Audio koutek

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod robbert 19. 11. 2016 17:48

Zdravím,

chci se zeptat, jaké kabely použít na propojení těchto koncovek?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Starej Kenwood
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 19. 11. 2016 17:50

Jaký jsou nejlevnější ineary s citlivoatí větší než 121db?
anonym

Odeslat příspěvekod miromen4 19. 11. 2016 17:51

usb to nejsou :D
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 19. 11. 2016 18:28

O jaký se jedná konektor: phono jack E13-0417-15?

Google nic nenašel :(
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 19. 11. 2016 21:43

RCA phono cinch a pětikolík din -

https://www.google.cz/search?q=cinch+ph ... 8Qe685TgBQ
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 25. 11. 2016 00:03

GrandeurV6 píše:Jaký jsou nejlevnější ineary s citlivoatí větší než 121db?

Nikdo nic? Jsem myslel že tady jsou ekšperti na všechno

Ps. nenašel jsem žádnej vyhledávač kterej by umožňoval porovnání podle citlivosti, *****
anonym

Odeslat příspěvekod bleach 10. 5. 2017 06:44

bude tohle hrat po pripojeni rovnou na repraky ( treba od pc, s vlastnim ovladanim hlasitosti )? Pro žádnýho audiofila, jen pro poslech starych desek.

https://gramofony.heureka.cz/lenco-l-38 ... e/#section
bleach
Inventář

Odeslat příspěvekod kejki3 10. 5. 2017 15:01

Dvě recenze říkají, že to má špatnou regulaci rychlosti, výstup je cinch, takže potřebuješ F 3,5Jack - 2xcinch kabel a mělo by to na ta počítačová chrastítka hrát.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 12. 5. 2017 10:58

bleach píše:bude tohle hrat po pripojeni rovnou na repraky ( treba od pc, s vlastnim ovladanim hlasitosti )? Pro žádnýho audiofila, jen pro poslech starych desek.

https://gramofony.heureka.cz/lenco-l-38 ... e/#section


Je to *****, ale k věci.

Má to (údajně) MM přenosku, což je dobrá zpárva, při správným seřízení by to nemělo ***** desky...

Vestavěný předzesilovač znamená to, že to zesílí ze signálu přenosky (3mV) na standardní linkový (750mV) dle Riaa křivky. O jeho kvalitě si nedělej iluze, dobrý MM předzes pod 2000 nekoupíš, v tomhel bude nějaký kompromis s jedním švábem jako je operák 5532 nebo 1458 a pasivní korekcí. Potřebuješ proto ještě klasikcý zesilovač, aby jsi rozehrál pasivní reproduktor, v počítačovejch *****čkách je integrovaný, sice prachbídný, ale je.... Počítačový bedničky nedoporučuju pro způsob připojení na Jack. MM přenosky mají oddělenou zem prokaždou straun, když dáš kabel RCA na Jack, uděláš zemní smyčku a bude to nejspíš brumit, kdyby ne, bylo by to štěstí. je už lepší to poslat do aux vstupu na RCA, je jedno jesttli k tomu využiješ nějakou minivěž, nebo jiný vergl jež AUX-IN má. Vzhledem k ceně si nedělej nejmenší iluze ani o kvalitě mechaniky gramofon, přesnosti, stability a jeho ciltivosti na vnější podněty.

Na internetu si sežeň návod k základnímu nastavení gramofonu, pro přepravě bude *****.

Skoro bys udělal líp, kdybys sehnal nějaký NZCčko s magnetodynamikou ve funkčním stavu.... Tam ale bachan na stav a na to, že některý taky byly s krystalovou přenoskou, jako dnešní levné vergly, co *****í desky.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 10. 6. 2017 20:02

Stavěl tady někdo vlastní ozvučnici na subwoofer? Nejlíp do auta, ale to myslím že ani pech ne
anonym

Odeslat příspěvekod pech. 12. 6. 2017 00:07

Sežeň si všechny parametry konkrétního reproduktoru, podle nich pak spočítáš teoretické parametry ozvučnice, podle nich se vypočtou parametry pro výhybku, buď pasivní, nebo aktivní, ta se i s ozvučnicí vyrobí, odměří se průběhy, výhybka/ozvučnice se upraví, odměří a pokud je to OK, použije. Pokud cokoli z tohoto vynecháš, nebude to dobré.

Z tohoto jasně vyplývá, že z důvodu že nemáš znalosti ani vybavení na to, abys to udělal sám, bude lepší si opatřit výrobní dokumentaci k nějakému odzkoušenému projektu s přesně vymezenými parametry a materiálem.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 12. 6. 2017 05:54

... nebo jsem se prostě chtěl jen zeptat jestli je lepší zaškrtnout checkbok 180° u bassreflexu a dát ho z druhý strany než repro a nebo ne :-)) Box u spolujezdce pod nohama, repro směrem do stěny
anonym

Odeslat příspěvekod speleo 30. 7. 2017 21:09

"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 12. 6. 2019 11:38

Pokukuju po nejakem audiu na doma...

Predstava je takova..

Nejake tenke sloupove repro a k tomu aktivni basak s ovladacem, ktery by to cele managoval. Je neco takoveho?
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 12. 6. 2019 11:55

To uz sa dnes nenosi.
Soundbar a slus.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků