Matice COMM-TEC MTX804VA - špatné rozlišení

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sol42 23. 6. 2017 08:29

Dobrý den,

mám dotaz ohledně matice COMM-TEC MTX804VA, která deformuje obraz a mění rozlišení na koncovém zobrazovači.

Situace:
Připojím notebook (testován Dell, Acer, myslím že i Asus) do VGA vstupu matice a signál z matice pokračuje do monitoru/projektoru, kde vždy je nastaveno 1600x1200 a obraz je místy tmavší a lehce posunutý k levé straně, zkrátka deformovaný. Ať nastavím jakékoli rozlišení na vstupu (z notebooku) od 800x600 až do 1920x1200, na zobrazovacím zařízení, jehož signál jde přes matici, je vždy nastaveno 1600x1200 a obraz je deformovaný, jak jsem zmiňoval.
Když se připojím notebookem k zobrazovacímu zařízení napřímo (bez matice), rozlišení se nastaví automaticky a správně.
V manuálu matice jsem nic s rozlišením nenašel, jelikož by signál nijak upravovat neměla(?).
Věci jako nastavování obnovovacích frekvencí, nastavení monitoru, grafiky apod. jsem udělal a bez jakéhokoli úspěchu.

Za jakékoli rady či postřehy budu vděčný.
Děkuji
Sol42
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sol42 13. 7. 2017 14:08

Dle komunikace s výrobcem jsem zjistil, že matice nepodporuje EDID. Výrobce mi napsal toto:
"Hello ******,


I think this is an EDID issue.


This (old) VGA matrix does not support EDID information, so your operating system (windows) and/or your graphic card will set the resolution to “some” value.

We had the experience, that windows shows in the menu, with a missing or wrong EDID communication, a different resolution as you will get at the output ….


Do you have a VGA test generator do some test?


Do you have a VGA EDID emulator/simulator like this one

http://www.aten.com/global/en/products/ ... U0e7ulpyUk ?


Maybe you can loan some at your system integrator/dealer, who sold the matrix to you.


How long are you cables at the input / output, maybe you can test your setup with short (2m) cables?



Thomas Regele

--
COMM-TEC GmbH - Support-Team
Siemensstr. 14 - 73066 Uhingen - Germany

Geschäftsführer: Wolfgang Lenz, Rainer Sprinzl, Carsten Steinecker
Amtsgericht Ulm, HRB 531896, UST-ID Nr.: 145 551 696
Sitz der Gesellschaft: D-73066 Uhingen"
____________________________________________________________________________________



Problém tedy budu řešit koupí nové matice, která již EDID podporuje.
Sol42
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků