ULN v praxi - Vase dotazy, navrhy, nazory, pripominky...

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Libi se Vam nove clanky o ULN problematice?
Ano 123 %  95%  [ 123 ]
Ne 6 %  4%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 129

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 5. 2010 14:14

Do tohoto vlakna smerujte sve:

  • Dotazy
  • Pripominky
  • Navrhy
  • Namety

Na Vase otazky se pokusim odpovidat, nebudou -li budto uplne nesmyslne, a nebo jiz drive zodpovezeny v nekterem z ULN clanku, nebo v predchozich prispevcich.

Co sem rozhodne NEPATRI je reseni vyberu komponent pro celou ULN sestavu, od toho si zalozte novy topic v sekci sestav.



Jeste bych Vas chtel predem upozornit, ze vlakno bude VELMI PRISNE moderovano ... a dale uz dam prostor k vyjadreni Vam.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Big Muscle 17. 5. 2010 22:04

Tak mám první dotaz :-)

Vyplatí se u CM Sileo vyříznout mřížku před předním a za zadním ventilátorem? Hlavně tedy z hlediska hlučnosti, kdy by vzduch nemusel procházet spoustu malých otvorů, a nahradit (tu zadní) klasickou mřížkou (http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... N0BU0CMIFU).

Já mám zkušenosti pouze s vyříznutím 8 cm mřížky u své současné skříně Eurocase (tam byla tahle http://www.ixbt.com/power/case/photos/t ... 0-rear.jpg), kde jsem původně měl nějaký 8 cm ventilátor Titan a po vyříznutí se hlučnost o dost zvýšila, ale při nahrazení za AC Fan Pro TC naopak snížila než s původní mřížkou.
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lama 123 17. 5. 2010 22:13

Ja bych chtel vedet jaka je dobra tlumici hmota za dobry peniz, nejake doporuceni?
NTB: ThinkPad X201
PC: Cooler Master Stacker nVidia edition, Intel Xeon E5506 @3.6, 12Gb ram, Geforce 660+24"FHD+ G400s + G15
TEL: SG S6 + Razr V3i
Vozítko: Rapid Spaceback 1.2 Tsi
lama 123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Niky 18. 5. 2010 11:21

Zajimalo by me, zdali je dulezite poradi, v jakem jsou jednotlive tlumici materialy nalepeny.
Niky
Niky
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 5. 2010 20:03

Takze panove. Poporadku. : )) Cely den jsem tady, jak jste si vsimli,nebyl. Takze.

Vyriznout mrizku: 1oo% ANO, snizeni hluku. Nahradit vzadu dratenou.

Odhlucnovaci hmota by mela byt v prvni rade kvalitni - viz clanek o odhlucnovani. NENI vhodne kupovat podle ceny, ale podle uzitnych vlastnosti. ULN jako celek je O PRIPLATKU ZA TICHO - a kdyz uz priplacim, dam par korun navic a ziskam lepsi vysledek - nebo ne?

Niky: Ano, podkladova slaba a az na to silnejsi hmota. pokud davas navrch PU-420, protoze se VS-330 nevejde, JAK bys na ni potom daval tu KF-25ku?? Jinak na funkci to vliv nema - jen na pohodli aplikace. protoze na to tluste mekke se uz nic nalepit proste NEDA, ani na rovnou 330ku ne. Sam si to zkus. Kdezto na tvrdou a rovnou KF-25 se lepi uplne stejne pohodlne, jako na holy plech. :))
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Niky 21. 5. 2010 08:26

Chtel bych se zeptat jeste na jednu vec, v ULN sestave mas jeden 12cm vetrak. Ale proc jenom jeden? Na spravne proudeni vzduchu skrini jsou prece potreba dva, ne? Jeden vepredu, druhy vzadu. Nebo je neco jinak?
Niky
Niky
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 5. 2010 10:03

Kde je jenom jeden? To by byla chybicka a tu bych musel napravit.

//edit:

Tak teda nevim, koukal jsem na 16,5k i 22k a vidim tam vetraky po dvou - ve vsech ctyrech pripadech. Tak budto vidim neco jinak, nez Ty, nebo nevim. :pozor
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Niky 21. 5. 2010 10:12

Ahaaa :)) cele to smaz :-)) ja trdlo si nevsimnul kolonky 2ks (a i cena za vetrak vypada, ze tam je jenom jeden kus) :shock:
Niky
Niky
Junior

Odeslat příspěvekod Niky 24. 5. 2010 12:10

Je blbe, ze ty doporučované tišicí materiály prakticky nikde nejsou skladem. Zatím jsem oblepil PC tenkou Akasou, trochu to pomohlo, ale více si slibuji od té Silmaxx V-330, jenže... kde ji sehnat?
Niky
Niky
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 24. 5. 2010 12:14

Dotaz ohledně těch "kolíků" pro upevnění ventilátorů. Je nějaký větší rozdíl mezi těmi, co jsou v Sileu a těmi, co se dodávají s Noctuou? V případě vyříznutí zadní mřížky - vejde se na ty "kolíky" ještě i klasická mřížka, nebo je pak nutné použít obyč šrouby?
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 5. 2010 12:53

Noctuacke jsou ze silikonu. Tzn tvarne, tudiz se na ne da upevnit i mrizecka - mam to tak.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kroogh 24. 5. 2010 17:54

Ahoj,
ohledně toho Silea ...

- zbavit se zadní mřížky = je mi jasné

- konstrukce - koš na disky asi také dát pryč pokud je mám v Hymuru (lepší proudění vzuchu jsem někde četl) => souhlasíš?

- doporučuješ i u předního nasávání zbavit se mřížky? (+dát prachový filtr?)

- vylamovaci plechy u 5.25" (ta perforace zde má nějaký význam anebo mi tudy půjde do compu jen bordel? - dát opět prachové filtry před? - nezhorší se přísun vzduchu dovnitř? - ale asi ne, když to bude plné disků/mechanik tak taky vzduch neprojde)
kroogh
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 5. 2010 18:47

Mrizky ven. OBE mrizky ven.

Kos na disky VEN, jenom prani vzduchu a dela aerodynamicky hluk!

Prachovy filtr pred Noctuu ne, snizuje prutok a zvysuje hluk - to cini u jakehokoliv ventilatoru. Sileo je skrin bez okna, ten prach se da jednou za rok opatrne odstranit.

Ty plechy tam nech, zpevnuji skrin. Resp. pro prave ULN prijdou polepit Silmou KF-25 a PU-420. 330ka se musi moc narezavat a byla by s tim piplacka.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Niky 25. 5. 2010 22:35

Koupil jsem Accutake DarkDisc (udajne cinska kopie Silentmaxx HDD Silencer). DIsk ztisil opravdu vyrazne (!), nicmene chci upozornit, ze muze mit drobne problemy s nejakymi disky, napriklad muj starsi SATA 250 GB seagate proste do nej NESEL nacpat - musel jsem odlepit tu šedou silikonovou vrstvu, kterou jsem tam predtim nalepil
Niky
Niky
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 5. 2010 07:52

Niky: Tu vrstvu jsi tam mel nechat. VSECHNY disky jdou do Silenceru HODNE ZTUHA a musi se postupovat VELMI opatrne. Nicmene i s tou vrstvou tam jdou.

Rozmer disku je jeden a je dany mezinarodnim standardem - vsechny, nove i stare disky libovolneho vyrobce jsou velke stejne. Krom exotu, jako VelociRaptor.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků