DAB tuner v autě v ČR

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Max9 13. 1. 2009 11:31

Má někdo v ČR zkušenosti s DAB tunerem v autě, případně jsem zahlédl někde i příjem satelitních digitálních rádií? Má cenu si za to připlácet?
Max9

Odeslat příspěvekod Jouda.II 13. 1. 2009 12:04

Já mám dojem, že u nás DAB v současné době rádio nefunguje. Bylo několik testovacích pokusů, ale zatím nic. Satelitní rádia, pokud máš na mysli klasický DVB-S, nemůže za jízdy fungovat, protože musí být anténa nasměrovaná konstantně na danou družici.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ency 13. 1. 2009 12:28

No co vím, tak v Praze experimentálně vysílal českej rozhlas a ještě asi 2-3 stanice, ale jestli to teď ještě běží nevím, údajně se jim to zatím nevyplatí a tak bych to v blízký době neviděl.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 13. 1. 2009 14:15

Jouda.II píše:Satelitní rádia, pokud máš na mysli klasický DVB-S, nemůže za jízdy fungovat, protože musí být anténa nasměrovaná konstantně na danou družici.


Satelitni radia v aute samozrejme funguji, ostatne to je jejich primarni ucel, ale ne v nasich zaostalych zemich. Tady clovek chybi skutecne radio akorat na parabolu. :-/
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Max9 13. 1. 2009 14:30

:-/ :-/ To mě fakt točí. V US se to tuším jmenuje Sirius. Nechápu, proč to nejde u nás. Stejně jako nechápu, že v US už dávno funguje hlasové ovládání a u nás je v plenkách...

Hlavně, že se "technologicky vyspělá" Evropa bude ukájet, že může posílat MMS, než aby pokryli města WiFi signálem...
Max9

Odeslat příspěvekod Ency 13. 1. 2009 14:34

Tak ve GB a ještě v pár zemích v Evropě to taky funguje :)
K tý WiFi, Praha taky radši postaví kiosky, kde se mužeš připojit a je jich pár, než aby pokryla město Wifinou ...
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 13. 1. 2009 19:24

wifina nemá budoucnost, Rusáci představili nějakej Vinmax nebo tek nějak název si nepamatuju, je to rychlejší jak wifi a dosah to má 70km a začli to cpát do svejch chytrejch telefonů. Aspon si to myslim :)
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ency 13. 1. 2009 19:30

Jo, to je fakt, ale wifina je v současnosti tak rozšířená, že to ze dne na den nebude... ale je to furt lepší než nějaká budka kde se mužeš připojit :D
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 13. 1. 2009 19:31

WiMAX neni az takovy zazrak jak se vsude tvrdi. Ono technologie je to dobra, ale draha a mobilni WiMAX je spis zbozne prani nez brzka budoucnost.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Moucha 13. 1. 2009 19:40

ono, ale udělat něco co z jednoho vysílače pokryje 70km vyskorychlostním internetem by bylo hodně fajn, ať už se mluví o WiMAXu nebo čemkoliv jiném
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 1. 2009 19:42

a k cemu to satelitni radio vlastne je? jakou to ma vyhodu pro bezneho clovak vuci klasickemu radiu?
anonymni

Odeslat příspěvekod mikicz 13. 1. 2009 19:45

goes: zásadní výhodu to má tu, že po celých US máš jednu stanici, na kterou jsi zvyklý. Taky přes funkce On-Star se dá například auto dálkově nastartovat, nebo naopak zablokovat při krádeži. Mimo us je to na houby. Jo a DAB a satelitní rádio jsou různé věci.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 1. 2009 19:46

aha, tak to je pro mne blbost :)
anonymni

Odeslat příspěvekod Max9 13. 1. 2009 19:49

goes - asi jako DVB. Kvalita stejná jako FM, ale hlavně několikanásobně lepší výběr. Tématické stanice, atd.

V Brně máš 4 analog televize. V DVB-T jich je momentálně 12.... Tak nějak by sis rozšířil možnosti se satelitním rádiem.
Max9

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 1. 2009 19:50

no ja poslucham jenom impuls, takze zda mam na vyber 20 nebo 100 radii uz je mi jedno :)
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků