[recenzia] Pioneer BDP-170

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Trymore 8. 10. 2014 16:53

Kvalitný obraz a zvuk už nie je výsadou len drahých, veľkých a ťažkých "high-end" zariadení. Technika napreduje a kedysi 9 kilogramov ťažký dvd prehrávač so špičkovým obrazom a zvukom (na tú dobu) teraz nahradil a prekonal 2 kilogramový drobec, najnovší model od Pioneer-u s označením BDP-170. Nie len výborný obraz a zvuk, ale aj smart riešenia mu dávajú šancu na úspech.

Obrázek
Smart 3D Blu-ray/DVD/CD/SACD prehrávač BDP-170


1) Popis prístroja
Pioneer BDP-170 prehráva 3D Blu-ray disky, ale aj DVD, CD a SACD nosiče. Vďaka zabudovanému wifi poskytuje priamy prístup k Youtube a Picase, ale je možné využiť aj klasické káblové pripojenie k internetu. Podporuje streamovanie v sieti cez DLNA, ale aj priamo zo smartfónu pomocou aplikácie iControlAV5 pre Android/iPhone. Používatelia OS Windows Phone 8.1 si môžu zobraziť obrazovku svojho mobilného telefónu cez prehrávač do TV pomocou funkcie Miracast. Možností, ako si vychutnať multimediálnu zábavu je mnoho.

Obrázek

Prehrávač na šírku meria 435 mm, podobne ako ostatné hifi komponenty. Na výšku dosahuje spolu s nožičkami 58 mm a do hĺbky 250 mm. Prístroj je ľahučký, váži 2 kilogramy. Na prednej strane nájdete minimum ovládacích prvkov. V strede je umiestnený maličký displej prekrytý čiernym plastovým sklom. Displej zobrazuje počas prehrávania hudby/videa odohratý čas alebo zopár základných textových informácii. Všetko ostatné uvidíte na TV obrazovke. Jas displeja je možné stlmiť v štyroch krokoch, ale vypnúť ho úplne možné nie je. Nič viac od neho nečakajte, ale treba však poznamenať, že niektorým prehrávačom displej úplne chýba.

Obrázek

Zadná strana je vybavená digitálnym koaxiálnym výstupom, analógovým dvojkanálovým audio výstupom, HDMI (v1.4a) výstupom do TV/AV receivera, ďalej LAN ethernetovým a USB vstupom č.2. Čoraz viac sa stáva, že prehrávačom chýba analógový audio výstup a spoliehajú sa iba na HDMI. Kto takýto prehrávač plánuje prepojiť so stereo zosilňovačom podobne ako ja, musí si na toto dávať pozor.

Obrázek

K prehrávaču dostanete aj diaľkový ovládač zhotovený z plastu. Tlačidlá sa stláčajú dosť ťažko, ale sú rozmiestnené celkom šikovne a intuitívne. Ako plus beriem tlačidlo na rýchle spustenie Youtube.
Prístroj sa našťastie nevyznačuje žiadnymi extravagantnými tvarmi ani farbami. Vzhľad je minimalistický, predná strana z lešteného hliníka pôsobí veľmi pekným a rozhodne nie lacným dojmom. Dizajnom sa hodí k ostatným produktom od Pioneer-u.

2) Ovládanie a nastavenia
Štart prístroja trvá približne 10 sekúnd, avšak je možné používať funkciu rýchleho štartu, kedy sa prístroj prebudí zhruba 2x rýchlejšie, ale treba rátať so zvýšenou spotrebou v stand-by režime. Inak si prístroj pýta iba 0.3 W a maximálne 17 W počas prevádzky. Prehrávač je vcelku tichý, jedine čo počuť je pohyb optiky pri načítavaní média. Mechanika sa otvára decentne, pomaly a bez pazvukov.

Grafické rozhranie ničím neohúri, je spracované veľmi jednoducho, ale to stačí. Pohyb v menu je na druhú stranu celkom rýchly, bez nejakých zásekov alebo spomalení. Hlavné menu pozostáva z troch položiek: Home Media Gallery, Web Contents a Initial Setup. Prehrávač nepodporuje prístup k celému internetu, menu webového obsahu umožňuje spúšťať iba Youtube, čiže sledovať videá z celého sveta alebo si prezerať Picasu a obrázky z nej prístupné.

Obrázek

Prvá položka v hlavnom menu umožňuje okrem iného spúšťať súbory z USB kľúča alebo externého HDD napojeného do predného alebo zadného USB vstupu. Počet položiek v tomto podmenu závisí od množstva pripojených/dostupných zariadení.
Pohyb v priečinkoch na USB kľúči alebo externom HDD je trocha zvláštny, namiesto zobrazeniu všetkých súborov v priečinkoch si musíte najprv zvoliť, či chcete prehrávať hudbu, sledovať obrázky alebo videá. Až následne sa preklikávate k požadovaným súborom a zobrazujú sa len tie, ktoré zodpovedajú zvolenému typu súboru.

Obrázek

V Initial Setup máte k dispozícií nastavenia obrazu, zvuku, HDMI výstupu, sieťového pripojenia, ale môžete si aj nastaviť rodičovský zámok alebo čas automatického vypnutia v prípade nečinnosti prístroja.

Obrázek

Celkom príjemne ma prekvapilo jednoduché pripojenie k domácej bezdrôtovej sieti. Sprievodca pripojením je rýchly a zrozumiteľný. Ak máte sieť zabezpečenú heslom, budete ho musieť zadať z virtuálnej klávesnice na obrazovke monitora. V nastaveniach si môžete aj aktivovať možnosť rýchleho štartu alebo vykonať update prehrávača.

3) Podporované disky a formáty súborov
Počas prevádzky som sa nestretol s prípadom, aby prehrávač mal problém prehrať to, čo som od neho požadoval. Z diskov som vyskúšal DVD-video, CD, CD-R a DVD+R. Pioneer načíta obsah z disku relatívne rýchlo a ani pohyb na disku mu nerobí žiadne problémy, reaguje bez váhania. Urobil som aj rýchly test, kedy som vyhrabal svoje staré doškriabané napálené audio CD a vložil ho do mechaniky. V iných prehrávačoch CD preskakovalo a bolo nepočúvateľné, ale tento prehrávač s ním nemal najmenší problém.

Obrázek

Pioneer BDP-170 dokáže prehrať veľké množstvo súborov či už z disku alebo USB kľúča/externého HDD. Ako vidieť z tabuľky nižšie, hudbu vo formáte FLAC po sieti nepodporuje a Apple bezstratové súbory neprehrá už vôbec.

Obrázek

Prehrávač podporuje systém súborov FAT32 ale aj NTFS. Problémy spojené s formátovaním na tieto typy systému súborov sú popísané nižšie.

4) Hudba a filmy z USB úložiska
Načítanie z USB kľúča (Corsair Voyager 32GB) prebehlo veľmi rýchlo. V čase testu som na ňom mal uložené štyri priečinky s hudbou vo formáte MP3 a FLAC, jeden priečinok s filmom vo formáte AVI a externými titulkami, a sedem filmov vo formáte AVI a MKV uložených v kmeňovom adresári. USB kľúč som mal naformátovaný na systém súborov NTFS, keďže jeden film mal veľkosť 16GB.

Obrázek

Pri počúvaní hudby z USB je nutné mať zapnutú TV obrazovku, na displeji sa totiž nezobrazujú žiadne informácie o pohybe v priečinkoch. Na obrazovke však vidieť cover z albumu a niektoré metadata súboru, ak sú dostupné. Celkovo som sa pri prehrávaní hudby cez USB nestretol so žiadnym problémom.

Sledovanie filmov je bez komplikácií, ale len v prípade, ak máte USB kľúč/externý HDD naformátovaný na systém súborov NTFS a nesledujete filmy s titulkami. Ak si chcete pozrieť film s titulkami, nesmie mať film príponu MKV a ak chcete zobraziť vo filme externé titulky, musíte mať USB úložisko naformátované na FAT32 (pri FAT32 ale na USB neuložíte žiaden súbor väčší ako 4 GB), takisto sa musí názov súboru s titulkami zhodovať s názvom filmu a film aj titulky musia byť v spoločnom priečinku.

Obrázek

Titulky sa zobrazujú relatívne malé, nie je možné meniť font ani ich veľkosť, ich polohu je možné nastaviť len pri sledovaní filmu z dvd/bd disku. Poteší však fakt, že titulky je možné zobraziť aj s diakritikou v cz/sk jazyku ako vidieť na obrázku vyššie.

Celkovo možno hodnotiť kvalitu obrazu a zvuku pri prehrávaní filmov a hudby z USB úložiska na jednotku. Všetko pracuje veľmi rýchlo a pohodlne.

5) YouTube a Picasa

Po stlačení červeného tlačidla na diaľkovom ovládači sa po pár sekundách zobrazí služba YouTube. Prostredie je jednoduché, pohyb v ňom nepatrí medzi extra rýchly, ale nie je ani vyslovene pomalý. Ľavá časť menu pozostáva z položiek ako napríklad Populárne na youtube, Hudba, Zvieratá, ale aj Prihlásenie sa do účtu či Vyhľadávanie na YT.

Obrázek

Vyhľadávanie na YT je celkom nemotorné, text treba vpisovať pomocou virtuálnej klávesnice zobrazenej na TV obrazovke, ale našťastie už po pár napísaných znakoch sa zobrazujú návrhy, takže veľakrát nie je potrebné vpisovať celý vyhľadávaný reťazec. Napríklad ako vidieť na obrázku nižšie, hľadal som Unchained Melody, ale už po zadaní znakov "unc" mi YT ponúkol celý potrebný text.

Obrázek

Komu sa nechce vyhľadávať videá na YT pomocou virtuálnej klávesnice, môže si celkom rýchlo a jednoducho spárovať prehrávač s mobilným telefónom. Ten však musí byť pripojený k sieti internet. Na telefóne zadáte číslo vypísané na TV obrazovke a pri spúšťaní videa z telefónu budete mať na výber možnosť "Prehrať na YouTube TV". Následne sa s malým oneskorením zobrazí dané video aj na vašej TV obrazovke. S telefónom môžete video zastaviť/pokračovať, prípadne pretočiť ďalej, alebo môžete smartfón vypnúť úplne a video bude ďalej pokračovať v prehrávaní samo, odkázané na kontrolu cez diaľkový ovládač. Nemusíte mať teda počas celú dobu prehrávania videa zapnutý mobilný telefón.

Obrázek

V priebehu prehrávania videa na TV obrazovke si môžete zobraziť navigačnú lištu alebo návrhy ďalších videí či už s podobným obsahom alebo si necháte prehrať ďalšie videá z daného YT kanálu. Po skončení videa sa po pár sekundách zobrazí ďalšie dostupné video. Občas "poteší" aj reklama na začiatku videa, ktorú je možné po krátkej chvíľke preskočiť. Ak si ale chcete pozrieť niečo s obsahom dostupným iba osobám starším ako 18 rokov (ako napríklad trailer z Diabla III ;) ), musíte byť prihlásený v službe YT.

Obrázek

Picasa umožňuje prezerať a vyhľadávať obrázky s rôznou tématikou na obrazovke vašej TV, avšak táto služba mi príde ako zbytočná a ostane nevyužitá. Samotné zobrazovanie obrázkov na celej obrazovke je veľmi pomalé a funguje iba v móde Slideshow.

6) Zhrnutie

Pioneer BDP-170 je celkom šikovný a rýchly blu-ray prehrávač s fantastickým obrazom a výborným zvukom. Vďaka zabudovanému wifi a podpore analógového audio výstupu s vysokou kvalitou je možné z neho ľahko vytvoriť centrum domácej zábavy, ale poteší aj milovníkov hudby, kedy klasickému stereu môže poskytnúť viac ako "len" prehrávanie CD diskov.

Je určený pre tých, čo hľadajú dizajn v štýle hifi komponentov za málo peňazí, jednoduché ovládanie, prístup k YouTube, streamovanie v domácej sieti, filmy v perfektnej kvalite a stereo v solídnej kvalite.

Prístroj nie je určený tím, ktorí hľadajú plnohodnotný prístup k internetu prostredníctvom blu-ray prehrávača.

[+] obraz aj zvuk na jednotku
[+] podpora SACD diskov
[+] integrované wi-fi
[+] analógový stereo audio výstup
[+] podpora veľkého množstva súborov a diskov
[+] jednoduchý "Pioneer" dizajn
[+] množstvo nastavení
[+] titulky s cz/sk diakritikou
[+] rýchla odozva pri práci s externým USB úložiskom



[-] nemožno vstúpiť do nastavení pri súčasnom prehrávaní multimediálneho obsahu bez jeho prerušenia
[-] veľmi malý displej s nedostatkom informácii (chýba to najmä pri prehrávaní CD bez zapnutej TV)
[-] neprehráva externé titulky z USB úložiska naformátovaného na NTFS
[-] neprehráva titulky pri videách s príponou .mkv
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod borin7 9. 10. 2014 12:07

Díky za hezkou recenzi.Taky jsem o něm uvažoval,ale nakonec jsem vzal Panasonic DMP-BDT360EG
borin7
Junior

Odeslat příspěvekod Trymore 9. 10. 2014 12:22

Takisto som pozeral na ten Panasonic, ale kvôli absencii analógového audio výstupu som túto možnosť vynechal.
Btw, tento Pioneer BDP-170 sa dá kúpiť už od 123 €, nie od 180 € ako to predáva väčšina eshopov.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 9. 10. 2014 12:30

Kvalita analogovýho audio výstupu u těhle základních modelů je stejně strašná a použitelná jen pro opravdu velmi nenáročný poslech. Mám celkem letitý Panasonic DMP-BD80 za nějakých 350 Eur a i tak je analogový audio-out na mizerné úrovni. Jinak digitální obraz a zvuk je z něj špička (v rámci ceny).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Trymore 9. 10. 2014 12:33

Technika napreduje, a bohužiaľ špičkový ale starší Denon DVD-3910 nebol v porovnaní s týmto Pioneerom o nič lepšie, čo sa týka analógového audio výstupu. Nehovoriac o kvalite obrazu. 150 eurový prístroj prekonáva 7 ročnú 1500 eurovú mašinku.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 9. 10. 2014 12:41

Nelze porovnávat obraz DVD a BD přehrávače. BD má z principu výrazně navrch.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Trymore 9. 10. 2014 12:48

Oba prehrávača som samozrejme porovnal pri pozeraní DVD...
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 9. 10. 2014 12:51

No to je jasný :-). To co jsem psal platí pro přehrávání DVD v obou.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod FrantaL 9. 10. 2014 18:04

Mam 450 a jedine co mi vadi je menu, pripomina mi to eru ZX Spectra. JInak az po hacku je to pouzitelny stroj.
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glassmoon 10. 10. 2014 20:52

Sledovanie filmov je bez komplikácií, ale len v prípade, ak máte USB kľúč/externý HDD naformátovaný na systém súborov NTFS a nesledujete filmy s titulkami. Ak si chcete pozrieť film s titulkami, nesmie mať film príponu MKV a ak chcete zobraziť vo filme externé titulky, musíte mať USB úložisko naformátované na FAT32 (pri FAT32 ale na USB neuložíte žiaden súbor väčší ako 4 GB)
- tak toto je teda dost zasadny fail
I'm a quitter. I come from a long line of quitters. It's amazing I'm here at all.
glassmoon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sands1 10. 10. 2014 21:13

Tak to teda hej. Veľa ľudí dnes ma mnozstvo mkv filmov. Môj LG prehrávač s titulkami ku MKV nemá problém. Ani v ntfs. Dokonca nemusia mať ani rovnaký názov a môžem si ich zvoliť vopred ak ich mám viac ku filmu. To stál 60e :-D
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 11. 10. 2014 15:10

Ktorý model od LG to máš?:) ľudia čo to čítajú a niečo podobné vyberajú tak by za túto informáciu boli vďační.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sands1 11. 10. 2014 16:41

Je to jeden z tych najzakladnejsich LG BP325
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cwoky 3. 11. 2014 19:30

AHOJ,

diky za poriadnu a prospesnu recenziu na model o ktorom je zalostne malo informacii a este menej uzivatelskych skusenosti !
Kedze aj ja uvazujem o podobnom prehravaci ktory by sluzil aj na prehravanie cd (niellen) hlavne ma ako jeden z mala audio vystup cinch, zaujimalo by ci mas nejaku skusenost a ci dokazes porovnat ako by vyznelo prehravanie CD a v akej asi cenovej relacii by sa to dalo porovnat s prehravacom CD ? (ako priklad uvediem DVD rekorder SONY ktory mam doma je zvukovo porovnatelny s CD playerom Technics SL 490, alebo je zvukovo porovnatelny s cd playermi v hodnote cca 7-8 tisic - na stare ....) Dokazal by si to nejako porovnat ? Napr s tym co ma s doma alebo co by si si dokazal na porovnanie porovnat ? A po dalsie dokaze prehravac zvladnut cez USB vstup (z USB ci ext. HDD) aj prehravanie BluRay suborov, teda m2ts, ts ... (16-20 GB?) ??

DIK !!
cwoky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trymore 3. 11. 2014 20:14

Som rád, ak ti recenzia nejako pomohla.

Čo sa týka kvality analógového audio výstupu, ja ti otvorene hovorím, nemôžem tomuto prehrávaču nič vytknúť. V minulosti som mal CD prehrávač Vincent CD 400 (700 €), Denon DVD-3910 (pôvodná cena 1200 €), Denon DCD-755AR (pôvodná cena cca 360 €) a Hyundai DV-5-H 935 (36 €). Pre mňa to hralo všetko veľmi dobre a nejaké rozdiely vo zvuku som nevnímal, samozrejme okrem toho lacného DVD prehrávača Hyundai, tam bol zvuk tichší a nevýrazný. S trochou odvahy môžem povedať, že zvuk z Pioneer BDP-170 nemá ďaleko od Vincent CD 400 (možno keby som ich porovnal v slepom teste tak by to bolo férovejšie). Môžem teda s čistým svedomím povedať, že tento Pioneer hraje veľmi slušne.

O týchto blu-ray súboroch som ja doteraz nepočul, ale vyskúšal som ich stiahnuť z netu, hodiť na USB kľúč a spustiť v prehrávači. Vyskúšal som nasledujúce súbory s príponami mts a m2ts:
http://www.mediafire.com/?nmx5jytzwyd
a prvé video z webu
http://www.demo-world.eu/trailers/high- ... ailers.php

Oboje prehrávač spustil bez problémov, obraz aj zvuk bol perfektný. Ako by to fungovalo s 20 GB súbormi to neviem, rýchlosť môjho internetového pripojenia ma odrádza v sťahovaní takto veľkých súborov.
Trymore
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků