Křižovatka a stání před ní ve vzdálenosti kratší jak 5m

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Yesma 17. 1. 2014 22:27

Zdravíčko,

Mám garáž na pozemku, které vlastní město a mimo naší garáže tam jsou samozřejmě i další.
Město vlastní pouze tu příjezdovou cestu ke garážím, která je opatřená brankou.

No a když vyjíždím právě z té branky (je to ouzká ulice, navíc je tam vyšší chodník než je zvykem).
Tak se mi stává, že někdo zaparkuje vpravo (a zrovna vpravo odbočuji), přímo u té branky a já to na centimetry s 5 metrovým autem vytáčím.
Přičemž samozřejmě riskuji svůj nárazník, když ten chodník musí být vysoký.

Moje otázka tedy zní: Lze toto považovat za porušení předpisů - zastavení a stání před nebo za křižovatkou kratší než 5 metrů?
Myslím si, že se to za křižovatku považovat dá, ale nejsem si jist.

Díky předem za odpověď. :-)
Yesma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 17. 1. 2014 22:29

Vyjezd z pozemku IMHO neni krizovatka. Kup si normalni auto 8-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 17. 1. 2014 22:33

Není to křižovatka. Ale:
§ 27
(1) Řidič nesmí zastavit a stát
n) před vjezdem na pozemní komunikaci z polní nebo lesní cesty nebo z místa ležícího mimo pozemní komunikaci.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yesma 17. 1. 2014 22:38

Super, díky.

Já prostě toho člověka nechápu, má všude místa jak nasmáto a musí zaparkovat u té branky.
Kdyby alespoň byl metr od té branky, tak to neřeším.
Yesma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 17. 1. 2014 22:42

Namaluj žlutý lajny kolem obrubníků.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 17. 1. 2014 22:42

GeneHawkins: Pamatuješ na tu diskusi, kde někdo tvrdil, že to platí jen pro vjezd a ne výjezd? Tohle na to přesně pasuje :-D
Navíc asi nestojí před, ale vedle. Takže smůla Yesmo, nic neporušuje. Jedině otravovat úřady, ať tam buď namalují zákaz a nebo sníží obrubník.
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 17. 1. 2014 22:47

Pokud se nedá standardně vyjet, stojí před vjezdem. Pokud se chceš otáčet na tom, že "před" znamená před vraty, tak já tvrdím, že vjezd začíná zahnutím obrubníku.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 17. 1. 2014 22:52

odkaz na street view
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 17. 1. 2014 23:07

GeneHawkins: Tak souhlas pokud tam popojíždí sem tam, aby se vytočil, je to blokování vjezdu. Pokud jenom musí dávat po straně pozor, neviděl bych v tom problém.
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yesma 17. 1. 2014 23:10

Omlouvám se, ale z jistých důvodů odkaz na street view dávat nebudu.

Stále doufám, že se s tím člověkem bude možno se dohodnout normálním způsobem, ať tu svojí popelnici parkuje o kus dál.
Nicméně, jsem rád, že vím co na to říká zákon.

Jinak, on neparkuje u žádného obrubníku.
Chodník je na protější straně a já při vytáčení o něj mohu teoreticky zavadit a nabourat si nárazník.
Yesma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 1. 2014 23:16

co mu dat slusny listecek za sterac se slusnou zadosti a podekovanim, at parkuje o 2 metry dale? Pokud to nepomuze, tak bych se kolem prostel s necim a ten jeho naraznik mu obtahl. Verim, ze pak pochpi.
anonymni

Odeslat příspěvekod Yesma 17. 1. 2014 23:19

Jedná se o tento výjezd.
Přičemž se on nalepí na levý roh toho výjezdu.
Obrázek
Yesma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pota 17. 1. 2014 23:30

goes píše:co mu dat slusny listecek za sterac se slusnou zadosti a podekovanim, at parkuje o 2 metry dale? Pokud to nepomuze, tak bych se kolem prostel s necim a ten jeho naraznik mu obtahl. Verim, ze pak pochpi.


+268
pota
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 18. 1. 2014 00:27

JardaB píše:Vyjezd z pozemku IMHO neni krizovatka. Kup si normalni auto 8-)

neco proti? 8-) :))

-- 18. 1. 2014 00:28 --

goes píše:co mu dat slusny listecek za sterac se slusnou zadosti a podekovanim, at parkuje o 2 metry dale? Pokud to nepomuze, tak bych se kolem prostel s necim a ten jeho naraznik mu obtahl. Verim, ze pak pochpi.

Dneska jsem ucinil stejne, jako v prvni casti prispevku. Snad to dotycna pochopi.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lelašikah 18. 1. 2014 00:44

goes píše:co mu dat slusny listecek za sterac se slusnou zadosti a podekovanim, at parkuje o 2 metry dale? Pokud to nepomuze, tak bych se kolem prostel s necim a ten jeho naraznik mu obtahl. Verim, ze pak pochpi.

Tak tohle nepomaha. Vlastni zkusenost, podobne to mám na ceste u chaty mezi dalsimi zahradkarema. Tady pomuze jen vyfakovani a vysitovani. Bohuzel. Na listky za volantem nikdo nereaguje.
Lelašikah
Uživatel deaktivován

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků