S-MAX konkurence

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod K86 22. 11. 2009 20:13

Zdravím,
otec dostal limit na nákup nového auta, jak jsem pochopil může to být i ojeté, podmínka diesel, cena do 20000E.Sám si vybral S-Maxe 2,0TDCi 140 koni, Titanium, najeto 22500km, r.v. 03/2008, dovoz D za 19980E . Do teď jezdil OII Combi 1,9TDI. Nájezd cca 55000 - 60000km / rok. Lítá na padáku, takže se tam toho musí vejít hodně. Kufr OII stačl.
Proti jeho výběru nic nemám, ale zkoušel jsem zapřemýšlet, jestli existuje nějáká přímá konkurence pro S-Max, která nabídne to co ford. Napadly mě jen menší - C-Max, Multipla, Touran, Hnujstr, C4, Scenic,... nebo větší Galaxy, Alhambra, Sharan, 807, Ulysse, ta velka Lancia, espace, Gr. Espace.
případné srovnání by mohlo být s Grand Scenicem, nebo C4 Grand Picasso.
Co byste za daných podmínek vybrali vy? Auto tu musí být do konce roku na značkách.
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Čendoslav 22. 11. 2009 20:20

Pokud kufr OII stačil, tak bych asi nekupoval takovou bublinu a vybíral bych někde ve střední třídě...
You do that...and forget the money...
- Alan Watts

'06 Chevrolet Lacetti SW 1.6
Čendoslav
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 11. 2009 20:23

smax svym zpusobem nema konkurenci, samo, ze jsou prostorne MPV apod. ale smax si jde vlastni cestou, trochu se tomu blizi zafira.

jinak za pul mice bych si kupil Lagunu GT
anonymni

Odeslat příspěvekod nikdo 22. 11. 2009 20:24

Podle mne vyhoví jakýkoliv kombík střední třídy. Jaká je vlastně výhoda MPV? Pokud jsem v něm někdy jel (mockrát to nebylo), přišlo mi, že na nohy víc místa nemám, jen nad hlavami, sedačky jsou svislejší, sedím jak u stolu a to mi nevyhovuje. Moc zkušeností s MPV ale nemám, rád se poučím.
nikdo
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 11. 2009 20:25

nikdo píše:Podle mne vyhoví jakýkoliv kombík střední třídy. Jaká je vlastně výhoda MPV? Pokud jsem v něm někdy jel (mockrát to nebylo), přišlo mi, že na nohy víc místa nemám, jen nad hlavami, sedačky jsou svislejší, sedím jak u stolu a to mi nevyhovuje. Moc zkušeností s MPV ale nemám, rád se poučím.


1. vyrazne vice prostoru
2. kufr
3. variabilita

kombik stredni tridy nema ani jedno.
anonymni

Odeslat příspěvekod Moucha 22. 11. 2009 20:25

toyota verso, kia carnival (obzvlášť doporučuju :D ) tak nějak plus mínus
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 22. 11. 2009 20:39

S-max dobry vyběr vubec bych to nekomplikoval.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 22. 11. 2009 20:49

Podle mne dokud nebude novy Sharan tak jedinou konkurenci je Galaxy rovnez od Forda. Zbytek nema smysl, protoze bud je to vykopavka jako Sharan s Alhambrou nebo sracka jako C8/807/Phedra. Moznosti je snad jedine jeste Espace, ale tam jsou nazory znacne rozporuplne.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maxie 22. 11. 2009 20:57

S-Max je tak trochu kapitolka... kombinuje vyhody MPV a kombiku za cenu minimalni kompromisu... jakekoliv jine auto bude vzdycky bud vic MPV nebo vic kombi...
... to be yourself is all that you can do ...
maxie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blesha 22. 11. 2009 21:36

Co takhle Mazda 5 ve 2,0 MZR-CD ??? Svezl jsem se s tim a ten motor jsem opět čerstve okusil ve služební šestce a paráda... s tou Mazdou 5 to jělo srovnatelně. Veliký je to dost + posuvný dveře .... a jizdní vlastnosti na úrovni toho S-Maxe. Možná by stálo za to zajet, pokud si z Prahy nebo okolí na Spořilov a porovnat v tom jednom autosalonu S-Maxe a 5tku.
Blesha
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skype 22. 11. 2009 22:02

Hurvajz kombajn 1.9 decht... :D :love:
skype

Odeslat příspěvekod yeaah 22. 11. 2009 22:12

hlasuju bud pro s-max nebo mazda 5 me hodne potesila..mozna by slo i novy gr.scenic..a nebo citron..ale radsi prvni 2 zmineny..i se mi vic libi.. nebo hlavne se mi libi :D
yeaah baby!
yeaah
Štamgast

Odeslat příspěvekod K86 22. 11. 2009 22:12

Blesha píše:Co takhle Mazda 5 ve 2,0 MZR-CD ??? Svezl jsem se s tim a ten motor jsem opět čerstve okusil ve služební šestce a paráda... s tou Mazdou 5 to jělo srovnatelně. Veliký je to dost + posuvný dveře .... a jizdní vlastnosti na úrovni toho S-Maxe. Možná by stálo za to zajet, pokud si z Prahy nebo okolí na Spořilov a porovnat v tom jednom autosalonu S-Maxe a 5tku.


kurňa na to jsem uplne zapomněl!!!
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blesha 22. 11. 2009 22:31

Njn na Mazdu se zapomene hned :-) Proto taky na silnicích je víc S-Maxů než 5tek, ikdyž se vlastně 5tka vyrábí delší dobu. Jako doporučuju porovnat, já jsem jěl s tou 5tkou v tý nejvetší náloži, bezklíčkovka, jen jsem dostal kartu a na parkovišti nasednul, otočil spínačem a jěl :-) , fakt mě to auto překvapilo, jak to i jede, dalo se jet i svižně v zatáčkách, dovolim si tvrdit, že krom S-Maxe to v jízdních vlastnostech v týhle třídě nemá konkurenci. Fakt doporučuju v jeden den se projet oběma a co víc vyhovuje, tak potom se podívat. Těžko říct jak to bude s cenou, Mazdy si ceny celkem hodně drží, takže se může stát, že buď nebude k sehnání, nebo bude dražší než S-Max.... Jinak hlasuju pro Mazdu ;)
Blesha
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 11. 2009 22:34

Blesha píše:Co takhle Mazda 5 ve 2,0 MZR-CD ??? Svezl jsem se s tim a ten motor jsem opět čerstve okusil ve služební šestce a paráda... s tou Mazdou 5 to jělo srovnatelně. Veliký je to dost + posuvný dveře .... a jizdní vlastnosti na úrovni toho S-Maxe. Možná by stálo za to zajet, pokud si z Prahy nebo okolí na Spořilov a porovnat v tom jednom autosalonu S-Maxe a 5tku.


no zalezi jake jizdni vlastnosti mame namysli. Pokud jistotu, jakousi pseudosportovnost, pak S-Max ma konkurenci jedine v Zafire. Pokud v komfortu, pak je na tom v pripade klasickeho podvozku ta M5 a S-Max nastejno. Pokud u fordu nasadis adaptivni, pak je ten S-max globalne lepsi.
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků