Přehrávání filmů na TV

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hrubesdusan 8. 5. 2017 17:16

Zdravím vás, řeším nyní doma takový problémek. Koupil jsem smart TV Samsung a nyní řeším jak posílat filmy do TV, aniž bych musel mít zapnuté PC (stream), z macu jsem připojen k wifi Airport Extreme, ke které mám připojen externí HDD, kde mám část na zálohu macu a část na data, kde bych chtěl mít uložená videa, filmy, fotky a prohlížet si je na TV. Chci poprosit o radu, jestli to půjde vyřešit jinak, než pořízením NAS. Např. Apple TV, nějaké jiné multimediální centrum, aj. Nyní nahraji na usb flash disk a ten vložím do TV, ale to není moc pohodlné. Díky, za rady
Přikládám schéma aktuálního stavu sítě
Obrázek
hrubesdusan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 9. 5. 2017 13:18

Napadají mne tyto možnosti:
Varianta 1: koupit NAS
Varianta 2: koupit nějaký normální wifi-router s USB portem, který podporuje standardní DLNA. Ten tvůj airport extreme můžeš používat jako druhou wifi nebo někomu prodat.
Varianta 3: Apple TV, ta z Airport extreme streamovat umí. (Osobní názor: než vrážet prachy do něčeho takového, tak rovnou koupit nějaký levnější NAS a ten externí disk připojit k němu).
Varianta 4: Raspberry Pi s externím diskem, tak to používám už 2 roky, ale je to řešení spíše pro bastlíře.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod charlieb 10. 5. 2017 08:07

ad 1.: K televizím Samsung doporučuji NASy od Synology. Samsung má aplikaci DS Video, která umí vše co od videotéky člověk potřebuje.

ad. 4.: Raspberry Pi s nainstalovaným Kodi je podle mě nejlepší řešení.
Kája z Norska
Programátor, konzultant a horolezec
charlieb
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků