Onkyo HF Player (Android, iPhone)

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bogino 10. 4. 2015 07:25

Ide o audiofilsky SW player pre Android a iPhone. Audiofilsky je v tom, ze cez USB OTG kabel dokaze pristupovat ku pripojenemu DAC priamo, bez sprostredkovania OS, cize obchadza interny resampler/mixer v Androide. Dokaze nieco take, co pod Windows riesi WASAPI, Kernel Streaming alebo ASIO. Platena verzia navyse obsahuje vlastny USB Audio Class 2 (UAC2) ovladac, cim dokaze do DACov posielat HiRes PCM do 192k a taktiez DSD do DSD128.

Aplikacia mode bezat vo free mode alebo v platenom. Doplatkom ziskate asi najlepsie momentalne moznosti HiRes posluchu pod Androidom a vyjde vas to len 7.50 €.

Vo free rezime prehra nielen bezne zvukove formaty, ale aj HiRes FLAC a DSD v DFF a DSF formatoch, pricom vsetko HiRes a DSD downsampluje do 44.1/48k. Ale opakujem, tento downsampling sa deje len vo free rezime. Komu nejde o HiRes, moze ho bezplatny rezim celkom uspokojit. Aj free verzia pristupuje ku USB DACu priamo, to je jej prednost voci obycajnejsim playerom, ktore vyuzivaju sluzby OS. Rozdiel sa mi javi byt vacsi, nez na Windows ... porovnaval som len s Google Music Play, ktory som nasiel predinstalovany. HF Player poskytne viac rozlisenia a dynamiky. Prednostou playera ma byt tiez kvalitny equalizer dostupny aj vo free verzii, nepouzivam ho.

Plateny rezim odblokuje moznost pouzit UAC2 ovladac a pridava:
  • moznost bitperfect vystupu pre HiRes PCM do 192k
  • moznost upsamplingu PCM na 176.4/192k
  • moznost bitperfect DSD vystupu do DSD128
  • moznost konverzie PCM nahravky do DSD64 alebo DSD128 v realnom case pocas prehravania

DSD data sa do DAC prenasaju DoP protokolom.

Na pomery hrania z mobilu je Onkyo HF Player maly zazrak, taky vreckovy HQPlayer za 7.50 € :) Kto vlastnite vhodny DAC a Android zariadenie, nevahajte a vyskusajte. Koho tema zaujala, viac informacii najde na headaudio webe, linka v mojom profile.

Obrázek Obrázek
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 17. 4. 2015 23:19

Skúsil som, aj som ho kúpil, ale zostávam u USB Audio Player PRO https://play.google.com/store/apps/details?id=com.extreamsd.usbaudioplayerpro
Pri Onkyu HF mi vadí, že nemá výber hudby cez prehľadávanie adresárov - všetku hudbu nemám správne otagovanú a v zozname albumov alebo interpretov mi chýba, preto vždy vyberám podľa názvu adresára.
Tiež nepodporuje cue. A neviem prečo, aj keď púšťam hudbu cez USB na Fiio E17, aj tak môžem na telefóne meniť hlasitosť.
A nakoniec, USB Audio Player PRO má v súčasnej verzii podľa mňa lepší UI (prvé verzie boli, čo sa ovládania týka, strašné, ale už to vylepšili).
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 18. 4. 2015 06:03

Diky za skusenost! :) Ja mam naopak vsetko otagovane.

HF Player ma presvedcil viac nez USB Audio Player Pro z tychto dovodov:
- rozoznava tag aj na DSF suboroch - UAP Pro to nevie
- robi aj PCM upsampling - UAP Pro to nevie
- ma moznost robit PCM to DSD - UAP Pro to nevie

Tebe v podstate ide o moznost prehratia vsetkych formatov vratane HiRes, o podporu konverzie DSD do PCM. Vzhladom ku E17 ta ani upsampling, ani konverzia do DSD nemusi moc zaujimat. Potrebujes podporu CUE a chces mat moznost ist na kniznicu cez adresarovu strukturu. HiRes audio vystup pre teba nie je vyraznou prioritou. Z toho vyplyva tvoja preferencia. Iny pouzivatel, iny DAC, inac spravovana hudobna kniznica. :)

Vyskusal som aj HibyMusic, ktory sa diskutuje pod clankom na headaudio webe. Prehral mi vsetko, ale vsetko HiRes prevzorkoval od PCM 44.1k. Nedokazal som ho donutit ku HiRes PCM ani DSD vystupu. Jeho kvalita ovladania je na nizsej urovni. Nastavenia nema prakticky ziadne. Nevies presne, co ako robi a nevies to ovplyvnit. Aplikacia je nedorobena, ma nejake bugy. Nevidim drive autora na dotiahnuti tychto bugov, aktualna verzia vznikla dost davno. Skor to teda vidim na jednu zo slubnych free app, ktore sa nikdy nedotiahnu. Pri cene komercnych rieseni 7€ nedotiahnute free app nemaju moc sancu.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 18. 4. 2015 20:38

DSD a upsampling ma zatiaľ netrápi, ale v budúcnosti by som samozrejme chcel kvalitný DAC - potom by Onkyo HF player u mňa uplatnenie našiel.
Podpora CUE poteší, nakoľko mám veľa hudby v jednom audio súbore + cue sheet. Ešte viac však v poslednom čase využívam sieťový streaming cez Wifi.
Kôli počúvaniu ďalej od PC (napr. v posteli) som si kúpil dlhý USB kábel, ktorým som prepojil PC a Fiio E17. Foobar alebo JRiver Media Center som ovládal cez telefón alebo tablet.
Ale bez kábla je to praktickejšie, DAC pripojím k telefónu a keďže UAP dokáže pristupovať cez SMB na sieťové disky, streamujem z môjho NASu hudbu do telefónu a odtiaľ cez OTG USB kábel do DACu. Jediné mínus je to, že pri UAP po sieti nefunguju CUE sheety. V HibyMusic ano, ale ten má zase veľmi neergonomické ovládanie.
Ak doplnia do Onkyo HF playeru podporu cue a prehrávanie z LAN, určite by som ho s telefónom používal.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 19. 4. 2015 09:20

Podpora ID3 tagov je podpora metadat na vyssej urovni, nez podpora CUE. HF Player je uz 2 rocny produkt, preto neocakavam, zeby podporu CUE mali doplnit. Skor tie LAN funkcie sa mi javia byt moznym upgradom.

Ina moznost je nieco taketo za 130€ - ma to v sebe 4 jadrovy ATOM, Win8.1 a mam potvrdene, ze zvlada PCM upsampling a PCM do DSD. Dal by si do toho Foobar - mas k dispozicii vsetko to, co v klasickom PC. https://www.alza.sk/lenovo-miix-3-8-bla ... 289035.htm
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 19. 4. 2015 13:36

To je tiež zaujímavé. ale ja som v súčasnosti s prenosnými zariadeniami spokojný.
Novú hudbu mám na NASe, tak doma počúvam tak, že pripojim Fiio k PC, alebo k telefónu a vtedy nemusím zapínať PC. No a von a na cesty si beriem iMod+Fiio, majú podobnú veľkosť a je to kompaktnejšia dvojica ako telefón + Fiio, keďže telefón má 6,5" a dvojnásobnú veľkosť oproti DACu :)
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 20. 4. 2015 19:22

Je použitie tohto HF Playera podmienené konkrétnymi DACmi, alebo by to malo fungovať s hocičím?
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 20. 4. 2015 19:38

S hocijakym USB DACom, standard UAC1 alebo UAC2 podporuje dnes kazdy.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 20. 4. 2015 19:57

Hm...tak s HRT MS II to nefunguje free. Pýta unlock???
Screenshot_2015-04-20-20-42-03.png

Ak dám 1.možnosť "continue", tak to hra iba cez repro v mobile. Ak dám druhú možnosť, tak ma to hádže do Google play, aby som zakupil app Onkyo HF Player Unlocker (7,46€).
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 20. 4. 2015 20:34

zimcol píše:Ak dám 1.možnosť "continue", tak to hra iba cez repro v mobile.

Mam mobil s podporou UAC1. Pichnem donho OTG kabel s pripojenym DACom a repracik telefonu prestane hrat, audio zacne tiect do DACu. S hocijakou aplikaciou, co vydava nejake zvuky. Proste to je podpora OS.

Pripada mi to tak, ze OS v tvojom mobile nativne nepodporuje UAC1, ze na to potrebujes dodatocny SW. Tento stoji 7.50 EUR. Znamejsi USB Audio Player PRO stoji 7 EUR.

V pripade USB Audio Player PRO existuje aj trial, na Google Play v popise aplikacie najdes linku na APP.

Ak mas vsetko otagovane, HF Player je OK.
Ak chces vyberat albumy/skladby po zlozkach, USB Audio Player PRO je vhodnejsi.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 20. 4. 2015 21:06

Pri výbere 1.možnosti app padá, alebo to hrá iba cez repro v mobile - Samsung Galaxy S3, Android 4.3, Oficial Stock ROM.
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 20. 4. 2015 21:35

Ja tam mam uz Android 5 a ten uz standardne podporuje UAC1, cize zariadenie s 5kou bez podpory UAC1 nebude existovat.

Zda sa, ze mas na vyber bud obetovat tych 7 EUR, alebo kaslat na vec.
Ak obetovat 7 EUR, otazka je, ktora aplikacia je pre teba najvhodnejsia.
Preto som velmi velmi strucne v predoslom prispevku porovnal dve.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 21. 4. 2015 06:42

Ešte jeden problém mám s tou mojou kombináciou...Keďže HRT MS II nemá vlastnú batériu, tak pri (nečinnom) napojení na mobil, mi to vycucalo behom cca 1 hod batériu z 50% na 5%. To by aj pri plnej funkčnosti HF Playeru s HRT MS II nebolo dlho počúvateľné a mobil by som musel pred každým posluchom nabiť na 100%, čo je dosť nepraktické. Vyzerá to, že pre toto riešenie sú vhodné DACy so samostatným napájaním, alebo so samostatnou batériou.
Ale inak prostredie a UI HF Playeru je celkom fajn a myslím, že by som ho vedel spokojne využívať, keby som mal na to vhodné zariadenie.
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamilo73 21. 4. 2015 13:08

Práve uvažujem že si urobím takúto zostavu s DACom a nejakým tabletom, máte typ na nejaký konkrétny spoľahlivo fungujúci tablet za rozumnú cenu?
DAC magic 100 + WDTV Live + Panasonic DMP-BDT361 -> YAMAHA 1067 -> Rotel RA 980 -> Dynaudio Audience 82
+ Visaton CT142 + Wd MyCloud
kamilo73
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 21. 4. 2015 13:25

kamilo73 píše:Práve uvažujem že si urobím takúto zostavu s DACom a nejakým tabletom, máte typ na nejaký konkrétny spoľahlivo fungujúci tablet za rozumnú cenu?

DAC uz mas alebo mienis kupit? Ak kupit, aky mas na to rozpocet? Prednostou tohoto audiofilskeho playera je, ze vie robit PCM upsampling a PCM to DSD. Ak je zaujem toto vyuzit, DAC tomu musi zodpovedat a vykon mobilneho zariadenia musi byt pre dany typ pouzitia dostatocny. Ak o upsampling nie je zaujem a cielom je spojenie s lacnejsim DACom, potom na vykone mobilneho zariadenia zalezi ovela menej.

-- 21. 4. 2015 14:35 --

zimcol píše:Ešte jeden problém mám s tou mojou kombináciou...Keďže HRT MS II nemá vlastnú batériu, tak pri (nečinnom) napojení na mobil, mi to vycucalo behom cca 1 hod batériu z 50% na 5%. To by aj pri plnej funkčnosti HF Playeru s HRT MS II nebolo dlho počúvateľné a mobil by som musel pred každým posluchom nabiť na 100%, čo je dosť nepraktické. Vyzerá to, že pre toto riešenie sú vhodné DACy so samostatným napájaním, alebo so samostatnou batériou.
Ale inak prostredie a UI HF Playeru je celkom fajn a myslím, že by som ho vedel spokojne využívať, keby som mal na to vhodné zariadenie.

Riesenim je nieco taketo: http://www.ebay.com/itm/121316245905?_t ... EBIDX%3AIT
Ku tomu USB nabijacka, alebo bateriova power banka, pri vacsich narokoch linearny +5V zdroj ...
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků