Grafika na 4k + UHD + 2xFHD

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod i_w_i 21. 6. 2016 20:49

Rád bych Vás poprosil o radu jakou kartu pro připojení 4 monitorů najednou, s tím že bude 1x 32" 4k 1x 30" UHD (DVI nebo HDMI) 2x 24" FHD (DVI nebo D-SUB). 30" a 24" monitory už jsou, 4k by se kupoval, takže tam by se konektivita přizpůsobila kartě. Přiznám se že z toho co je na trhu aktuálně nejsem moc chytrý. Nebude to na žádné hraní, jen na práci (office etc)
i_w_i
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 21. 6. 2016 21:26

Aby ti karta utáhla tolik monitorů,musí být dost silná. Ten 1440p připojíš asi přes HDMI,u těch 2x 1080p redukce z displayportu na DVI/VGA a na 4k přímo displayport. Rozpočet? Quadro nebo nějaká geforcka?
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 21. 6. 2016 21:31

Karty s vice vystupy jsou vetsinou s DP pripadne i nejaky HDMI, takze na jina rozhrani leda redukce. Pokud to neni na hrani vzal bych asi nove uvadenou RX 470, 4GB RAM na kancelarskou praci i pri takove plose bude s rezervou stacit a vykonu to bude mit na akceleraci vseho mozneho taky vic nez dost.

Ja osobne mam 4K + FullHD pripojene na AMD R7 250 1GB, ale ta ma vystupy jen pro 3 montory.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod i_w_i 21. 6. 2016 21:48

Aktuálně je tam Gigabyte GV-N660WF2-2GD r2 a jsou tam ty 2 FHD a 1 UHD. Díval jsem se na GTX960 (3xDP, DVI, HDMI) kde 4 monitory jsou možné, jen si nejsem jist jejich maximálním rozlišením. Quadro s výstupem na 4 monitory už by bylo přes rozpočet...
i_w_i
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 6. 2016 22:56

Matrox...

Mojito. Ne nemyslím drink.

C680.

Jo ke to dražší, ale je to matrox ;)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bespi_ 22. 6. 2016 00:04

Koukej po kartach s DP 1.2 a HDMI 2.0 a vyssima verzema. Horsi nebrat.

PS: UHD na GTX 660 je leda za trest. To napadlo koho ?
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Adam Vágner 22. 6. 2016 03:39

Nějaká GTX 950/960 musí být na pohodu. Pokud to nemá být na hraní, tak bych silnější snad ani nekupoval, protože to už s touto konfigurací vyletí na 3D takty a je z toho malý přímotop. Problém bude s tou kombinací tří DVI/HDMI a jednoho displayportu, nějaké grafiky od Gigabyte se dvěma DVI by to ale dávat měly.
Adam Vágner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bespi_ 22. 6. 2016 07:28

Prave proto navhruji RX470, pripadne i RX460. AMD s pripojenim vice monitoru a drzeni nizke frekvence nema problem.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Adam Vágner 22. 6. 2016 10:34

Na všech Radeonech, které jsem zatím zkoušel (naposled to bylo u nějakých karet z řady 200, pak už jsem se na to vykašlal a vrazil do PC GeForce), mi u multimonitoru (3× fullHD + 1× 1440p) na DisplayPortových monitorech vypadával obraz (vždycky to probliklo, jako když se odpojí a zase zapojí. Ne moc často, jak kdy, někdy dvakrát za den, někdy dvakrát do hodiny, ale ani dvakrát denně to nepotěší (kvůli tomu, že Windows na takové odpojení neodpojení monitoru okamžitě reagují).
A třeba u Fiji jsem na 4K metodou pokus-omyl obvykle vystřídal všechny tři DisplayPorty, než mi na nich přestal obdobně chcípat obraz (a speciálně na pytel to bylo v režimu MST, kde se naprosto běžně ztrácela levá nebo pravá půlka obrazu a pomohlo jen vypnout a zapnout monitor, a občas dokonce bylo potřeba vypnout i počítač). A to už jsem byl tak zoufalý, že už jsem vysloveně sháněl co nejlepší kabely s cenou kolem pěti stovek a délkou max. 3 metry, stejně to nebylo moc platné. Trochu lepší to bylo po shození frekvence na 30 Hz, ale ani to nebyl všelék. S GeForce jsem v tomto ohledu zažil mnohem míň problémů, i když se i u ní ten MST trochu zlobil taky.

Edit: ale jo, na ty Radeony RX 480/470/460 bych možná počkal, přinejmenším mi tam už 4K chodí na všech dírách. Ale jestli nevypadává (a co to dělá, když se tam připojí další tři panely), ještě říct nemůžu. :D Nicméně minimálně reference má jednu vadu - 3× DP + 1× HDMI, což je u dané konfigurace monitorů dost na pendrek.

Obrázek
Adam Vágner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 22. 6. 2016 15:12

Bespi_ píše:Prave proto navhruji RX470, pripadne i RX460. AMD s pripojenim vice monitoru a drzeni nizke frekvence nema problem.

Jak to bude u RXxx zatím nevíme, ale ze stávajících to má jakž takž pořešené jen Fury. U ostatních modelů letí frekvence a spotřeba nahoru už při připojení druhého monitoru s odlišným rozlišením.

Co se týče dotazu, šel bych do GTX 950. Dělají se modely s kombinací DVI-I + DVI-D + HDMI + DP, což by mělo požadavkům vyhovět.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 22. 6. 2016 18:37

i_w_i píše:Nebude to na žádné hraní, jen na práci (office etc)

=> nepotřebuješ drahé herní VGA.
Co s tím?
A/ Zásadní profi řešení:
Python.p píše:Matrox...
Mojito. Ne nemyslím drink.
C680.

nebo poněkud levnější:
Matrox Mura IPX - zvládne až 4 - 6 monitorů; z toho 2 x 4K.
B/ Levné řešení:
2 x libovolný samostatný VGA s podporou 4K.
Každý VGA si vezme na starost 2 monitory.
I tohle je profesionální řešení - typicky pro dohledová centra, kde 1 WKS může ovládat desítky monitorů (obvykle na VGA Matrox).
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 22. 6. 2016 19:36

To se pletes, nestaci, protoze 4x 3840 x 216@30Hz davaji az GPro 6200 6x mDP 1.2 a samozrejme FirePro W600 @60Hz. Matrox pouziva delsi dobu chipy AMD FirePro a shodou okolnosti je zalozena na GPro 6200.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 22. 6. 2016 20:34

Matýsek:
přečti si dotaz.
Tazatel má jen jeden 4K.
Snad právě Ty bys měl nejvíc protěžovat kanadský Matrox. ;-)
IMHO je škoda, že Matrox už rezignoval na vývoj vlastních GPU.
Ve své době to byla absolutní profi špička pro 2-/2,5-D.
Stále je to ovšem nejlepší řešení pro multimonitorové sestavy.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 6. 2016 20:51

Milanr1: Není to o tom, že by Matrox rezignoval. Spíš mi přijde, že vlastní vývoj nemá z čeho a jak zaplatit - konkurence v podání zbylých dvou výrobců je tvrdá a ten maličký podíl na trhu, který Matrox má, mu rozhodně nedovolí zaplatit všechny potřebné inženýry na vývoj (+ vše další, co do toho spadá .. upřímně, zde nemám páru).
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 22. 6. 2016 21:17

Proc bych mel cokoliv/kohokoliv protezovat? Davno jsem se smiril s faktem, ze dobre veci nejsou dost dobre na to, aby armada ze salase vypustena spasala hlavne ty dobre veci. Tak to proste je a take neprotahuju agonii RIM (BlackBerry), protoze od seznameni se s droidem to nenabizi absolutne nic. BB Q10 mel posledni BBOS10, ale pomerne spatny HW. Ano, hned bych bral dobu BB s BES, IBM/Lenovo ThinkPad, Sun, SGI, Quantum, Hitachi, VIA ... a ted je to Matrox.

Na druhou stranu, chipy od AMD jsou skvele vybavene a stejne s tim nic nezmuzu. Bojovat s vetrnym mlynem by bylo neskutecne hloupe a energii radeji vkladam tam, kde mohu neco zmenit.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků