IP Kamera

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod barth 15. 5. 2017 09:08

Dobrý den,

Potřeboval bych poradit s výběrem IP kamery. Zatím jsem si prošel několikat variant a vybral si D-link 935LH. Bohužel jsem se nikde nedočetl (nebo nevšiml), že ti vykukové mají naprosto omezené přístupy. Např.: nemohu se připojit na kameru přes webový prohlížeč. Pouze z mobilní aplikace. Takže tahle kamera poputuje zpátky.

Sepíšu tu, co bych chtěl, aby kamera uměla.
Wi-Fi připojení
Detekce pohybu
Nahrávání cloud/microSD - jelikož potřebuji pouze jednu kameru, tak se mi nechce někde platit 10 USD za ukládání, takže mi stačí free cloud nebo za pár USD. Kamery dlink podporují nahrávání přes FTP server, takže nějaké řešení přes tohle? Cloud?
Kamera, co jsem zakoupil má slot na MicroSD ale zase jelikož je to jedna z nižších řad, tak na ni nemám přístup přes webové rozhraní ani appku.

Cena do 4k Kč.

Hledám levné řešení, protože teď potřebuji jednu kameru.

Děkuji za návrhy.

Značka je mi celkem jedno :-)

Díky.
barth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 15. 5. 2017 10:24

??? Do kamery D-link se připojíš z prohlížeče prostřednictvím portálu myDlink a to dokonce i z internetu v případě, že v místě provozování kamery nemáš veřejnou IP-adresu.
Když vystavíš kameru přímo na veřejnou IP-adresu, může ti do ní "bušit" kdejaký hacker, kdežto prostřednictvím portálu je to přece jenom o něco bezpečnější, na serveru mají více prostředků na detekování a blokování nějakých útoků. Tedy sice trochu omezení, ale na druhé straně v porovnání s levnými čínskými hračkami, které neznají nic jiného, než přímý přístup a polovina z nich je pak napadena hackery, nadstandardní služby.

Pokud nemáš veřejnou IP-adresu, měl bys požadavek na přístup prostřednictvím výrobcova portálu přidat do požadavků.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod barth 15. 5. 2017 11:57

Díky. Opravdu mi k ní dali přístup jenom přes appku. Koukal jsem na popis a mají tam mydlink™ Home, což ale znamená pouze zmíněný přístup pouze přes app.
barth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 15. 5. 2017 12:28

Je možné, že starší model DCS-935L tento přístup měl, a novější DCS-935LH už ho nemá (LH má navíc slot pro SD-kartu, ale jiné rozdíly na stránkách D-linku v porovnání produktů zmiňované nejsou), ale nějak se mi to nezdá. Zkoušel jsi to alespoň? Jak by to mělo fungovat:

Krok 1: Nainstaluješ tu aplikaci do mobilu a zaregistruješ kameru (u tohoto typu kamery ofocením QR kódu na kameře nebo na přiložené kartě). Je to tvoje první kamera, tedy při registraci vytvoříš nový účet a zadáváš přihlašovací emailovou adresu + heslo. Postup je stručně popsaný v Quick installation guide http://www.dlink.com/uk/en/-/media/cons ... qig_eu.pdf

Krok 2: a v tomto okamžiku už by mělo jít v prohlížeči otevřít stránku http://www.mydlink.com a přihlásit se k tvému právě založenému účtu pomocí té emailové adresy + hesla. (pozor, stránka má problémy s kterousi verzí Firefoxu.) Pokud jsi to takto udělal a nefunguje to (ani po řekněmě půlhodině, aby se sesynchronizovaly databáze na všech serverech v cloudu), tak opravdu tento přístup nemáš.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prunw 21. 11. 2017 14:55

Dobrý den, chtěl bych k Vánocům koupit mému tátovi IP kameru. Má venku u domu udělaný přístřešek, který je ale otevřený z jedné strany. Parkuje tam auto. Má však špatný pocit, že mu tam v noci někdo vleze a na autě mu něco provede. Potřeboval bych aby kamera měla detekci pohybu a připojení přes wifi, aby se nemusel tahat kabel z domu. Cena ideálně co nejnižší. Představa je tak kolem 1500Kč
Prunw
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků