Herní PC, někdy editace videa, LN, do 30000Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Warriorn 7. 5. 2017 21:05

Zdravím Vás,

Rád bych Vás poprosil o rady ohledně následující sestavy:
https://www.czc.cz/fm2m8nlnr2imj8nrbn8s8t1hog/seznam

Cena:
Tyto části sestavy bych chtěl v ceně do cca 23000Kč. Doma mám komponenty, které budu ještě připojovat a dohromady bych chtěl, aby cena PC byla asi 30000Kč. Komponenty co mám jsou 500GB SSD disk, 2TB hard disk (oba disky od Seagate), 24GB ram (3x8GB Kingstone) a CD-romka.

Operační systém:
Systém mám vlastní legální - Windows 10 studentskou verzi.

Ostatní:
Do ceny sestavy nezahrnuji monitory. Používám 2x 23' od Samsungu (oba Full HD rozlišení). Ostatní periferie mám také. Nákup se jedná čistě počítače jako skříně.

Požadavek na hlučnost:
Rád bych, aby hlučnost byla co nejmenší. Samozřejmě při hraní her bude vyšší, ale nechci při jakékoliv práci či sledování filmu slyšet hučení. Plánuji použít nějaký software jako Speed Fan pro nastavení větráčků.

Účel sestavy:
Sestava je primárně na hry, ale čas od času si hraji s některými grafickými programy jako Photoshop, 3Ds MAX či něco na editaci videa.

Sestavení PC:
Není pro mě problém sestavit počítač sám, ale případným návrhům se nebráním. :-)

Taktování:
Ze začátku ho neplánuji, ale v budoucnu bych ho chtěl provést.

Děkuji Vám za odpovědi a rady.
Warriorn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 8. 5. 2017 08:37

pojďme si to radši ujasnit.. jaké RAM máš? jsou to DDR4?
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Warriorn 8. 5. 2017 09:14

Jedny RAM jsou DDR3 a dvě DDR4.
Warriorn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 8. 5. 2017 14:46

22 997,- Kč

+ dodáš ty disky co máš doma a ty 2x8GB DDR4, DDR3 můžeš prodat, nebo využít jinde, tady už je nepřipojíš.

Před zapojením procesoru je potřeba flashnout bios. Sám doma to bez skylake procesoru nebudeš moct udělat, takže musíš zkusit napsat eshopu, aby ti flashnuli na základní desce bios pro podporu KabyLake. Pokud by ti to někdo skládal, měl by si s tím zvládnout poradit.

Pokud koupíš do týdne, za grafiku dostaneš ještě 400,- jako cashback od MSI.

Pokud bys to chtěl skládat doma sám a nepodařilo by se ti s eshopem domluvit flash biosu (seriózní prodejce by s tím neměl mít problém) můžeš vzít desku s B250 chipsetem, kde flash není potřeba, ale nemá podporu například toho speedfanu, takže regulace otáček bude složitější.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 5. 2017 15:47

Co je to presne za disk? Pokud 3,5" tak z toho LN uplne nebude. A co je to za SSD? Sice ano, 500GB zni lakave, ale da se koupit lepsi i horsi, pricemz zdaleka ne vzdy je voditkem cena.

Jake jsou to pameti? Aby sis zbytecne neco nezabil nespravnou volbou RAM.

CD-ROM bude na 99% IDE, coz bez prevodniku nezapojis. Pokud je to pouze preklep a jedna se o DVDRW SATA, neni chyba ne moji strane. Pouze se "radsi" ptam, coz mne bohuzel naucila praxe.

Bez SpeedFan na LN ne(do)sahneme. Ale to ve Fractal Core a bez Accelera (vim, budget) taky ne.

Desku B150 Mortar maji do vecera za super cenu v Alze. To i grafiky od ASUSu, sice hlucne "turbo" provedeni, ale Accelero se na to nasadit da.

Osobne to vidim tak, ze si budto vyberes ticho a nebo vykon. 1070 + ticho do rozpoctu nedas a ver tomu, ze v zatezi je ta karta ARMOR hlucna jako vepr.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Warriorn 8. 5. 2017 18:03

Hard disk - https://www.czc.cz/seagate-desktop-hdd- ... 18/produkt
SSD disk - MICRON, 2,5", SSD, SATA 512GB
Ramky - https://www.czc.cz/kingston-16gb-ddr4-2 ... 48/produkt - chyba na mé straně, mají 16GB, mám je z odepsaného firemního počítače

Ohledně DVD romky máte pravdu, chyba popsání na mé straně, ale ta není ani moc důležitá. Možná jí tam ani nepřipojím.

Koupení 8GB grafické karty je hádám spíše investice do budoucnosti, protože veškeré nové hry i teď mají v doporučených požadavcích 4GB, takže by to 6GB mělo pokrýt.

Každopádně bych se chtěl zeptat, proč brát slabší procesor, když cenový rozdíl není zas tak velký + když bych bral výkonnější kartu.

Určitě bych chtěl fany nastavit přes nějaký software. Počítám s vyšší hlučností při hraní her, ale aktuálně mám v PC 5 větráků + grafka a procesor a pokud nehraji novější hru, tak PC skoro neslyším (využití Speed Fanu). Vzhledem k tomu, že B150 Mortar má jen 2 piny na větráky, je možné zapojit větráky sériově a naprogramovat jich více najednou? Popř. jak efektivní je software na Mortatu B250? Primárně mi jde o to, abych neslyšel hučení při sledování filmů či hraní starších her.

S flashem biosu nemám moc zkušenosti. Mohli byste mi toto téma trošku přiblížit? Našel jsem tento Bios Update, ale nevím, jak moc tomu věřit, protože když píšete, že flash je nutný, tak to asi tak jednoduché nebude. http://pctuning.tyden.cz/component/cont ... ci-lga1151
Warriorn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 8. 5. 2017 19:19

mno na takovou hlučnost je můj návrh.. v nízké zátěži tě to nijak extrémně rušit nebude, ve hrách už to samozřejmě slyšet bude.

Jinak procesor klidně vem 7500. Grafika 1070 není jen o 8GB vs 6GB nebo 4GB.. 1070 je na hry výkonem dost jinde než 1060. A ano, na FHD ti bude pravděpodobně stačit teď GTX 1060, jenže pokud by ses vešel do limitu s 1070, proč ne.

Jinak asi dobře, že z tebe kin dostal, co vlastně doma máš.. S WKS nemám moc zkušenosti a doopravdy si nejsem moc jistej jestli ti ty ECC ram pojedou v normální desce. Na to bude muset odpovědět někdo vzdělanější.

To flashování biosu, jak tak vidím, zkus říct eshopu odkud to budeš brát, ať ti ho flashnou. Pokud by to nešlo, vem desku s B250 chipsetem.

Ale teď rozhodně počkej než se někdo ozve, jestli ty ramky pojedou, nebo ne.. Pak bychom to museli postavit úplně jinak.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zvuk11 8. 5. 2017 19:50

pokud jde o ECC Ram tak v té desce co postoval kaulik nepojedou (potažmo pojedou v no ecc modu )
a nepodporuje je ani cpu (myšleno ECC)
:arrow: možnost jak se dostat k fungující ECC je ryzen + asrock pro deska ale :pozor nová platforma nové problémy
zvuk11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Warriorn 8. 5. 2017 20:17

Ještě k těm Ramkám, ty co jsem posílal nejsou úplně ty co mám. Byly jim ale nejvíce podobné a netušil jsem, že jsou to až takové rozdíly. Ze svých jsem vyčetl následující název či označení, tak snad to nějak pomůže. Lenovo sk hynix 16gb 2rx4 pc4-2400t-rb1-11
Warriorn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 5. 2017 20:47

Foto nebo p/n

Červená Fabia a červené Ferrari si jsou pro někoho třeba také podobné. A s paměťmi jsi na tom bohužel podobné
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Warriorn 10. 5. 2017 11:44

Bylo by tedy možné Ramky připojit? Nevím k čemu slouží ECC, ale pokud by poskytovali paměť i bez ECC módu a na desce by fungovali, tak mi nijak nevadí, že by nebyl ECC mód aktivní.

Podle specifikací MSI GeForce GTX 1070 ARMOR 8G OC vyžaduje minimum 500W, nebylo by tedy lepší koupit výkonnější zdroj?

Update Biosu lze u CZC udělat, ale samostatně za něj chtějí 360 Kč, takže bych asi objednávku rozdělil a nechal 3 komponenty složit do sebe (snad aspoň jistota přidělání procesoru, což je věc, do které se mi moc nechtělo) a pak by to bylo zdarma.

Šel bych tedy asi touto cestou, abych mohl použít Speed Fan. Kdyby někdo mohl ohodnotit funkčnost Command Centra od MSI nebo Smart Fanu 5 od Gigabyte, které se vyskytují na novějších deskách, byl bych za to velice rád. Je mi jasné, že redukce otáček by nebyla tak dobrá jako u Speed Fanu, ale pokud by se s tím dali hrát méně náročné hry nebo sledovat filmy ve vyšším rozlišení aniž by byl počítač slyšet, tak bych to přežil. Musíme se naučit dělat ústupky. :-)

Děkuji za odpovědi.
Warriorn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 5. 2017 12:53

Popisoval jsem, tzn pokud chceš, najdi si to. Již 5x (kéž by jenom) psané promiň, ale psát znovu to sem nebudu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 10. 5. 2017 14:56

Warriorn píše:Bylo by tedy možné Ramky připojit? Nevím k čemu slouží ECC, ale pokud by poskytovali paměť i bez ECC módu a na desce by fungovali, tak mi nijak nevadí, že by nebyl ECC mód aktivní.

Podle specifikací MSI GeForce GTX 1070 ARMOR 8G OC vyžaduje minimum 500W, nebylo by tedy lepší koupit výkonnější zdroj?

Update Biosu lze u CZC udělat, ale samostatně za něj chtějí 360 Kč, takže bych asi objednávku rozdělil a nechal 3 komponenty složit do sebe (snad aspoň jistota přidělání procesoru, což je věc, do které se mi moc nechtělo) a pak by to bylo zdarma.

Šel bych tedy asi touto cestou, abych mohl použít Speed Fan. Kdyby někdo mohl ohodnotit funkčnost Command Centra od MSI nebo Smart Fanu 5 od Gigabyte, které se vyskytují na novějších deskách, byl bych za to velice rád. Je mi jasné, že redukce otáček by nebyla tak dobrá jako u Speed Fanu, ale pokud by se s tím dali hrát méně náročné hry nebo sledovat filmy ve vyšším rozlišení aniž by byl počítač slyšet, tak bych to přežil. Musíme se naučit dělat ústupky. :-)

Děkuji za odpovědi.


Odpovím aspoň na ten zdroj, 500W naprosto dostačuje, kór když je to Be Quiet! Výrobce se tím sichruje proti nekvalitním zdrojům, což BQ rozhodně není. Ta sestava s i5-7400 a GTX1070 bude žrát při hraní tak 210W, takže ten zdroj nepojede ani na 50% výkonu.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 5. 2017 15:13

Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků