Synchronizace zvuku a videa s pauzy ve zvuku

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod inox 3. 10. 2016 10:38

Ahoj ,

prosim Vas podařila se mi takova hrozna vec. Nahraval jsem video na kameru a zvuk do aplikace v telefonu. Nejak se mi ale zaplo pauzovani vzdy kdyz bylo detekovano ticho..takze mam jednu dlouhou zvukovouo stopu co sedi na video jen dokud speaker neda v hlase pauzu.... Sestrihat to ted, aby to sedelo je fakt hrozna morda..nevite jestli existuje nejaka chytra apka co mi to da dohromady sama podle shodnosti zvukove vlny??

moc by to pomohlo...Diky za rady
inox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pesi0215 10. 10. 2016 17:09

Bojím se, že je to na ruční práci. Hledat, stříhar a ručně synchronizovat. Jestli máš kontakní zvuk z kamery, tak ten ti to jistě usnadní. V DAW aplikacích pomáhá i grafická podoba zvuku (housenka).
pesi0215
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 11. 10. 2016 13:10

Souhlasím, tohle asi nijak nejde. Ikdyž možná by se to ještě nějak dalo, ale to by ta nahrávka z kamery musela být rozdělená na soubory po každé pauze. Pak když by se vědělo že máš X souborů a musí jít v daném pořadí za sebou a každý soubor pasuje na nějaké místo té souvislé zvukové nahrávky tak by se to snad nějak dalo napárovat.
Neříkám že vím o SW co by to uměl, ale tam by to mohlo jít a možná by se dalo něco naprogramovat, nebo jinak trochu pomoci.

Ale jestli tu videonahrávku máš v celku, tak je to asi nemožné. To by ta aplikace musela ještě hledat místo kde se to má střihnout a rozdělit a tam si jsem jistý že by to nefungovalo. Třeba by to klidně střihlo v půli slova a druhou půlku slova by to napárovalo k další části zvuku atd. Tam by to byl velký problém.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků