Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jan1k 12. 9. 2014 10:11

Obrázek
Denon DA-10 DSD / Apple iPhone 6+ / Apple iPad Air
► ♫♪♩♬♫
► Ultimate Ears UE4Pro ♫♪♩♬♫
► Sony MH1 / AIAIAI Pipe Petroleum ♫♪♩♬♫
Jan1k
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dušin 17. 9. 2014 11:37

Obrázek
U mě dobrý :love:
(K PC Asus Xonar U3)
Dušin
Junior

Odeslat příspěvekod Ricccie 19. 9. 2014 20:57

...velky relax totok 8-) ....

Synology DS413j > Lenovo Miix 2 8 > Yulong DA8 > Shure SRH1540

Obrázek
×Auralic Aries Mini > RME Adi 2 Pro AE > Naim Nait XS2 > Dali Epicon 2
×ChordMojo | FiioM6 | ZorlooZtella> Prophile8 | ER2XR | HD660S | HD58X | K371 | DT250
×Bezdrat | Sonos Arc | WH1000XM3 | WF1000XM4 | GalaxyBuds+
Ricccie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 19. 9. 2014 22:33

Shure SRH1540 ... su tvoje?? Myslim, ze tu ich nikto nema. Pocul som 840, 940, 1440, ale tieto nie. Ako hraju?
Na tom tablete ides normalne z Foobaru? Zaujimave novinky toto! :)
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ricccie 19. 9. 2014 23:06

Ano...spravil som si radost :D , v alze mali rozbaleny, novy kus za priaznivu cenu, neodolal som. Podla mna hraju velmi prijemne, relaxovany teplejsi prejav, podobne ako Viso. Hlavny rozdiel je neskutocne pohodlie, objemnejsi bas, v niektorých skladbách az privela, ale zvykam si, podobna situacia bola aj s 846. Stredy, vysky nemám najmensiu vyhradu.
Ale urcite sa po SE846 a SRH1540 zo mna stal fanusik SHURE.
Tablet ma plnohodnotny WIN 8.1, takze foobar ziaden problem, DA8 bezi bezproblemovo.
×Auralic Aries Mini > RME Adi 2 Pro AE > Naim Nait XS2 > Dali Epicon 2
×ChordMojo | FiioM6 | ZorlooZtella> Prophile8 | ER2XR | HD660S | HD58X | K371 | DT250
×Bezdrat | Sonos Arc | WH1000XM3 | WF1000XM4 | GalaxyBuds+
Ricccie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 20. 9. 2014 17:19

Ricccie: gratutulujem k novej hračke! :tleskani

... a oplatí sa to za tie prachy ? (pýtam sa to samozrejme za nás "občanov s menšími ušami", ktorých Viso HP50 až tak na hlave netlačia ako teba... :D )
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod geforce85 20. 9. 2014 19:52

Ahojte.
Úplná spokojnosť.
Fiio E18 + Dunu 1000
Obrázek
mobil: Pocox3
pc :Alienware17 R4 + lg 48cx
audio : Onkyo TX 8270 + Onkyo C 7030 + Klipsch rb-81 ii+ Klipsch R-10SW, Sony D-NE20, fiio e18,bv audio headamp
sluchadla: SONY MH1c , Sony MDR-10RBT,DUNU 1000
geforce85
Junior

Odeslat příspěvekod Ricccie 23. 9. 2014 07:38

@geforce85 som rad ze sadli...fajnova zostava...
@bacil2 ci sa oplati a ci by ti zvuk sadol to netusim. SRH1540 ako som uz pisal su jednoznacne basovejsie sluchadla (myslim ze uz aj basofilov by uspokojili), vrchna frekvencia je tiez vyraznejsia ako u HP50, a je to fakt len po pamati, Shurky sa mi zdaju vzdusnejsie, vacsi priestor. Kvalitou vyhotovenia je to v prospech shuriek. HP50 su imho neutralnejsie s mierne potlacenymi vyskami.
×Auralic Aries Mini > RME Adi 2 Pro AE > Naim Nait XS2 > Dali Epicon 2
×ChordMojo | FiioM6 | ZorlooZtella> Prophile8 | ER2XR | HD660S | HD58X | K371 | DT250
×Bezdrat | Sonos Arc | WH1000XM3 | WF1000XM4 | GalaxyBuds+
Ricccie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 5. 10. 2014 10:17

nová supraaurálna bomba: Thinksound On1 :tleskani

... muzikálne, čisté, nekonfliktné... miestami až „radostné“ ... (niekedy sa mi zdá, akoby v sebe mali už zabudovaný elektrónkový zosilovač) ... úžasné aj so Sansa Clipom! ... podstatne vhodnejšie pre „audiofilov“ ako napr. Beats Solo2 :mrgreen:

ThinkSoundOne1_dx600.jpg
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 5. 10. 2014 10:53

jak jsou pohodlné na delší domácí poslech?
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 5. 10. 2014 11:28

Rád si tohle téma občas procházím, ale vlastně jsem do něj sám ještě nepřispěl... Tedy to napravuju:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Vlevo se nachází LFF Paradox Slant, vpravo modifikované Hifiman HE-500. Oboje sluchátka jsou si tonalitou hodně podobná, v což jsem doufal, velmi dobře se však doplňují. Modifikované HE-500 jsou plně otevřené, s lineárním a dobře pozicovaným basem, trošku světlejší a méně forgiving. Paradox Slant mají čistější, dynamičtější a méně zrnitý zvuk a i vlivem objemnějších basů jsou trošku temnější, čímž se hodí i na ty nejméně kvalitně vyvedené nahrávky. Co se prostorovosti týče, modifikované HE-500 zní trochu otevřeněji do šířky, avšak Slants jdou více do hloubky. Komfortem a schopností izolovat jsou jasně lepší Slants. Oboje sluchátka jsou podle mých uší vcelku blízko neutrálu s tím, že Hifimany mi přijdou více neutrální ve striktním slova smyslu, zatímco Slants zní "přirozeněji" nebo "nenásilněji".

Pokud by někoho více zajímaly úpravy, které jsem na HE-500 provedl, nechť pokračuje zde: http://goo.gl/QhJH5M
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 5. 10. 2014 12:37

radimecek13: pohodlie je celkom vyhovujúce, prítlak menší ako napr. Solo2 ... myslím, že budú veľmi dobre fungovať aj ako vysokokvalitné domáce sluchátka
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matelko 2 5. 10. 2014 16:46

Na tomhle poslouchám já. :-)

Těch svazujících drátků si nevšímejte, kombinací nerezu a křehkého plastu to u Philipsu moc nezvládli. :-]
Přílohy
PICT9979mensi3.JPG
matelko 2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 5. 10. 2014 21:03

Tady ještě zpětně přidávám nějaké fotky bývalých sluchátek a příběh, který se s nimi váže, pro ty, kteří mají chuť si o nich něco přečíst...

Denon D7000:

Obrázek
Obrázek

Tato sluchátka byla mojí první audiofilní akvizicí, samozřejmě na doporučení jiných, neboť já sám jsem v té době nemohl tušit, co od kvalitních sluchátek vlastně očekávat. Zkrátka jsem chtěl do toho vlaku naskočit a příliš nedbal na to, jak bezpečné to bude :-) D7000 podle mě nebyly za svoji cenu vyloženě průšvih, ale nedostatků se u nich dalo najít hodně – ať už rezonance na středních basech a nižších výškách, tak značně nevyrovnaná frekvenční charakteristika (trochu dunivý bas, vcelku potlačené středy a příliš výrazné výšky). Napadá mě, v souvislosti s názory jiných uživatelů na tyto Denony, paralela s DT880 a HE-400 – pro některé relaxační či dokonce temnější sluchátka, pro jiné světle znějící až sluchátka nepříjemná na dlouhodobější poslech – já se, možná bohužel, řadím spíše do té druhé kategorie. Používal jsem na ně docela účinnou ekvalizační křivku, protože v původním stavu byly příliš nevyrovnané. Prostorovost zvuku však byla na to, že se jedná o uzavřená sluchátka, fajn... A komfort též.


Audeze LCD-2 rev2:

Obrázek
Obrázek

Po necelém roce vlastnění D7000 jsem se rozhodl, opět především na základě doporučení ostatních, vyzkoušet tehdy žhavé Audeze LCD-2 rev2... a byla to už lepší trefa do černého, byť komfort mě u nich pravda zrovna neoslnil. Jejich největší doménou byla kooperace pevného, lineárního a hlubokého basu s bohatými středy, nádherně vykreslujících vokály. Výšky, které jsem u nich vždy bral spíš tak nějak do počtu, se po nějaké době ukázaly být problematické (příliš temné) stejně jako jejich docela nedimenzionální prostorovost, a tudíž jsem se již po dvou měsících začínal porozhlížet po něčem lepším...


Sennheiser HD800:

Obrázek
Obrázek

…což měly být vlajkové Sennheiser HD800. Audeze v porovnání s nimi nebyly vyloženě horší, ale na poměry sluchátek téměř 3D prostorovost a neuvěřitelná míra vzdušnosti, rychlosti a detailu v podání HD800 zkrátka zvítězili. Na Sennheiser HD800 mám velmi dobré vzpomínky – vynikající komfort stejně jako zvuk, který mi dovolil slyšet v nahrávkách prakticky vše, byť občas za cenu přílišné světlosti a někdy i ostrosti. Oba tyto problémy docela účinně řeší Anaxilus mod podle Changstaru, já měl však po roce vlastnění potřebu se posunout dál… Měl jsem pocit, že je stále co objevovat a že jsem stále ještě nenašel ten „svůj zvuk“. Zároveň jsem cítil, že mám v audiu až příliš mnoho peněz a potřebuju tudíž trochu zvolnit. Musím rovněž zmínit, že jsem u nich vždy slyšel určitou tendenci k zrnitosti, která mi s odstupem času začínala vadit.


Sennheiser HD558:

Obrázek
Obrázek

Během toho roku, kdy jsem vlastnil HD800, jsem se rozhodl otci pořídit levná, avšak relativně kvalitní sluchátka… Po delším průzkumu jsem zvolil HD558 a dodnes toho nelituju – především z druhé ruky se jedná o vynikající volbu pro začínající audiofily (kteří nemají rozpočet na něco za 5+ tisíc kč). Z ryze technického hlediska HD558 (stejně jako HD598, na které se dají HD558 defacto modifikovat) trochu zaostávají za profláklou trojici Q701/HD600/DT880, ale to jim nijak neubírá na vcelku vyrovnané frekvenční charakteristice a dobré míře prostorovosti, což bych rozhodně nebral v dané cenové kategorii za samozřejmost. Komfort je u těchto sluchátek rovněž velmi dobrý (jemný a chladivý velur!), takže mé doporučení určitě mají.


AKG K712 Pro:

Obrázek
Obrázek

Nejen můj otec potřeboval sluchátka… Ve stejné situaci se ocitl i můj kamarád a jelikož povolil vyšší rozpočet, mohl jsem se tentokráte rozšoupnout značně víc! Po pečlivém zkoumání trhu včetně osobní návštěvy Audigo za účelem poslechu mnoha modelů nižší a střední třídy, jsem došel k závěru, že vybrat něco kvalitního a všestranného bude složitější, než jsem čekal. Měl jsem v plánu vybírat ze sluchátek jako Beyerdynamic DT880, Sennheiser HD600/HD650, AKG Q701, možná i nějakých Shure či Audio-technika… Avšak všechna selhala. Rozhodl jsem se tedy trochu zariskovat a zkusit tehdy nové a slibné AKG K712 Pro s tím, že pokud nebudou vyhovovat, vrátím je. Tato AKGčka naštěstí byla trefou do černého a jsem rád, že jsem měl možnost je pár týdnů osobně vlastnit. Oproti předchozím modelům x7xx řady mají konečně dostatek basů a méně výrazné výšky, témbr a vokály jsou pak vlivem většího objemu basů rovněž trochu přirozenější. Prostorovost zůstala oproti předchozím modelům prakticky totožná a komfort byl vlivem lepšího hlavového mostu potěšitelně vylepšen. Největší devízou, dle mého názoru, je jejich všestrannost – velmi dobrý komfort, velmi dobrá technická kvalita zvuku včetně prostorovosti a docela vyrovnaná frekvenční charakteristika.


Hifiman HE-4:

Obrázek
Obrázek

Na radu svého dobrého přítele jsem asi půl roku nazpět pořídil zalevno Hifiman HE-4 a doufal v to, že po HD800 to nebude přílišný skok v kvalitě směrem dolů. Kupodivu však překonala veškerá má očekávání. Byl jsem nadšen tím, že kombinují bas a témbr Hifimanů spolu se vzdušností, prostorovostí, rychlostí a hyperdetailností HD800... Navíc za zlomek ceny Sennheiserů! Popravdě řečeno ta sluchátka byla tak dobrá, že mi HD800 ve finále takřka vůbec nechyběly. Modifikacemi, do kterých jsem se po první zkušenosti skrze HD800 naplno ponořil, se mi z nich podařilo udělat rozumně vyrovnaná a jemně znějící sluchátka, čímž jsem adresoval jejich problematické body – trochu potlačené středy, určitou ostrost ve výškách a zároveň jemnou zrnitost. Stále zněla trochu světleji než HE-500, ale jinak měla překvapivě vcelku navrch. Jsou to jediná sluchátka, jejichž bas mi bude do budoucna chybět - nádherně lineární a pevný s určitým důrazem na nejnižší slyšitelné části spektra.


Audeze LCD-2 rev1:

Obrázek
Obrázek

Zcela náhodou jsem tou dobou, kdy u mě kralovaly HE-4, objevil na internetu inzerát na LCD-2 rev1, a to za cenu, která se nedala odmítnout… Řekl jsem si, že je zkrátka musím zkusit, že je přece případně v pohodě prodám. V minulosti jsem se dočetl, že rev1 mají údajně znít nejtemněji a „nejorganičtěji“ z celé Audeze řady, s přenádhernými vokály a bez jakéhokoliv náznaku ostrosti či sykavosti, což mohlo v porovnání s trochu světlejšími a detailnějšími HE-4 tvořit dobré kombo… tedy alespoň na papíře. První dojmy však byly dost rozpačité – velmi špatný komfort (horší než u rev2) a zároveň nečekaně zahuhlaný zvuk, kde byly evidentně slyšet nějaké rezonance a násálnost vokálů. Prostor byl zároveň extrémně nedimenzionální. Podařilo se mi ta sluchátka zvukově trochu „otevřít“, zesvětlit a vokály neutralizovat (skrze jemné úpravy) natolik, že frekvenčně na tom byla podle mě velmi dobře, rezonance a zahuhlanost však stále zůstávaly. Bylo slyšet, že samotné měniče mají potenciál a zvuk, který vydávají, náleží výše než do střední třídy, to okolo (konstrukce, náušníky) však pravděpodobně pokulhávalo. Rev2 podle mého názoru tyto problémy neměly a pokud ano, tak ne do takové míry, aby to bylo zjevné. Nedá se jim však upřít, že mě skrze svoji tonalitu (po provedení modifikací) určitým způsobem navnadily, tudíž jsem prodal je i HE-4... a hledání ideálu, v tuto chvíli skrze modifikované HE-500 a Paradox Slant, pokračuje. ;-)
Naposledy upravil MHOE dne 5. 10. 2014 23:07, celkově upraveno 1
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ricccie 5. 10. 2014 23:06

Za mna velky palec hore za tento text, diky...kiez by ich bolo viacej, zaujimave citanie. Tato cesta hladania, skusania, objavovania, posluchoveho rastu, sa mi v tomto hobby velmi paci. Samozrejme ak pozabudnem na finacnu stranku veci:)
×Auralic Aries Mini > RME Adi 2 Pro AE > Naim Nait XS2 > Dali Epicon 2
×ChordMojo | FiioM6 | ZorlooZtella> Prophile8 | ER2XR | HD660S | HD58X | K371 | DT250
×Bezdrat | Sonos Arc | WH1000XM3 | WF1000XM4 | GalaxyBuds+
Ricccie
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků