PC pro svižnou práci

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kokolom 27. 11. 2017 21:17

Zdarec,

prosil bych o radu ohledně výběru PC sestavy pouze pro kancelářskou práci, která zahrnuje cca 15 - 20 otevřených a de facto neustále používaných internetových stránek v prohlížeči + práce s Wordem.
V současné době využívám NB s i3-5005U, 2GHz, 8GB RAM a na moji kancelářskou práci tento počítač prostě viditelně nestačí, byť má SSD.
Přemýšlím o nějaké PC sestavě, na které by se mi dobře pracovalo. Hlavně aby stroj spolehlivě stíhal a všechno fičelo. Současný NB neustále hučí a práce není nic moc svižná...Kromě toho bych prosil také tichost :)
Kromě sestavy bych prosil doporučení nějakého solidního monitoru o větším rozměru.

Cena všech komponent 20 - 25 tisíc, ale může být klidně i menší, tedy pokud bude sestava pro mé účely dostatečná :)

Původně jsem uvažoval o All In One, abych ušetřil místo a tolik se neprášilo, ale podle všeho to asi není efektivní řešení...

Díky moc.
Naposledy upravil Kokolom dne 27. 11. 2017 21:28, celkově upraveno 1
Kokolom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 27. 11. 2017 21:25

Word + 15-20 tabů v prohlížeči mi přijde jako zívačka, ne něco, co by neměl ten notebook dávat, byť je tam relativně slabý CPU. Nemáš jen nějakou veš v systému?
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kokolom 27. 11. 2017 21:32

Nemám tam žádné programy navíc, mám spuštěno jen pár vybraných - Word, Skype...
Kokolom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 11. 2017 21:32

Pokud 100% vis, ze nemas v OS viry (tzn pouzivas renomovany antivir, tj napr Kasresky, Norton, Eset, Avast) a dosel jsi k nutnosti zakoupeni noveho PC, mohu doporucit napr:


22.399,- Kc


Za tyhle penize ziskas 4GHz ctyrjadro s moznosti pretaktovani, LOW NOISE specifikace, NVME SSD, 16GB RAM, kvaliti zdroj/deska a vyresene chlazeni. Je to, pravda, kanon na vrabce. Resp mozna atomovka na mouchu. Ale je to v limitu, je to velice rychle a na kancelar to nejspis bude dostacovat na spoustu let dopredu.

Bylo -li by libo vetsi monitor, zkusme treba 4.499,- Kc za 28" fullHD.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kokolom 28. 11. 2017 21:47

Děkuji za radu :)
Kokolom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 29. 11. 2017 10:12

No nevim, ja mam sice o fous rychlejsi i5 a 16GB RAM, ale aktualne mam otevreny Firefox s 50 zalozkami, Excel, IE, Salamander, PSPad, Chrome, VLC, Skype, Skype Business, Outlook, bezi mi tu antivir od MS a pak par dalsich drobnosti, na druhem monitoru mam Remote Desktop a kdyz nic nedelam, tak mam vytizeni CPU mezi 2-10%, pri praci to obcas skokove vyskoci vys, ale vetsinu casu se procesor flaka. Opravdu ti nestiha procesor? Zabranou RAM mam aktualne nejakych 11,5GB.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Kokolom 3. 12. 2017 19:57

Ahoj,

po přemýšlení jsem se rozhodl investovat do výkonnějšího stroje. I když 90% na počítači pracuji (word, fotografie), občas si rád něco zahraji. Se současným NB to možné není, takže bych Vás chtěl požádat o sestavení nějakého stroje.

Mám několik požadavků: především chci nízkou hlučnost a slušný výkon. Dále vyberte prosím pouze SSD. Žádné filmy ani nic podobného nestahuji. 250 GB bude bohatě stačit. Cenu nejsem schopen říct. Strop bych viděl asi do 30K včetně většího monitoru, do kterého budu moct dlouhé hodiny civět bez bolení očí :) Pokud bude hrát v rapidně vyšším výkonu třeba nějaká tisícovka, tak se tomu nebráním. Nebo naopak... Nechci zase zbytečně investovat do něčeho, co třeba nevyužiji. Hrát budu skutečně občas (pár hodin týdně), a to hry typu PlayerUnknown's Battlegrounds nebo Escape from Tarkov.

Děkuji.
Kokolom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 12. 2017 20:17

31.301,- Kc

Sice jsem o 1300Kc prelezl pres rozpocet, ale rozhodne toho litovat nebudes. Sestava je kompletne LowNoise, tzn i v maximalni zatezi bude skvele ticha. (Vyzaduje odbornou montaz, eshop to ovsem nesestavi.)

Pokud bys to chtel sestavitelne eshopem, za cenu vyssi hlucnosti lze napriklad takto.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kokolom 31. 12. 2017 18:29

KineCZek - nakonec jsem vybral tel PC za 22.399,- Kc + monitor, který jsi doporučil. Už mám PC doma a faká skvěle. Děkuji to moc za tvůj čas a zájem...
Kokolom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pufko 31. 12. 2017 21:25

Škoda že som bol mimo, teraz ked to čítam mi je až ťažko...

Prečo preboha bednu miditower, kde je osadená core i3, SSD do M.2 slotu a beží to na integrovanej GPU?
Už netrestajte tých ludí a začnite používať aspon minitower ked to s prehladom stačí

Toto si dokonca pýtalo skrinku Define Nano S

No a tá doska za 4600Kč na kancelársku robotu - názorná ukážka ako sa dá plytvať cudzími peniazmi. Tam je 2000Kč vyhodených len tak do luftu
pufko
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 12. 2017 22:23

Tu itx desku za dvojku pod 8350k bych rád konkrétně poznal.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Donald64 1. 1. 2018 04:49

Když už je řeč o deskách, měl bych na Tebe Kine krátký dotaz. U Z370 desek jsi psal, že Gigabyte a MSI vůbec nepodporují SF. Asusy do LN osazuješ, ale umí SF i levnější Prime Z370-P nebo ASRock Z370 Pro4/Killer Sli? Dále jsi psal, že na Z370-A se proti TUF-PRO lépe taktuje kvůli vyššímu počtu fází, tak bych rád upozornil, že obě desky mají stejný počet fází (4+2), Z370-A má akorát dvojnásobný počet HiFET a cívek -> vyšší max. proud, nižší teploty, ale napětí do CPU bude zvlněné stejně. Ještě bych měl dotaz, jak je to s tím OC turba, to umí jen Asus, anebo i jiné desky, které?
Donald64
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 1. 1. 2018 08:28

Pod i3-8350K dává ještě Kin desku MSI Z370-A PRO, ale jen když neosazuje M.2 SSD.
Levnější skříň Fractal Design Core 2300.
@Kokolom pro ty hry přidej ZOTAC GeForce GTX 1060 Mini a 30k nepřekročíš. RAM nechat 16GB.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod pufko 1. 1. 2018 09:23

KineCZek píše:Tu itx desku za dvojku pod 8350k bych rád konkrétně poznal.
Kto hovoril iba o doske? Moja poznámka k doske smerovala hlavne k využitiu PC vzhladom na jej cenu
Nabúchal som komponenty do košíka v CZC a vyšlo mi 20123Kč (tebe 22399Kč)
i3 8350K + ASRock Z370M-ITX/AC + G.SKill RipjawsV 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz + Samsung SSD 960 EVO (M.2) - 250GB + Corsair CX450M (aby sa mohli vyhádzať zbytočne káble ktoré nebudú absolútne využité) + Fractal Design Define Nano S + Arctic Freezer 33

Ventilátory do skrinky nie je treba dokupovať, kedže je tam osadený 1x 14cm Fractal Design Dynamic GP-14 + 1x Fractal Design Dynamic GP-12. Oba tie ventilátory sú 3pin teda ich vie doska regulovať

A to nevravím že by tam malo stačiť 8GB RAM čo tiež ušetrí nemalú sumu, ale nechal som tam 16GB aby sa to porovnalo. Pre jeho potreby práce si myslím že to bude žrať 2-4GB RAM

Každopádne na začiatku písal autor o tom že chcel All in One riešenie pre ušetrenie miesta a niekto mu uvalí MIDITOWER. Ano All In One nie je zrovna najrozumnejšia volba ale potrestať ho miditowerom, vlastne tu miditowerom potrestajú každého aj keby kupoval len staré Pentium pre babku čo ten PC zapne aby si prečitála mail
Kokolom píše:Původně jsem uvažoval o All In One, abych ušetřil místo a tolik se neprášilo, ale podle všeho to asi není efektivní řešení...
Kromě sestavy bych prosil doporučení nějakého solidního monitoru o větším rozměru.

Tých ušetrených 2000Kč mohlo ísť na lepší LCD o ktorý rovnako žiadal

PS: už ste si chlapci mohli všimnúť že doba pažravých CPU je preč, tak isto doba pažravých GPU - v tomto navyše ani žiadna nie je, tiež ste si mohli všimnúť že dnes už málokto dáva DVD mechaniku, tak isto dnes nebýva v skrinke 3ks klasických platnových HDD ale väčšinou jeden - tu zasa žiaden, tak isto ste si mohli všimnúť že M.2 disk nepotrebuje žiadne miesto v skrinke.

EDIT: vyberať dosku podla toho či podporuje alebo nepodporuje SpeedFan? A to dnes niekto používa ked každá doska má vlastné funkčné utility? Mi to pripomína škriabanie sa lavou nohou za pravým uchom
pufko
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků