Výběr dvou monitoru do cca 10k

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod eXii 30. 11. 2017 21:16

Zdravím,
je to už nějaký rok, co jsem si tu nechal doporučit monitor ( LG IPS235P ), který mám doteď a skvěle slouží. Jsem s ním velmi spokojený až na to, že ve hrách je docela hodně tmavý. Rád bych si pořídil druhý monitor, jelikož tento model se už neprodává a já bych měl rád před sebou dva stejné, tak mi nezbývá nic jiného než najít za něj náhradu.
Rád bych se obrátil s radou na Vás, který by jste mi místo něj doporučili? Mám to na prohlížení internetu, sledování filmů a seriálů, hraní her ( Life is Feudal, DOTA 2, CoD 2, CS:Go atd.).
Moje PC: Nvidia GeForce GTX 970, i5-4590, 16GB RAM.
Rozpočet: Cca do 10k za oba dva monitory.

Předem děkuji za pomoc :).
eXii
Junior

Odeslat příspěvekod _honza_ 2. 12. 2017 09:38

LG IPS235P má následníka do 5 tis. zde:
http://www.lg.com/de/monitore/lg-24BK550Y-B
Nejpodstatnější inovace je v nové matrici AH-IPS.

Poté co můj příbuzný odkoupil můj LG IPS231P jsem si pořídil většího bratra toho, co ti doporučuji LG 27BK550Y. Obrazově je dokonalý, má hlubokou černou a vysoký kontrast. Oproti továrnímu nastavení mám snížený kontrast i jas. Má přednastavené režimy Custom, Reader 1, Reader 2, Photo, Cinema, Color Weakness a game. Vytknout mu lze jen reproduktory, používám větší externí.
_honza_
Junior

Odeslat příspěvekod eXii 2. 12. 2017 15:48

_honza_ píše:LG IPS235P má následníka do 5 tis. zde:
http://www.lg.com/de/monitore/lg-24BK550Y-B
Nejpodstatnější inovace je v nové matrici AH-IPS.

Co jsem se koukal, tak na stránkách výrobce je napsané, že to jen IPS...o AH-IPS tam není zmínka.
eXii
Junior

Odeslat příspěvekod _honza_ 2. 12. 2017 16:47

Nevím na kterou stránku výrobce jsi se koukal. Otevři si stránku, kterou jsem ti poslal, klepni na kartu „Technische Daten“ a můžeš číst: Weitwinkeltechnologie AH-IPS (Advanced High Performance In Plane Switching). Oproti dřívějším IPS má dvojnásobný kontrastní poměř (statický je větší než 1000:1 napříč všemi hladinami jasu) a další podstatná vylepšení.
_honza_
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků