vyber monitoru cca 4000kc

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod error2000 27. 11. 2017 10:56

Dobry den. Momentalne mam BenQ RL2455HM 24" 60hz TN fullhd. Bohuzial akakolvek hra bez v-syncu laguje (tearing) a ak mam zapnuty v-sync tak sa mi obraz nezda uplne plynuli (mozno to je iba v mojej hlave). Vzhladom k tomu, ze som ho kupil zaciatkom roku ako pouzity za 2200kc a mam kupcu za 2500kc tak som sa rozhodol kupit novy. Nechcem uz TN panel, takze IPS/VA a vzhladom k tomu, ze mam kartu rx480 tak idealne aby mal freesync, pretoze uz nechcem ziaden tearing ako na stavajucom monitore. Zaujali ma monitory nizsie, budem ale rad za akekolvek rady a tipy a pokial si myslite, ze nepotrebujem freesync tak kludne aj bez tejto funkcie.

https://www.czc.cz/lg-24mp59g-led-monit ... 91/produkt
https://www.czc.cz/samsung-s24f350-led- ... 81/produkt
error2000
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 11. 2017 16:32

Z těchhle dvou samozřejmě Samsung:
panel PLS.
Herní monitor to ovšem není: jen 60 Hz.
Tearing přímo nesouvisí s typem monitoru, ale především s konfigurací VGA.
Co s tím?
Pokud nastavíš ve hře všechny grafické parametry tak, aby v každé situaci GPU zvládl > 60 fps, pak se zbavíš lagů. Jinak jsi nastavil GPU chybně a nezachrání to žádný monitor.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod error2000 27. 11. 2017 17:33

Vsetky hry mi idu cez 60fps na high/ultra a laguje mi to aj pri starych hrach kde mam cez 100fps takze nesuhlasim, ze to bude nastavenim danej hry. Ak si prepnem hru na tv tak to nepozorujem (tv Samsung).

Mam este otazku ku freesyncu. Co sa stane ak fps presiahne hz daneho monitoru? Bude sa synchronizovat s monitorom na jeho maximalnej frekvencii?

Zrovna ten samsung podla netu ma maly rozsah freesyncu a to 48-60hz kdezto lg 40-75hz.
error2000
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 11. 2017 17:53

Vyšší fps nad limit nepředstavuje žádný problém.
Podlimitní ano. Kde nic není, ani čert nebere. :-)
Podivné:
error2000 píše:laguje mi to aj pri starych hrach

To nevypadá na problém monitoru nebo VGA.
Je systémový SSD i datové HDD v pořádku, bez chyb ve SMART?
Není OS napadený exploity? (Nesdělil jsi verzi OS.)
Nenacpal admin do OS nějaké ptákoviny, typicky zkažená Jablíčka?
Admin log napoví skutečnou příčinu.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod error2000 27. 11. 2017 19:18

Konkretne som dohral pred nedavnom hru singularity z roku 2010. Niekolko rokov stara FPS hra, bez v-syncu sa na to nedalo pozerat ako sa uprostred "lamal" obraz. Ten isty pripad z novych hier farcry primal/battlefield 1/mad max. Pouzivam FRAPS, takze vidim, ze to ide stabilne nad 60fps. SSD samsung evo 240gb som testoval nedavno a ziadne chyby. Ako pisem ak sa hram na TV tak to jednoducho ide bez problemov aj bez v-syncu.

V kazdom pripade toto ale riesit nemusime, som rad ze mam kupca a idem kupovat novy monitor. Otazka teda znie ci samsung, alebo lg. Samsung je za super cenu, ale chuda vybava a iba 60hz (udajne ide pretaktovat na 72hz, ale na to sa spoliehat nemozem) + maly rozsah freesyncu. Na druhu stranu LG, ktoreho panely pouziva aj DELL, 75hz panel, vyssi rozsah freesyncu a lepsia vybava za priplatok cca 800kc oproti samsungu.
error2000
Junior

Odeslat příspěvekod error2000 28. 11. 2017 17:52

Tak nakoniec si nieco priplatim a zoberiem Philips 278E8QJAB/00. Skvele recenzie a momentalne na alze za 4800kc + som si uvedomil, ze mam podmienku vstavane repro.
error2000
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků