Monitor UltraWide 1080p do 10.000

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod anatolis 24. 10. 2018 18:44

Zdravím,
už pár týdnů hledám zajímavý upgrade mého dosavadního monitoru C24F390FH. Chtěl bych vyzkoušet nějaký širší monitor (21:9, "ultrawide"), protože mne při občasném hraní často omezuje malé zorné pole a zároveň by sloužil jako dvojitá pracovní plocha.

Aktuální provozní podmínky:
Grafická karta: R9 290X Tri-X
Vzdálenost od monitoru: cca 60-70 cm
Činnosti: 40% hraní méně náročných her
(Wasteland 2, Endless space 2, Fallout 4 ...), 40% brouzdání po netu, 20% coding(programování), amatérská úprava fotek, ...

Požadavky na monitor:
Cena: do 10.000,-

Úhlopříčka: 29''-30'' (větší úhlopříčka by vyžadovala větší vzdálenost pozorování, čemu bych se chtěl vyhnout)
Rozlišení: 2560x1080 (1440p by už na mou grafickou kartu ve hrách bylo příliš náročné a nemám v plánu ji v dohledné době upgradovat)
Obnovovací frekvence: 75Hz a více (60Hz se mne subjektivně u her zdá být na hranici snesitelnosti, více jak 100Hz nejspíše nevyužiji, standardně se v hrách pohybuji okolo 70-85 FPS, Fallout 4 je náročnější - okolo 60-75 FPS)
Panel: IPS, případně VA
Panel bit deph: 8bit
Zakřivený: ano (vzhledem k mému relativně blízkému sezení monitoru je zakřivení pozitivum)
Freesync: ano (vzhledem k AMD kartě využiji)

Velmi mne zaujal LG 29UC88-B (https://www.displayspecifications.com/en/model/d866486), který by mé požadavky splňoval, ale v obchodech již je víceméně vyprodán a poslední zbytky jsou předražené - před měsícem se dal koupit za 75% aktuální ceny. Další, co jsem našel, tak jsou LG 29UM69G-B, jeho novější verze LG 29wk600, případně LG 29UM68, ale ty už jsou určitým kompromisem (hlavně mne vadí menší bitová hloubka - 6bit+FRC).
Chtěl bych se zeptat zkušenějších, zda náhodou neví o nějakém zajímavém monitoru, který by byl ještě dostupný. Děkuji moc za každý tip a předčasně přeji pěkné oslavy 100 let republiky :)
anatolis
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků