Sennheiser HD 800 - lepší kabel

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Audiofiller 6. 7. 2015 21:24

Chci se zeptat, má tady někdo zkušenosti s lepším kabelem k HD 800, než originálním?
Vlastním Cardas Clear a chtěl bych znát názory, jak hrají Senny i s jinými konkurenčními kabely.
Audiofiller
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 6. 7. 2015 21:38

Určitě existují vhodnější kabely k HD800 než je ten původní (z vlastní zkušenosti). Pokud už ale vlastníš něco typu Cardas Clear a zároveň ti připadá, že s nimi HD800 zní lépe než s kabelem původním, raději bych se jal investovat peníze do jiných částí řetězce.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Audiofiller 6. 7. 2015 21:45

Ano, to je mi jasné a chápu to. Nehrnu se do koupě jiného kabelu, jsem spokojený s tím co mám, jen bych rád vyzkoušel něco jiného. Myslel jsem, kdyby se někdo našel, tak bychom mohli si vzájemně vypůjčit kabely na poslech!
MHOE: Ty si poslouchal HD 800 s jinými kabely? Prosím rozepiš se... Zajímají mě to... :-)
Audiofiller
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 7. 7. 2015 19:38

S různými sluchátkovými kabely zkušenosti nějaké mám, ale v případě HD800 jsem měl možnost srovnat jen ten původní a jeden DIY (z OCC mědi dodané Forzou audioworks). Ten z OCC mědi se mi líbil určitě více, neboť zněl tonálně o trochu přirozeněji - s méně ostrými či tence znějícími výškami, a plnějším, byť technicky stále velmi kvalitním basem. Nebyl to však rozdíl, který by HD800 transformoval v jiná sluchátka - spíš vítaná korekce, která neurazila. Druhý důvod, proč jsem ten kabel preferoval, bylo ergonomicky daleko lépe zvládnuté Y-větvení kabelu směrem ke krku. A třetí, že k němu mám vícero redukcí, které mi umožňují připojit daná sluchátka skoro ke všemu :-)

Tento DIY kabel stále mám a líbil se mi i s jinými sluchátky, se kterým jsem jej zkoušel (Hifiman HE-4, Hifiman HE-500, Paradox Slant, Audeze LCD-2 rev1). Líbil se vlastně i bogimu, kterému jsem jej nedávno spolu s jedním dalším posílal na zkoušku. Přestože v současné době dávám pro poslech hudby přednost u HE-500 jinému kabelu, z pohledu neutrálního poslechu mi ta OCC měď vcelku učarovala. Čistý a přitom neagresivní zvuk.

Na druhou stranu, z jednoho z mých posledních článků na HeadAudio vcelku jasně vyplývá, jak se na otázku audio kabelů dívám... Nemyslím si, že je to něco, do čeho by měl člověk vrážet peníze, pokud v něm vyloženě není touha se do této problematiky pouštět, pokud ho kabely vyloženě nezajímají. Ty rozdíly za to totiž podle mě většinou stát nebudou.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Audiofiller 7. 7. 2015 20:58

Od té doby co jsem poprvé vyměnil origo kabel na svých předchozích HD 600 za právě Cardas mě tohle téma vyměninitelných kabelů u sluchátek vcelku zajímá, protože ten posun vpřed byl mnohem větší než jsem tušil.
Jen pro upřesnění: Vím že je smysluplnější upgradovat jiný komponent v řetězci (třeba DAC), ale tohle neřešme, to je jasné! Jen mě baví experimentovat s tím.
Hrozně rád bych si někde poslechl třeba kabel od Stefan AudioArt, nebo ALO Audio...

Je zde na fóru někdo další kdo má "vytuněné" svoje HD 800-ky?

Díky moc za poznatky MHOE. (Mimochodem tvůj web jsem neznal, dobré stránky. :hm )
Audiofiller
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 8. 7. 2015 16:04

Díky moc za pochvalu, snad ten web bude do budoucna ještě lepší :-)


Zkus shelf liner/Anax mod dle Changstaru, funguje velmi dobře. Teď se zrovna připravuje jeho další verze.

Obrázek

(moje bývalé HD800)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gy007 10. 2. 2021 11:41

Chtěl bych oživit tohle téma, jelikož po necelých 3 letech mi původní kabel odchází do věčných lovišť (bídná kvalita, sluchátka šly vždy jen ze stojánku na uši a izolace už je popraskaná). Koukám po různých možnostech. Mimo jiné jsem narazil i na Alo audio a chci se zeptat co znamenají 6' a 8' u volby koncovky?

https://www.aloaudio.com/shop/new-sxc-8 ... one-cable/

Obrázek
gy007
Junior

Odeslat příspěvekod somnambul 10. 2. 2021 12:48

Zdravím

6 a 8 Foot Length - délka kabelu
Marantz 6170 -> Marantz PM7000N -> Elac Debut B6.2
Audinst hud-mx1 -> Beyerdynamic DT150/Sennheiser HD600
somnambul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gy007 11. 2. 2021 09:09

Áha, až takhle jednoduše. Dík za vyjasnění.
gy007
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků