Zboží z Číny (Ali, DX atp.) nad 22 EUR - prošlo celnicí?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 23. 12. 2017 03:39

Zdravím, jak často se vám stalo, že by zboží z Činy nad 22 Euro neprošlo na celním úřadě? Mne zatím jednou z asi osmi případů. Neprošel mi steadycam (velký kus železa - žádná elektronika), naopak nebyl problém s akčními kamerkami nebo kopií Lega (ovšem se jednano o bulk verzi - tj. sáčky s kostkami napěchované v anonymní lepenkové krabici), dokonce i low-cost dron Syma X8 ve velké polystyrenové krabici přišel.

Co vy? Předpokládám, že v silách celního úřadu prostě není se v tom všem hrabat. Dá se říct, že důkladnějsí kontrole podléhá určitý druh zboží (hodinky, smartphone), či jaký může být klíč?
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 23. 12. 2017 09:45

Pravděpodobně to musí pod rentgenem vypadat jako mobil. To mají v oblibě.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tuann 23. 12. 2017 12:30

Klicem je spravna celni deklarace prodejcem. Kdyz prodejce deklaruje cenu nad 22 Euro, tak logicky Celni sprava dopocita DPH.
tuann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 21. 1. 2019 16:21

Z obchodu DHgate jsem si nechal poslat balíček tří levných akčních kamer s příslušenstvím. Cenově vycházely tak, že po prodeji na Aukru bych na tom mohl třeba stovku získat. Resp jsem si to tak maloval.

Neprošly.

Dopočítáno DPH + manipulační poplatky.

Z naději rentability tudíž sešlo hned v tu dobu. Nemluvě o zabitých 2 (?) hodinách.

Po rozbalení jsem zjistil, že místo deklarovaného 1080/30p s fish eye sklem je to padělek s ohniskem (35mm ekv.) asi 80mm a rozlišením VGA.

Po stížnosti na DHgate jsem byl odškodněn asi 150 Kč.

Z příslušenství jsem si nechal jedno podvodní pouzdro.

Zbylá dvě pouzdra + další přibalená držátka, řemínky atp. jsem se rozhodl dát na Aukro od korunky.

Jedna osoba přihodila jednu korunu.

Klidně mi napište, že jsem kretén.
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 1. 2019 16:55

:D
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SVitara 21. 1. 2019 16:57

Zasadne objednavat jen po 1 ks, kdyz maji postovne zdarma.
SVitara
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 21. 1. 2019 16:59

Mel jsi chtit zpet vsechny penize za ty kamery, ne nejakou slevu. Zas jako zkusenost s vyhodnosti preprodavani zbozi z Ciny to vyslo docela levne, ne? :D

A pokud davas na aukro neco od 1Kc, tak to musis byt ochotny za tu korunu i prodat :)
Naposledy upravil zivan dne 21. 1. 2019 17:03, celkově upraveno 1
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 21. 1. 2019 17:00

Nákup z Číny v kostce. Já objednal postupně 5 krytů a pouzder na S7. Jedno nepřišlo vůbec, jedno přišlo, ale bylo na jiný telefon, dvě sice cca odpovídaly, ale v jednom se telefon hýbal a druhé *****ělo jak továrna na CyklonB. Ten poslední pátý kus konečně můžu používat. :)
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 21. 1. 2019 17:29

Me dosla naprosta vetsina, pokud neco nedoslo nebo prislo neco jineho, tak jsem myslim vzdy dostal vsechny penize zpet (slevu jsem odmitl, u poslani zpet chtel proplatit postovne a po sdeleni vyse vetsinou nasledovala vyplata).

Ale jo, taky uz jsem se treba seknul a omylem objednal pouzdro na jiny telefon.
Naposledy upravil zivan dne 21. 1. 2019 22:44, celkově upraveno 1
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 21. 1. 2019 18:09

Hele, já se o nápravu ani nepokoušel, protože se jednalo doslova o korunové záležitosti. Zajímavé ale bylo, že to všechno byly dobře hodnocené produkty. Jinak ale většina věcí z Ali a podobných dorazila bez problému a vcelku rychle, nikdy jsem nenarazil na padělek jako jsou ty kamery.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SVitara 21. 1. 2019 18:15

Ja objednal na aliexpressu 11.11.2018 mobil za 69,99 USD, sice prisel az za dva mesice, datum vyroby ma az mesic pote, co jsem ho objednal a zaplatil, ale prosel bez domereni DPH a tedy za ca 1600 Kc to byla fakt dobra koupe.
http://www.vernee.cc/products/t3-pro/
SVitara
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků