Panasonic VIERA TX-55AS640E

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Spiritlcd 31. 3. 2015 12:59

Zdravicko, planujem kupu 55" TV a tento uvedeny splnuje moju cenovu predstavu a zaroven je chvaleny za pekny obraz (VA panel). Schvalujete vyber, alebo existuje podla vas nieco, co je lepsou volbou? Najprv som uvazoval o LG 55UB820V s IPS a 4k, ale odradza ma trochu kontrast a tiez o dost vyssia cena... Co vy nato?
Spiritlcd
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 31. 3. 2015 15:59

AS640 je dobrá volba, při prohlížení v prodejně se zaměř na pohyblivé scény a objekty. Jestliže Ti bude vše vyhovovat - OK. Pokud ne, zkus změnu nastavení, kdyby nepomohla, musíš v této úhlopříčce volit vyšší model.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spiritlcd 31. 3. 2015 18:13

Diky za nazor, nazivo si ho este len pojdem pozriet, zatial som sa rozhodoval na zaklade recenzii a nazorov ludi, ktori kvitovali pekny obraz a dobre podanie prave rychlych scien. Este sa mi dostal do hladacika tento, v porovnatelnej cene - Samsung UE55H6200.
Spiritlcd
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 3. 2015 18:18

Ten Samsung je obrazovo na podobnej urovni. Ten vyber je skor o tom čo ti viac vyhovuje z pohľadu funkcionality, vybavy, ovladania atd.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 31. 3. 2015 18:19

To jsou dva doporučované modely, určitě si je prohlédni oba. Do třetice můžeš přidat ještě H6400, také od Samsungu, a pokud se chceš škádlit, tak H7000. Poslední jmenovaný je v jiné cenové kategorii, nicméně alespoň víš s čím srovnávat :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spiritlcd 1. 4. 2015 13:36

Super, diky moc.. Ten H7000 teda vyzera super, mozna to este prehodnotim s tym cenovym strpom :) Musim to ale vidiet nazivo. Co sa tyka IPS 4k rady od LG, aky mate nazor?
Spiritlcd
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 4. 2015 14:47

Na hdtvtest pisali o modeli UB850 že je to najhorši tv aky za posledne obdobie testovali. S novym FW sa toho veľa vyriešilo ale stale to nie je žiadne terno. A nižši model nema byť prečo lepši.
Obecne 4K nebude mať ešte peknych par rokov opodstatnenie. Jedine že to chceš ako monitor k PC. Ine využitie to nema.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spiritlcd 1. 4. 2015 15:15

Hmm, no cital som negativne hodnotenia na nerovnomerne podsvietenie, znacny IPS glow efekt ci biedny kontrast a par dalsich drobnosti... Avsak uplne nesuhlasim, co sa tyka 4k, je mi jasne, ze TV kanaly este par rokov tento format podporovat nebudu, ale nekupujem si TV kvoli TV kanalom. :) Coskoro sa zacnu vyskytovat filmy v tomto formate, na YT je uz hromada takychto videi a ocenil by som to rovnako tak pri prezentacii fotiek, ktore by som zobrazil skoro nativne (16Mpix) pripadne videa, ktore natacam do 4k, avsak nemam si ich na com poriadne prehrat (monitor u PC ma iba 1440p). Dalej je fakt, ze TV sa nekupuje na 2 roky, takze pre mna osobne by to benefit urcite bol a ak nie teraz, tak do buducna urcite, ale rozhodne nie za cenu horsieho obrazu a priplatku 10 tisic, voci VA panelu od panasonicu pri zachovani uhlopriecky. :)

//Otazka pre pripadneho brnaka, neviete mi dat hint, kde je mozne vidiet nazivo spomenuty Panasonic TX-55AS640E, Samsung UE55H6200(6400,7000) a pripadne aj nechvalne hodnotene LG? Nie som pojazdny a obchadzat cele mesto a nakupne centra sa mi moc nechce, to by mi zabralo cely den..
Spiritlcd
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 4. 2015 15:31

Na fotky ti to samozrejme posluži. Na skory vyskyt filmov by som sa ale veľmi nespoliehal, ešte neexistuje nosič a ani jeho prehravače. Takže kym toto nebude, ani veľke filmove spoločnosti sa nebudu hrnuť do natačania takych filmov.
A po ďalšie, keď už tie filmy budu tak tie sučasne lacnejšie UHD TV z tej kvality aj tak nebudu vedieť vyťažiť (HDR, 10 bit farby...). To zatiaľ umožňuju len tie drahšie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spiritlcd 2. 4. 2015 18:33

Tak som mal dnes moznost vidiet par kuskov globuse, nemali tam sice moc velky vyber, ale predsa...

Samsung H6200, bohuzial na nom bezal iba hokej v nevalnej kvalite, takze tazko hodnotit, ale nemal som osobne nijak dobry pocit z kvality toho obrazu.

Samsung H6500, slusny obraz a dovolim si tvrdit, ze mozna aj najlepsi z vystavenych kuskov. Dival som sa a 55" verzia sa da zohnat uz od 22k, co zatial pre mna predstavuje najlepsi kompromis kvalita obrazu vs. cena. Tento kusok si dokazem predstavit v obyvaku bez toho, aby som nadaval na obraz..

Samsung H7000, u tohto som velmi nahlodany, pretoze je vsade vyborne hodnoteny, ale musim ho vidiet nazivo a hlavne porovnat s modelom 6500, o kolko lepsi obraz ma a ci ma vyznam vobec investovat o 8 tisic viac, ak nebude rozdiel velky..

Mam v plane este vidiet povodny moj tip a to vieru TX-55AS640E +doporucovane H6200, H6400 a tiez ako na tom su tie nechvalne IPS 4k od LG.

Co sa tyka noviniek pre rok 2015, nie je este zname, kedy budu u nas dostupne? Nerad by som buduci mesiac kupil TV a za dva-tri mesiace zistil, ze som mohol pockat na novu radu s lepsimi parametrami a za rovnaku cenu.
Naposledy upravil Spiritlcd dne 2. 4. 2015 18:40, celkově upraveno 1
Spiritlcd
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 2. 4. 2015 18:37

Nevím, jak 6500, ale pro mě je obrazový rozdíl mezi H7000 a H6400. Nemůžu však jednoznačně tvrdit, že ho uvidí každý, pocítí každý. Je tam jiné zpracování pohybu obrazu - H7000 pracuje pro mě spolehlivěji.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spiritlcd 2. 4. 2015 18:49

6400 tam bohuzial nemali, ale tu su nejake hodnotenia z dtestu:

UE55H6200 - obraz 65%
UE40H6500 - obraz 71%
UE55H7000 - obraz 81%

a zaujala ma aj tato LG 55LB630V - obraz 74%

Da sa povedat, ze som celkom narocny uzivatel, aj doma sa divam u PC na 10bit IPS panel a rad by som bol, keby moja buduca TV mala dobry kontrast, ciernu ciernu a celkovo by obraz posobil kvalitne. Ide len o ten rozdiel, ak ma 7000 iba nepatrne lepsi obraz od 6500, tak priplacat 8k nehodlam. Ak tam bude rozdiel markantny, zatlacim na penazenku. Bude to holt chciet navstevu elektroworldu a datartu a vidiet to na vlastne oci.
Spiritlcd
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 4. 2015 19:04

Čierna na IPS čierna nebude, a ten LB630 nema ani 100 Hz panel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spiritlcd 2. 4. 2015 19:46

viem, preto by som prave rad nieco s VA ci podobnym panelom.

Co sa tyka 6200 vs 6400 vs 6500, tak sa lisia okrem vybavy aj v paneloch?
Spiritlcd
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 4. 2015 06:39

Zalezi v akej uhlopriecke. V 55" by mal byt v H6200 iny panel ako v obidvoch zvysnych. Je to tiez VA a 100 Hz, len od ineho vyrobcu. Ten v H6200 je od AU Optronics s o trochu lepsou ciernou a vyssim kontrastom. Zvysne 2 maju panel Samsung.

Napr. v 48" maju vsetky panel rovnaky.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků