PC pro hudebni produkci do 35000,- kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod fedkor 13. 1. 2018 21:04

Zdravím, hodlám postavit PC pro hudební produkci s tichým chodem.

Má navrhovaná sestava je zatím taková, doufám, že všechny komponenty jsou kompatibilní:
-CPU: i7 8700k,
-RAM: Corsair Vengeance LPX Black 16GB (2x8GB) DDR4 3000,
-Samsung SSD 960 EVO (M.2) - 500GB,
-v RAID1 2x Seagate BarraCuda 2TB -- 7400 otáček/min,
-Základní deska: MSI Z370 TOMAHAWK - Intel Z370,
-Zdroj: EVGA 750 GQ 750W,
-CPU chladič: Be quiet! Dark Rock 3,
-Skříň: SilentiumPC Aquarius M60W, černá.

Grafickou kartu zatím nepotřebuji.

Díky za tipy.
fedkor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 1. 2018 21:09

Není to vhodná kombinace.

Pojdme zacit tim, jake programy pouzivas, zda vyuzijes HyperThreadng, nebo zda by byla lepsi volbou i5. Povezme si o tom, kudy hudba do PC prichazi - softwarove, pouze mixujes v syntetizeru, nebo hardwarove, treba hrajes na kytaru? V obou pripadech je vhodne znat pouzivany software a v tom druhem urcite i hardware.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fedkor 14. 1. 2018 10:12

Videl jsem nejake srovnani tohoto CPU na youtube a pro hudebni produkci ho doporucuji vsemi deseti. Budu vyuzivat hlavne FL Studio. Pry je u teto aplikace hlavni vykon (frekvence) jednoho jadra a pak az vykon vsech jader-hyperthreading fl studio umi. Budu vyuzivat jak softwarove syntenzarory tak i nahravani kytar apod.
fedkor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2018 10:23

Ja na Youtube videl hackovat PS3 SuperSlim, i PS4, ktere nikdy nikdo nehacknul. A taky Elvise chodit, kone zvracet a hada cu.rat ... nesmis zkratka verit vsemu, co najdes na youtube. Pro popularitu jsou lide schopni udelat ledacos.

A to nahravani budes vyuzivat jak? Mixpult, optika, USB, firewire ...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fedkor 14. 1. 2018 11:30

Soucasne mam studiove monitory KRK 6g3, ktere mam pripojene k externi zvukove karte a ta je pomoci USB pripojena do PC. Abych pravdu rekl, nejvice mi jde o to, aby mi DAW program fungoval bez problemu a procesor stihal vypocitavat narocne ulohy, jako jsou softwarove syntenzatory s nekolika efektama v realnem case.

Mozna nekdy v budoucnu bych chtel pripojit mixpult na mixovani, ale to je uz otazka budoucnosti.
fedkor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2018 14:31

Jasně, mně šlo jen o způsob připojení té věci. Abychom potom nějaké nepotřebovali přijít neví, co by připojit nešlo, nedávali vstupy do výstupů ... takových scénářů tu už bylo...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fedkor 14. 1. 2018 17:28

Jj je diky je to dobra pripominka.

Ohledně CPU jsem si četl přímo specifikaci od výrobce programu FL studio, který budu primárně používat. Výrazně doporučuje procesory, které mají velmi silné jedno jádro a až potom přichází na řadu více vláken-tedy můj navrhovaný.
https://support.image-line.com/knowledg ... hp?ans=214

Na těchto stránkách má procesor i7-8700K právě nejlepší výkon na jedno jádro. https://www.cpubenchmark.net/singleThread.html

Co jinak říkáte na ostatní komponenty v navrhované sestavě?
fedkor
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků