Na návštěvě u Šeďoura

Členové fóra se představují. Fotky a diskuze k vašim audio/video přístrojům.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod icotech852 9. 6. 2014 14:45

šeďour píše:Přirovnal bych je k Fostexům :D

:D :tleskani
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 1. 7. 2014 08:20

O víkendu jsem se pustil do šití náušníků.
Použil jsem k tomu samozřejmě nejmodernější techniku.
Jen okrajově zmíním laserový CNC vykrajovač kůže, plazmový anihilátor, nebo binokulární komparátor.
Vše je velice dobře vidět na obrázku...

IMG_20140618_230543_0.jpg


Náušníky a opěrka temene jsou velmi kvalitně ušitý tzv. horkou jehlou.
Jen pro představu...je to způsob práce, kdy vám to sice vůbec nejde, ale zato dost pospícháte...vznikne tak velmi kvalitní a trvanlivý dílo.

IMG_20140629_165803_0.jpg


Hotový náušníky jsem ještě napustil Nilským tukem, což je speciální prostředek ke zvláčnění kůže.A považte !...ono to opravdu funguje.Nejen, že to přidá bezvadnou patinu, ale fakt to výrazně změkne.
..
Příště bude obrázek hotovejch sluchátek.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 1. 7. 2014 08:49

Pojdu do toho nejake menice, alebo je to len model na pozeranie? :)
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 1. 7. 2014 11:51

Na pozeranie jsou lepší mladý holky :-* než zrovna moje slůchadlá :D



Ale pravda je, že jsem to sem asi nikam nepsal.Měniče ve sluchátkách jsou použitý orthodynamický Foster dp29 výrobce Fostex.

IMG_20140613_174106_0.jpg
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 1. 7. 2014 12:54

Zaujimave, taky prťavý ortodynamicky menic. To budes este musiet aj zvukovo nejako doladovat. Budes ich aj merat?
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 2. 7. 2014 12:20

Mušle sluchátek obsahujou akustický obvody.Tam už asi není co dolaďovat.

Měření by mě samotnýho sice zajímalo, ale sám na to žádný vybavení nemám a v celejch Čechách není nikdo, kdo by to mohl seriózně udělat.
...
Hloupý nápady některejch jedinců, jako třeba zastrčit trubičku měřicího mikrofonu pod náušník a podobně, mají nulovou vypovídací hodnotu :-l
...
Takže měření nebude.Hodnocení zvuku sluchátek bych nechal na subjektivním posouzení několika lidí, známejch i neznámejch na zdejším fóru.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 2. 7. 2014 17:09

Změřit sluchátka by mělo jít - vzhledem k výkonu a geometrický velikosti by se dala použít bedna o rozměrech přibližně metr na metr, na vnitřních stěnách vylepená "platama od vajíček" = profilem ve tvaru jehlanů o vejšce přibližně 10cm a velikosti základny asi tak 5x5 až 8x8cm, vyřezanýma z tuhýho molitanu nebo měkký pěnový gumy. Do osy bedny se umístí měřicí mikrák proti 1 mušli sluchátek, vzájemná vzdálenost se nastaví na přibližně třetinu dýlky osy - zbylý dvě třetiny zbydou na oddálení mušle od stěny "za ní" i mikrofonu od "jeho stěny". Při výkonu v řádu desítek mW taková "měřicí komora" poskytuje zajímavě ustálený podmínky i relativně bezodrazový prostředí. V případě že není možnost tuhle bednu mít v nějakým relativně tichým prostředí, aby do ní nepronikal hluk z okolí, dá se učunit "bedna v bedně", kdy se vnitřní měřicí prostor obklopí další vrstvou nebo vícero vrstvama další zvukový izolace (5-10cm tloušťky) umístěný do další, větší "škatule" - útlum zvuku při průchodu do samotnýho vnitřku určenýho pro měření je velice výraznej.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šeďour 3. 7. 2014 12:33

To je to, o čem píšu.Čirá amatéřina nemá žádnou vypovídací hodnotu.Nemá smysl to dělat jinak, než tak, jak to dělaj profíci (na umělý hlavě), aby se naměřený údaje daly relevantně porovnat.

Například:
Umělou hlavu bych vyrobit uměl.Klidně vymodeluju modely uší (boltců) ze silikonový gumy.Vzhledem ke svý původní umělecký profesi, umím formovat a odlejvat modely (obličej, ruce, atd.), takže jednoduchá hlava s ušima je to nejmenší.
Co se týká dostatečně kvalitních mikrofonů a preampů, můžu si je půjčit od kamaráda z nahrávacího studia, to mi taky problém nedělá.
Ale neumím to dál zpracovat....tedy převýst do počítače, vytvořit grafy, pracovat s anglicky mluvícím softem.
To je pro mě neprůstřelný.

A popravdě, neni to pro mě nijak důležitý.Kdo bude mít zájem, najde si cestu a sluchátka si poslechne a udělá si vlastní názor na to, jak vlastně hrajou.
Já sám jsem se zvukem HODNĚ spokojenej, nečekal jsem, že to bude tak dobrý.A taky jsem moc zvědavej na názory ostatních.

Dneska je odnesu Kocmeisterovi, tak počítám, že po víkendu o nich něco napíše.

Jo a tady je neumělá fotka celejch sluchátek (z mobilu).
IMG_20140630_194001_0.jpg
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 3. 7. 2014 17:30

:tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 7. 2014 18:07

Stejně můžeš změřit základní vyzařovací parametry v tý "rámusový bedně" - základní cháru, rozsah, impedanční průběh.
Měření na umělý šišce pak jen dodá to finále, neboli schopnost vyzařovat do omezenýho prostoru uzavřenýho mezi šišku, boltec, náušník a měnič. Obě cháry pak můžeš porovnávat a z tohopak jde zjistit i spousta dalších parametrů...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bogino 3. 7. 2014 18:45

šeďour píše:Umělou hlavu bych vyrobit uměl.Klidně vymodeluju modely uší (boltců) ze silikonový gumy.Vzhledem ke svý původní umělecký profesi, umím formovat a odlejvat modely (obličej, ruce, atd.), takže jednoduchá hlava s ušima je to nejmenší.
...
Ale neumím to dál zpracovat....tedy převýst do počítače, vytvořit grafy, pracovat s anglicky mluvícím softem.
To je pro mě neprůstřelný.

Ruky moje traslave, oci skulave, papier skoro neviem citat, lebo sa neda zoomovat a nesvieti ... My dvaja sme presne opacni! :-D
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 4. 7. 2014 14:09

šeďour píše:Měření by mě samotnýho sice zajímalo, ale sám na to žádný vybavení nemám a v celejch Čechách není nikdo, kdo by to mohl seriózně udělat.
Kdyby se někdo náhodou nechal výše uvedeným zmást, tak citovaný uživatel je buď ignorant nebo jen nevnímá svět dál než kam mu dosáhne ruka. Zkrátka a jednoduše i v ČR je dost míst, kde se na takovém měření dá dohodnout.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 4. 7. 2014 14:33

Ajéje, pan Trubička a jeho inovativní měřící metody...no dík, to abych se obrátil přímo na tebe křivá sinusovko, ne ?
Nebo na tvýho kámoše, co měří sluchátka na prkýnku ?

Fakt díky za rady, ale klidně si je nechte pro svojí babičku !

Neptal jsem se vás, jak mám co vyrobit, a ani se nebudu ptát, jestli a kde mám něco měřit.O tom zdovolením rozhodnu sám :pozor
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hans1983 4. 7. 2014 15:01

Teda klobouk dolů, parádní práce! :tleskani :tleskani :tleskani
zesilovač JVC AX-1100, CD Technics SL-PG440A, gramofon JVC L-AX3, přenoska Nagaoka MP-110, DVD+VRC Daewoo DF-7100, repro Monitor Audio 14 Gold, phono Audio-technica ATH-T500,Panasonic SA-HT850 homecinema 5.1 systém
Hans1983
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 5. 7. 2014 10:29

Šedá palice to nepochopila, protože:
  • Např. univerzity jsou schopné měření udělat, aniž by jsi měl kecy, že je to "zfušované".
  • Pražského kámoše s prkýnkem máš přece taky, nebo už nekamarádíte?
  • Pokud tě rady/tipy ostatních tak strašně urážejí a máš tohle vlákno jen kvůli tomu, abys podpořil svoje pochroumané ego (tzn. chceš jen slyšet jak jsi to udělal skvěle), tak jsi to měl napsat hned na začátek a nechovat se teď jak dobytek.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků