icotech852

Členové fóra se představují. Fotky a diskuze k vašim audio/video přístrojům.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod armaman 12. 4. 2014 17:58

No uprimne som skusal ten Aimp3 a napada ma jedina rozumna otazka, reco nepouzivas Foobar2k ?
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod icotech852 12. 4. 2014 17:59

armaman píše:To znamena ,ze s novymi drivers

nie su nove,su na windows 7.Problem ich bol rozbehat na win8 koli signature,ale to som uz vyriesil ako pisem v popise

-- 12. 4. 2014 18:02 --

armaman píše:No uprimne som skusal ten Aimp3 a napada ma jedina rozumna otazka, reco nepouzivas Foobar2k ?

tak ten Aimp3 je vzhladom podobny Winampu a umoznuje spustat priencinky priamo z Total comanderu :arrow: play folder in Aimp3

Viem ze pouzivate a chvalite foobar2k,nejak som sa k nemu este nedostal.Kazdopadne problem s Windows Mixerom mi to asi nevyriesi.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 12. 4. 2014 18:11

Ked som skusal ten Aimp tak som nahodou spustil foobar a ten siel do kolizie s drivers. Jednoducho Aimp-u system pridelil High-priority.
Zvuky systemu standartne vypinam no pri pouziti s foobar som si nikdy nevsimol ,ze by sa automaticky vypinali ci inak kolidovali s Xonar.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod icotech852 12. 4. 2014 18:23

vidis,odskusal som a mas ty pravdu.Problem bude asi v nejakom nastaveni Aimpu ohladne priority - skusim sa na to pozriet.Dikes :tleskani
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 12. 4. 2014 18:27

Medzi tym, ako dokazes ist zo SW playera a co ukazuje Windows v Control Paneli nemusi byt nutne zhoda. Napr. ta taiwanska srandicka UD110 v2, co som si kupil na dovolenky a vikendy mimo BA, wo Win ukazuje max. 16bit a pritom z Foobaru vie ist aj 32 bit. Skus sa ubezpecit, ze v AIMP mas vypnuty upsampling. Navol Kernel Streaming alebo ASIO a skus nejaku > 192k nahravku, ak mas ...

-- 12. 4. 2014 18:39 --

Ked mas v Control Panel | Sound | tvoje zariadenie | Properties | Advanced tab nastavene
[x] Allow applications to take exclusive control of this device
a ak mas v prehravaci napr. WASAPI, ASIO, Kernel Streaming, tak normalne spravanie je, ze len jedna aplikacia moze pristupovat na zariadenie. Vtedy ti system nezasahuje do prehravania, aplikacia komunikuje priamo s driverom zariadenia a mozes dosiahnut bitperfect playback.

Bezne to mam tak, ze hiFace (tiez XMOS) mam nastaveny len vo Foobare a ako default zvukove zariadenie mam integrovanu zvukovku, takze sytemove zvuky hraju do nej a nerusia ma. Ale ked chcem pocuvat youtube video cez hiFace, urobim z hiFace default audio device. Prepinat default audio device sa da na 2 kliky napr. tymto: http://code.google.com/p/audioswitch/
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 12. 4. 2014 18:49

Aimp ziaden externy upsampler ako to je v pripade foobar s plugin nema, alebo som ho ja osobne nikde v nastaveni nenasiel.

audioswitch je genialna zalezitost, odporucam pouzivat.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod icotech852 12. 4. 2014 19:43

bogino píše:Ked mas v Control Panel | Sound | tvoje zariadenie | Properties | Advanced tab nastavene
[x] Allow applications to take exclusive control of this device
a ak mas v prehravaci napr. WASAPI, ASIO, Kernel Streaming, tak normalne spravanie je, ze len jedna aplikacia moze pristupovat na zariadenie. Vtedy ti system nezasahuje do prehravania, aplikacia komunikuje priamo s driverom zariadenia a mozes dosiahnut bitperfect playback

skusil som,ale na Aimp3 nepomaha,asi ma nejaku agresivnu prioritu.Kazdopadne ked som na skusku dal prehravat hudbu vo Windows media playeri,tak sa zvuky mixuju a idu standardne = nie ako pri Aimpe

-- 12. 4. 2014 19:44 --

armaman píše:Aimp ziaden externy upsampler ako to je v pripade foobar s plugin nema, alebo som ho ja osobne nikde v nastaveni nenasiel

preco myslis ze pracuje v 32bit a 384Khz? nejaky fake?
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 12. 4. 2014 19:51

tak hej ,mozno to upsampluje no i tak je to dake divne....

-- 12. 4. 2014 20:56 --

v prvom rade by tuto frekvenciu mali zariadenie podporovat hardware-ovo. ta hodnota mi pride akosi divna....
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bogino 12. 4. 2014 19:58

Asi sme sa nepochopili ...

Ked mas v AIMP nastavene trebarz ASIO a v case prehravania z AIMP nevies ist na DAC z inej aplikacie, toto je tak ako ma byt. Povazujem to za dobre a nie za zle, pretoze ti to umoznuje z AIMP obist Windows resampler a mixer, cize Windows k*urvitka. Takto vies ist z AIMP cez driver priamo na USB prijimac XMOSu. Ak v AIMP nie je aktivovany ziaden resampler, mozes dosiahnut bitperfect playback.

Ked das prehravat hudbu v nejakej beznejsej aplikacii co nema moznost ASIO a pod., v takom pripade ides typicky cez DirectSound rozhranie zariadenia - najprv cez Windows resampler a mixer a az potom na fyzicke zariadenie. V tom pripade ti moze hrat viacero aplikacii cez DAC sucasne.

Mohol by si aj v AIMP nastavit DirectSound a potom by sa ti aj hudba z AIMP zmiesavala vo Windows Mixeri s inymi aplikaciami. Ide o to, co chces. Zvukovo si v AIMP porovnaj ASIO, Kernel Streaming (mozno vo Win8 nie je) a DirectSound. Ak nepocujes medzi DirectSound a ASIO ziaden rozdiel, mozes ist cez DirectSound. Typicker audiofilske nastavenie je Windows mixer obist (cize napr. ASIO).
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 12. 4. 2014 20:05

ak sa pamatam tak pod Win7 vedel Aimp DS, ASIO a WASAPI. mam taky pocit ,ze KS som v nastaveniach nevidel.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod icotech852 12. 4. 2014 20:07

armaman píše:tak hej ,mozno to upsampluje no i tak je to dake divne....

-- 12. 4. 2014 20:56 --

v prvom rade by tuto frekvenciu mali zariadenie podporovat hardware-ovo. ta hodnota mi pride akosi divna....

moze to byt upsampling ktory robi software za pomoci procesora pocitaca
http://www.aimp.ru/index.php?do=features
32-bit audio processing
For the best quality!
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 12. 4. 2014 20:14

aha tak preto aimp vytazuje v task manger tak procesor.
asi preto aj ta agresivna politika driver.
no ak sa nemylim toto potom bitperfect nebude... CI?
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod icotech852 12. 4. 2014 20:17

bogino píše:Asi sme sa nepochopili ...

Ked mas v AIMP nastavene trebarz ASIO a v case prehravania z AIMP nevies ist na DAC z inej aplikacie, toto je tak ako ma byt. Povazujem to za dobre a nie za zle, pretoze ti to umoznuje z AIMP obist Windows resampler a mixer, cize Windows k*urvitka. Takto vies ist z AIMP cez driver priamo na USB prijimac XMOSu. Ak v AIMP nie je aktivovany ziaden resampler, mozes dosiahnut bitperfect playback.

Ked das prehravat hudbu v nejakej beznejsej aplikacii co nema moznost ASIO a pod., v takom pripade ides typicky cez DirectSound rozhranie zariadenia - najprv cez Windows resampler a mixer a az potom na fyzicke zariadenie. V tom pripade ti moze hrat viacero aplikacii cez DAC sucasne.

Mohol by si aj v AIMP nastavit DirectSound a potom by sa ti aj hudba z AIMP zmiesavala vo Windows Mixeri s inymi aplikaciami. Ide o to, co chces. Zvukovo si v AIMP porovnaj ASIO, Kernel Streaming (mozno vo Win8 nie je) a DirectSound. Ak nepocujes medzi DirectSound a ASIO ziaden rozdiel, mozes ist cez DirectSound. Typicker audiofilske nastavenie je Windows mixer obist (cize napr. ASIO).

aha,dikes za vysvetlenie uz som to i odskusal - ked dam na Aimpe3 Directsound windows default napr.tak uz to funguje tak ako ma,to znamena klasika windows mixer.
OK - necham si to teda na ASIO nech idem napriamo a nech ma pri pocuvani nic nerusi.Neduh vyrieseny :-)

-- 12. 4. 2014 20:28 --

armaman píše:aha tak preto aimp vytazuje v task manger tak procesor

je to mozne
asi preto aj ta agresivna politika driver

ten Aimp3 uz ide - vysvetlil to Bogino - Directsound vs ASIO
no ak sa nemylim toto potom bitperfect nebude... CI?

to netusim,cim vyssi rate filter tym mozno lepsie :D
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 12. 4. 2014 20:50

Mne to skor pride tak ,ze hoc Aimp upsampluje softwarovo na 32bit/384 kz tak nasledne to i tak XMOS DAC downsampluje na 24bit/192 kHz. :?:
A dovod preco som si myslel ,ze to nie je bitperfect bol ten procesor a jeho upsample.
Dalej to ,ze to Aimp dovoli pustit s takou bitrate a sample bude asi driver ktory je univerzalny pre viacere DAC..
Ale to sa iba domnievam...
Iba ak by predchadzajuce drivers podporovali len tych 24bit/192kHz, bolo by to mozne? Neviem...
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bogino 12. 4. 2014 21:05

32 bit a sample rate su dve rozne veci ...

http://www.aimp.ru/index.php?do=changelog&ver=350
+ Sound Engine: Added an ability to customize resampling speed/quality
Cize resamplovat vie. Skus manual prehladat na "resampl".
Ale najnovsi manual, lebo ide o nejaky build zo zaciatku februara.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků