A2DP a bluetooth bezdrátová sluchátka od SE

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Bornnover 4. 2. 2010 22:15

Zdravím,
uvažuji o koupi nějaké ze stereo handsfree bluetooth sad a mám k nim pár dotazů. Připojovat budu vlastní sluchátka.

1) Snižuje se nějak kvalita přenášené hudby/zvuku při A2DP spojení? Mám totiž téměř všechno v 320 kbps mp3jkách a kvalitní sluchátka, takže bych nerad aby se to tím znehodnotilo.

2) Liší od sebe kvalitou reprodukce různé bluetooth moduly od SE, nebo to je pouze displejem/funkcemi a dodávanými sluchátky?

Dík.
Bornnover
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jacktalking 5. 2. 2010 17:42

Bornnover: 1) snižuje a je to celkem dost slyšet pokud se porovná drát. Přeci jen on přes BT nehrne 320kbps ale něco úplně jiného

2) kvalitou se neliší
jacktalking
SEkáč

Odeslat příspěvekod Sasakr 6. 2. 2010 21:04

Hm, to je ale divný ne? Přeci 320kbps přenášíme přes BT normálně při posílání souborů nebo internetu, tak proč ne tady?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jacktalking 7. 2. 2010 12:24

to jsou dvě různý věci. Přes BT přenos souborů je přenášíš jinou rychlostí. A to na muziku nestačí. Je prostě ještě překomprimovaná či jak to nazvat. Takhle to u A2DP je.
Při posílání přes internet to je možné, ale tam také jsou jiné přenosové rychlosti ;) Nemá cenu to nějak zkoumat či přemýšlet proč, jelikož to tak už prostě je :)
jacktalking
SEkáč

Odeslat příspěvekod Sasakr 7. 2. 2010 14:51

No dobře, jen mi to nedávalo smysl, protože při posílání souborů jsem dosáhl až 130kBps, čili lehce přes megabit, internet kolem 800kbps, tak nechápu, proč to je při poslechu muziky nedostačující, zejména když by to měl být víceméně jednosměrný proud, u surfování to teče neustále tam a zpět.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod obluda zelená 7. 2. 2010 22:02

Streamovaná MP3 má taky svoje limity. Slyšel jsem, že 128 kbps, pokud je to pravda.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 22. 11. 2013 18:14

Tak jsem zkoušel přenos přes BT do nějakých mikrosystémů a ta ztráta kvality je děsivá. Jako by člověk poslouchal 32kbps. Hrůzná představa, že si koupím bezdrátovky za pěknej balík a pak to bude hrát takhle.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod obluda zelená 24. 11. 2013 21:45

A co jsi zkoušel za sluchátka a na čem?
Mám totiž MW600 už delší dobu a jsem s nimi spokojen, co se týká kvality ve spojení s N8. Abych to s něčím srovnal, hraje to o trochu lépe než drátové HMP-77.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 26. 11. 2013 00:27

Nezkoušel jsem sluchátka, zkoušel jsem mikrosystémy a domácí kina. Hitachi a Samsung.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 26. 11. 2013 07:36

Ty systémy mají svůj BT přijímač?
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 11. 2013 00:47

No ovšem.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 27. 11. 2013 08:46

Jaký typ je ten samsung? Docela by se mi hodilo něco takového. Používám BT streaming v autě a jsem s ním docela spokojen.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 12. 2013 17:53

"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků