Dotisk nových dat do tabulky (asi v excelu?)

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod eLzyx 17. 11. 2016 18:45

řeším tu problém s dotiskem nových dat do tabulky.
Tj. nejprve natisknu na papír tabulku vyplňující celou A4, plus soupis aktuálně známých dat resp. položek. Třeba prvních pět řádků. Po nějaké době se vyskytnou nové položky a rád bych je dotiskl na ten již potištěný papír, tj. tisknou se pouze ta nová data se správnou pozicí v tabulce, bez tabulky a starých dat.

Vím, že nejsnazší cesta je vytisknout to celé znova a ten starý papír zahodit, ale ... než zaplním A4, tak zlikviduji tak 50 listů papíru a to mi přijde škoda. Nehledě na to, že to jednou A4 nekončí ...

Nějaký nápad jak na to?
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 17. 11. 2016 22:29

Tisknout na již použité papíry (zvlněné, ohnuté rožky...) nebude jednoduché a máš vyzkoušené, jak precizně ti na tiskárně funguje podávání papíru? Výtisky proti sobě bývají o něco posunuté, někdy méně, někdy více, tak aby ses byl vůbec schopný trefit do těch předtištěných políček. Vytiskni něco na papír a pak z ručního podavače vytiskni totéž ještě několikrát, to ti dá představu o kvalitě soutisku.

Jediné, co mě napadá je, zkopírovat ty nové řádky na novou stránku excelu a pustit tisk odtud. Musel bys mít nastavenou shodnou výšku a šířku řádků / sloupců.

Varianta: naučit se pracovat moderně, netisknout vůbec a mít to jenom v počítači (bezpapírová kancelář).
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 18. 11. 2016 00:08

mám tu starou laserovou Minoltu a ta je až nechutně přesná. Zkoušel jsem tisknout nevyplněnou tabulku(pro něco jiného) na obě strany, přičemž nemá duplex, takže jsem se při manuálním otáčení papíru spletl a tiskla přes již vytištěné - prakticky dokonalý soutisk.

každopádně teď jsem si dal šlofíka a cvak nápad ... netisknuté obarvit bíle. To by mohlo projít

A co se týče modernosti ... původně jsem si říkal, že bych to vepisoval jen růčo, ale vzhledem k tomu, že bych to po sobě nepřečetl :D a budou to kvanta textu, tak jsem usoudil, že bude lepší tisk. Elektronicky to musím vést tak jako tak.

Jde o soupisku aktuálně nepotřebných náhradních dílů z rozebíraného vraku autoveterána uložených v bednách. Je zapotřebí mít ty soupisky fyzicky u toho, abych se vyznal, kde co je (díly postupně přibývají, tak jak je postupně demontuji, očišťuji a konzervuji. Je i předpoklad, že nezůstanu u jednoho vraku, nebo přibudou díly z nějakého zakoupeného "konvolutu", který nevyužiji celý). Soupisy budou uzavřené v průhledných ZIP sáčcích, který bude přilepený k víku bedny. A elektronicky je to zapotřebí mít kvůli inzerci a přátelským výměnám potřebných dílů. Vždy popis; part numero; stav; původ dílu (zámek víka kufru; 211 829 231G; hezký chrom, nekompletní bez klíče, chybí pojistná podložka a červík; ebay - nejspíše z T2a)
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrfilipi 15. 12. 2016 13:25

Pokud by stačilo skrýt (použitím bílé barvy ve fontu) text, pak není problém do sešitu doplnit krátké makro tak, aby se to dělo jen od řádku 1 do řádku, který si zvolíš. Vypadalo by to takto:

Skrytí "nechtěných" řádků: (číslo řádku, do kterého chceš skrývat, je napsáno v komponentě TextBox):
For i = 1 To CInt(TextBox1.Text)
Rows(i).Font.Color = RGB(255, 255, 255)
Next i

Zobrazení všech řádků (pro jednoduchost prvních 1000 řádků):
For i = 1 To 1000
Rows(i).Font.Color = RGB(0, 0, 0)
Next i
petrfilipi
Junior

Odeslat příspěvekod Ming 15. 12. 2016 14:09

Co si vzít do dílny/garáže nějaký tablet/ntb místo papírů v ZIP sáčcích, pak stačí mít pouze očíslované bedny.
Be fun!
Ming
Ming
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 15. 12. 2016 15:12

laser a padesátkrát zapečená stránka? Tak to asi těžko ;-) Už při druhém průchodu to je humus, při 5tém na to toner prostě nechytne.
cernakus
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků