš? Jestli máš dva identické framy po sobě 1/2 doby, je to to samé jako když máš jeden frame zobrazený 1 dobu... Výhoda je tam jen když ty framy nejsou identické, tzn. jsou dopočítané nebo máš film s vyšším fps.

Stejně tak když hraješ hru na PC kde máš stabilně 25 fps, je jedno jestli to zobrazuješ na 50 Hz, 75 Hz nebo 100 Hz monitoru...plynulejší pohyb dostaneš až zvýšením fps a ne obnovovací frekvence monitoru.

Výhoda vyšší obnovovací frekvence pak může být třeba ještě že 23.976 FPS se dá o něco lépe poskládat do 100 Hz než do 50 Hz, ale to je jiná věc...
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 5. 12. 2015 17:20

:D
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 5. 12. 2015 18:48

https://www.datart.sk/novinky/poradca-o ... ia_tv.html
http://fyzika.jreichl.com/main.article/ ... ni-sd-a-hd
Ak nie si "sportovy fajnsmeker",ktory TV vyuziva iba na sport (potreba rychleho prekreslenia , rychlo pohybujuceho sa objektu..tenis, lopta) a nemas 55"TV (a vyssie), tak v principe 50Hz TV nemusi vobec znamenat nejake nutne zlo. (na trhu je cca 90% TV s 50HZ panelom...a ludia ziju, kukaju,piju a raduju sa ;-] )
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků