zesílení signálu

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lukyman 25. 8. 2014 21:43

V paneláku mám na jedný místnosti wifi router D-link dir 635. Síla signálu se ale nedostane na druhou stranu, kde mám televizi. Chtěl jsem nějakým způsobem zapojit nějaký wifi repeater nebo něco, kde bych pak taky zapojil televizi přes lan. Uvažoval jsem o nějakým, kde se signál šíří přes elektrické vedení. Jinak bych musel dát dva repeatery, jeden na chodbě a druhý v obývaku (abych mohl napojit televizi přes lan).
Existuje něco?
Lukyman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 25. 8. 2014 21:48

Ano, libvolný modem se schopností Bridge (v podstatě každej na trhu). Ale jestli chceš do telky dostávat HD obsah z internetu nebo domácí sítě, tak se vykvákni na wifi a táhni to ethernet kabelem rovnou.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lukyman 25. 8. 2014 21:53

Kabelem bych rád, ale není kudy. Modem se schopností bridge mě taky napadlo. Ale jak říkám, musel bych dát jeden na chodbu a pak druhý v obýváku metr od televize, kde bych to paak připojil přes lan, protože televize umí přijímat i wifi signál, ale musí k televizi dokoupit originál (samsung) přijímač, protože neorigo nefungujou.
Lukyman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 25. 8. 2014 22:02

Však ony routery v bridge nefungují. Když z nich uděláš bridge, tak zablokuješ buď lan část nebo wlan část. Tedy ve tvém případě se skrze wifinou připíchneš na hlavní wifi router a z druhého routeru se stane prakticky 4portový ethernet hub.

Ovšem nemožnost vedení kabelem je jen krytí pro obě ruce volšový ;-)

Mimochodem:
http://wiki.samygo.tv/index.php5/Using_ ... es_with_TV
nic?
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lukyman 25. 8. 2014 22:06

Tak ten home plug systém by asi nefungoval. Kabely mi nejdou přímo,ale přes pojistky (resp obývák je napojen jinou větví). Signál prý neprojde přes hlavní pojistky nebo ano?
Lukyman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 25. 8. 2014 22:09

Já mám namysli natažení ethernet kabelu. Jinak nevím z kterého roku je váš panelák, ale ty komunistické fungují tak, že do hlavního bytového jističe to je vše propojeno do sebe a běžný bytový jistič je normální metalický spoj, nula je pak společná rovnou.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lukyman 25. 8. 2014 22:15

Asi jj, musím to vyzkoušet, koupím nějaký home plug systém, to by bylo pro mě nejjednodušší.
Lukyman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 25. 8. 2014 22:19

No nejednoduší a nejlevnější je koupit potřebné metry ethernet kabelu a natáhnout jej. Ale zkoušej co chceš. Nějak to zprovozníš.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2014 22:20

V nejhorším, kdyby to nešlo, lze do 14 dnů vrátit.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 26. 8. 2014 13:47

Lukyman píše:Signál prý neprojde přes hlavní pojistky nebo ano?
Přes pojistky / jističe by signál projít měl. Pokud je celý byt na jedné fázi (v panelákovém bytě asi třífázový elektroměr nemáte), mělo by to být O.K.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků