Upgrade sestavy - Limit 15k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Secrotic 9. 2. 2018 03:31

Zdravím, rád bych se poradil o upgradu sestavy, která už po třech letech strádá.. PC používáno převážně na hry, kancelářské práce a programování, občasný streaming (na stream není třeba dbát při výběru komponentů).

Aktuální sestava:
CPU: Intel i5 4590
Chladič CPU: SilentiumPC Spartan LT HE922
GPU: AMD Radeon R9 280
Základovka: MSI B85-G41 PC Mate
RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB
Zdroj: Corsair CX600 600W
Skříň: SilentiumPC Brutus M25 Pure Black
Chladiče: ARCTIC F12 PWM (2x)
HDD: Seagate Desktop HDD 1TB
SSD: Kingston SSD disk 120GB HyperX Fury

Nevím přesně jak je to s vyrovnaností výkonu všech komponentů, proto se chci poradit. Přijde mi ale, že pro mé využití není potřeba high-end GPU, takže předpokládám, že co mám stávající by mohla stačit.. CPU si myslím, že je potřeba vyměnit, napadlo mě Intel i7 4790K, je to jeden z mála co má 1150 slot a sedí k ceně, co jsem ochoten za něj dát.. Určitě chci přikoupit 8GB RAM, tam nějakou vyberu, to není problém. Zároveň mi dělá místo na SSD problém, tam bych taky přikoupil alespoň další 120GB. Nevím jestli nevyměnit celou základovku kvůli lepšímu slotu pro procesor, pak ale nevím jak by to sedělo s ostatními komponenty.

Prosím zkrátka o radu, jak co nejefektivněji upgradnout současnou sestavu za 10-15k, pro kancelářské práce a hraní her.
Secrotic
Junior

Odeslat příspěvekod iantaris 9. 2. 2018 09:08

Jediné, co bych vyměnil, je právě grafika.. V čem konkrétně vnímáš nedostatek výkonu?
iantaris
Junior

Odeslat příspěvekod polda 9. 2. 2018 09:30

Grafiku 1060, RAM 8GB, SSD 120 prodat a koupit 240 nebo víc.
Ostatní nechat,nevyhazovat zbytečně peníze ,žádný super výkon bys z toho nezískal.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Secrotic 9. 2. 2018 13:49

Já právě nevím z čeho pochází nedostatek výkonu, jen zkrátka nerozjedu některé hry nebo na špatné detaily, tak bych chtěl upgrade.. O výměně procesoru jsem přemýšlel hlavně kvůli jeho teplotách (při hodinovém hraní se ustálí na 78°C).

Při koupi grafické karty neměl bych chvíli počkat? Nebo se už ceny zase ustálily?
Secrotic
Junior

Odeslat příspěvekod polda 9. 2. 2018 16:54

Hry ovládá zásadně grafika, sháněj kde se dá. Můžeš přepastovat CPU nebo rovnou pořídit novější chladič. A určitě další 2 Articy pokud máš opravdu jen 2. Ta karta na dnešní hry jede na 100% a topí.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Secrotic 9. 2. 2018 17:55

Mám 2 arcticy a k tomu 2 co byly součástí skříně, ale ty bych mohl vyměnit, tak nějak pochybuju o jejich kvalitě nebo funkčnosti :D Na přepastování se necítím a do servisu se mi to dávat nechce, tak budu sledovat teploty a kdyby ještě stoupla, pořídím ten novej chladič.

Díky moc za rady.
Secrotic
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 2. 2018 22:00

Kdybys chtel, mam skladem GTX1060 / 6GB. Cena podle modelu od deviti tisic.

Jinak jak bylo receno, prave graficka karta je to jedine, co potrebujes vymenit, aby jely nove hry.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 9. 2. 2018 23:21

Od Kina to bude nejlepší.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Secrotic 10. 2. 2018 02:37

Ještě se rozmyslím a když tak napíšu PM, díky za pomoc.
Secrotic
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků