Cukání/neplynulost videa

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xscape82 5. 3. 2018 16:37

Zdravím lidi, potřebuji poradit... mám i5/6500, 16GB RAM, 2x SSD, GTX 1050 Ti 4GB LP a koupil jsem si k tomu Samsung 55MU6172 (50Hz), propojeno přes HDMI... použití jako HTPC. Tak a můj zásadní problém je, že pokud spustím jakýkoliv film, resp. FHD/4K H264/265... tak se po nějaké chvilce projeví menší cuknutí, které mě neskutečně vytáčí... zkoušel jsem VLC, KMP, MPC, 5K... instalaci nejnovějších kodeků a pořád stejný... dělá to u všech filmů... vyměnil jsem i HDMI kabely z 1.4 za 2.0 (GK podporuje).. stále stejné.
A pozor, pokud video zkopíruji na FD a pustím přímo v TV, tak je vše OK a co mě víc zaráží je, že pokud video pustím v PC přes standardní WMP, tak je rovněž vše OK.

Můžete mi prosím někdo vysvětlit, kde by mohl být problém? Předem díky moc.
xscape82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 5. 3. 2018 23:56

Problém je v Tobě:
xscape82 píše:instalaci nejnovějších kodeků

= nekompatibilní nízkoúrovňový sw => zničený OS.
Co s tím?
1) Obnovit zdravý stav OS ze zálohy z doby před instalací nesmyslů.
2) Neinstalovat ptákoviny.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xscape82 6. 3. 2018 13:15

Tak tím to nebylo... zjistil jsem, že WMP přehraje bez problémů pouze 25 fps, pokud jsem tam spustil 24, tak se to mírně trhalo taky... nejvíc to jde poznat na závěrečných titulcích...

Pak jsem vypnul automotion podporu a už to běží v celku v pohodě... i na ostatních přehrávačích... ale v nativním fps :(

Čili závěr je, že pokud bylo automotion na high, tak ve WMP se to necukalo vůbec nebo jen zřídka, kdežto v ostatních přehrávačích často a viditelně... po vypnutí se to necuká, ale přehrává se jen v nativním snímkování, což u rychlých scének je pomalé... pokud se film překopíroval na FD a spustí přímo v TV se zapnutým AM, tak je vše OK... problém je, že takto to spouštět je otravný a hlavně mám AVR (to by šlo asi vyřešit přes HDMI ARC...ale to kopírování na FD...).

Poradí někdo technicky, zdali se to dá nějak upravit bez toho, aby se musel překódovat celý film nebo vypínat automotion, pokud to je vůbec reálné?
xscape82
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků