Onkyo HF Player (Android, iPhone)

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kamilo73 21. 4. 2015 14:18

Dac mam v podpise :-) Zrejme browsiš z mobilu.

Mám Cambridge Audio 100. Skôr ma zaujímala nejaká konkrétna aplikácia. Hlavne aby to nebol tablet za 300 €.
DAC magic 100 + WDTV Live + Panasonic DMP-BDT361 -> YAMAHA 1067 -> Rotel RA 980 -> Dynaudio Audience 82
+ Visaton CT142 + Wd MyCloud
kamilo73
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 21. 4. 2015 14:58

bogino píše:Riesenim je nieco taketo: http://www.ebay.com/itm/121316245905?_t ... EBIDX%3AIT
Ku tomu USB nabijacka, alebo bateriova power banka, pri vacsich narokoch linearny +5V zdroj ...

Je to síce riešenie, ale vznikne tým poriadny "ovešanec" :-D
SGS3-->power banka (alebo iný zdroj, na ktorý môžem pripojiť USB)-->DAC-->amp-->sluchátka

Už to nie je moc mobilné, ani na pohyb po dome :D
Mal som FiiO E17, teraz trochu ľutujem, že som ho predal za pár šupiek...
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 21. 4. 2015 15:38

Ano, s adapterom/zdrojom do 220V je to mobilne tak na nocny stolik, alebo z miestnosti do miestnosti po byte, prip. v interieri na dovolenke atd.
S power bankou to nemusi byt tak zle, pri vhodnych kablikoch by sa dalo zbastlit nieco stiahnute gumenou paskou, v podstate prenosne.

Ludia pouzivaju tablety aj v domacich podmienkach. Nie kazdy chce zapinat pocitac a navyse prevadzka mobilu/tabletu je ticha.

Ak chces super prenosny DAC tak Oppo HA-2. :)

-- 21. 4. 2015 16:43 --

kamilo73 píše:Dac mam v podpise :-) Zrejme browsiš z mobilu.

Mám Cambridge Audio 100. Skôr ma zaujímala nejaká konkrétna aplikácia. Hlavne aby to nebol tablet za 300 €.

Byt tebou, ak chces kupit tablet, tak skor to Lenovo s Win8.1, co som spomenul vyssie. 130 EUR a stvorjadrovy procesor, rozbehas tam Foobar2000. Ten ti poskytne viac nez HF Player. Jeho otvorenost a mnozstvo pluginov je velka vyhoda.

HF Player sa podla mna hodi skor do mobilu, ked vhodny mobil uz mas.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamilo73 21. 4. 2015 17:34

bogino píše:Ano, s adapterom/zdrojom do 220V je to mobilne tak na nocny stolik, alebo z miestnosti do miestnosti po byte, prip. v interieri na dovolenke atd.
S power bankou to nemusi byt tak zle, pri vhodnych kablikoch by sa dalo zbastlit nieco stiahnute gumenou paskou, v podstate prenosne.

Ludia pouzivaju tablety aj v domacich podmienkach. Nie kazdy chce zapinat pocitac a navyse prevadzka mobilu/tabletu je ticha.

Ak chces super prenosny DAC tak Oppo HA-2. :)

-- 21. 4. 2015 16:43 --

kamilo73 píše:Dac mam v podpise :-) Zrejme browsiš z mobilu.

Mám Cambridge Audio 100. Skôr ma zaujímala nejaká konkrétna aplikácia. Hlavne aby to nebol tablet za 300 €.

Byt tebou, ak chces kupit tablet, tak skor to Lenovo s Win8.1, co som spomenul vyssie. 130 EUR a stvorjadrovy procesor, rozbehas tam Foobar2000. Ten ti poskytne viac nez HF Player. Jeho otvorenost a mnozstvo pluginov je velka vyhoda.

HF Player sa podla mna hodi skor do mobilu, ked vhodny mobil uz mas.


Vidíš, ja som pako 8-P , nepotrebujem to ako mobilné riešenie, to skôr kúpim nejaké mini PC s Windows 8.1 Bing, nainštalujem Foobar a diaľkove do mobilu s Androidom. Najprv som chcel DAC využiť s BD playerom Panasonic, ale ten sa nedá ovládať z mobilu a DLNA play funguje len po prvú skladbu a potom zamrzne (zapínať telku pri púštaní muziky sa mi zdá pritiahnuté za vlasy). Mam tu jeden starší notebook na tom to vyskúšam. Díík za návod ... 8-D
DAC magic 100 + WDTV Live + Panasonic DMP-BDT361 -> YAMAHA 1067 -> Rotel RA 980 -> Dynaudio Audience 82
+ Visaton CT142 + Wd MyCloud
kamilo73
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 29. 4. 2015 20:32

zimcol píše:Pri výbere 1.možnosti app padá, alebo to hrá iba cez repro v mobile - Samsung Galaxy S3, Android 4.3, Oficial Stock ROM.

Zaujímavé, že niekde to funguje...
http://www.avsforum.com/forum/173-2-channel-audio/1393599-enable-usb-audio-any-android-4-0-smartphone-tablet-2.html
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 29. 4. 2015 21:05

Pri Android 4.X zavisi od konkretnej ROM.
V Android 5 je podpora UAC1 zahrnuta vzdy.
Onkyo HF Player, USB Audio Player PRO a tiez HibyMusic obsahuju vlastny UAC2 driver, takze s nimi by mala byt podpora UAC2 zahrnuta aj ked ROM nepodporuje UAC1.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrabe.x 27. 10. 2015 14:07

na sestavě LG-G4 /Android 5.1/ - Dragonfly, to Onkyo player ve free verzi rozhodně nejede direct signal!!! Jediné co fachá ve free je HibyMusic a to i s ručním převzorkováním. Např. nahrávky 44,1kbps na 88,2.

-- 27. 10. 2015 15:38 --

jo a přehrává mi direct taky 24/96. Takže mám dost jiných zkušeností než Bogino.
hrabe.x
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulusek 11. 11. 2017 10:02

Takový NuForce DAC-80 - mohl by spolupracovat přes OTG? Nemohu k tomu nic nalézt. V seznamu podporovaných zařízení k USB Audio Player PRO není uveden, nicméně tam není uveden ani můj Matrix a funguje bezchybně.
paulusek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evill 7. 5. 2018 07:27

Mel bych dotaz. Poridil jsem si multimedialni centrum Zidoo X10, ktere bezi na Android 6.x. Hi-Res hudbu jsem si puvodne poustel pres notebook skrze HDMI passthrough do sveho receiveru, ktery mi pak signal dekodoval. USB DAC nevlastnim.
Zatim se marne snazim najit prehravac pro android, ktery by umel posilat 192/24 hudbu skrze HDMI do receiveru. Vzdy to downsampluje na 48kHz.
Bude tento Onkyo HF Player umet i HDMI passthrough? Abych jej nekoupil a pak zjistil, ze je mi vlastne k nicemu. A pokud to fungovat nebude, neznate nejaky jiny prehravac pro android, ktery by zvladal HDMI passthrough?
Evill
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hrabe.x 9. 5. 2018 12:34

https://play.google.com/store/apps/deta ... usicplayer

díval jsem se do Neutronu, taky to neumí. A nebylo by lepší posílat to nativně a případné převzorkování provést v receiveru?
Zdá se že ty softy v Androidu to nepodporují, přeci jen, Androidích zařízení s HDMI je pomálu. Počítá se spíš s USB.
hrabe.x
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evill 10. 5. 2018 06:16

No me prave jde o to, aby to zpracovaval receiver a ne android. Muzu posilat audio signal i skrze SPDIF nebo optiku, ale signal jde vzdy do receiveru jiz zpracovany jen v 48kHz, misto puvodnich 192kHz.
Kazdopadne puvodni audio prehravac v tom androidu umi poslat nezpracovany audio signal do receiveru v 192kHz, ale ten prehravac ma tak spatne graficke rozhrani, ze je vpodstate nepouzitelny. Tim chci jen rict, ze problem neni v zarizeni nebo androidu, ale v prehravacich a marne se snazim najit nejaky pouzitelny. A nerad bych kupoval Onkyo HF player a pak bych zjistil, ze mi posila do receiveru take jen 48kHz signal.
Evill
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hrabe.x 10. 5. 2018 12:04

používám zmíněný Neutron, ten umí pracovat s hi-res. V GP občas na něj mívaj slevy, v alternativním obchodě - Aptoide bývá často zadara. Jestli bude vyhovovat grafické rozhraní netušim. :-)
hrabe.x
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evill 10. 5. 2018 12:33

Neutron jsem jiz zkousel a take posila signal downsamplovany v 48kHz. Sice ma v nastaveni vypnuti efektu, DSP a zachovani originalni vzorkovaci frekvence, ale ocividne to nefunguje.
Evill
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků