Automatické přepínání světel

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod fkabl 10. 8. 2017 09:09

Mám nového GVII s dynamickými Full LED světly. Stále jsem ale nepochopil u automatického režimu princip nastavení a jejich fungování zapínání v menu . V položce "Zapínání světel" mohu volit a nastavit jeden ze 3 režimů: 1) časná 2) střední 3) pozdní. V návodu o tom bohužel nic dalšího psáno není. Buď je to myšleno tak, že se z denních světel přepínají na potkávací při 1) už "malé tmě" - sešeření 2) "střední tmě" 3) "tmě jako v ranci" nebo reagují vždy při přibližně stejné tmě jen 1) už po pár vteřinách- tzn. reagují rychle...hned jak třeba vjedu do tunelu 2) zareagují až po nějaké chvíli 3) dávají si s přepnutím hodně na čas....na časově kratší tmu nemusejí třeba vůbec zareagovat?
Zkouším to, ale nějaké jasně viditelné rozdíly mezi 3 režimy zatím nevidím. Přijde mi, že čidlo reaguje dobře na prudké změny světla...např. vjezdy a výjezdy z tunelů. Na menší a pozvolné změny už hůř. Někdy si říkám, že při horším nebo lepší světle minule už přepnula a dnes se jim moc nechce. Zobecněně mi přijde, že automatika je nastavena hodně na "bezpečnost a opatrnost", kdy i v situacích, kdy bych při manuálním přepínání jel rozhodně na denní svícení, tak automatika už přepíná na potkávací.
Podělí se někdo o radu a zkušenost? Věřím, že i u jiných než LED světlometů to bude podobné. Díky.
fkabl
Nováček

Odeslat příspěvekod DaciaFan 10. 8. 2017 09:49

Bych začal s prostřední citlivostí a sledoval, jestli bude potřeba dát za jedna. Trojka bude v českym provozu asi naprd.
DaciaFan
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod addiction 10. 8. 2017 10:05

Ja teda nemam dynamicky LED, ale u Golfa (kde jsou bixenony) a Pasika (staticky LED) se to chova uplne stejne..
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fkabl 10. 8. 2017 10:44

Úplně stejně jako v mém případě nebo úplně stejně ve všech 3 režimech nastavení?
fkabl
Nováček

Odeslat příspěvekod Balu1989 10. 8. 2017 11:29

a není to spíše automatické přepínání mezi dálkovými a potkávacími? jak rychle mají reagovat na protijedoucí auto?
Balu1989
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brasci 10. 8. 2017 11:45

Balu: ne

Inak mne sa zdá, že aspoň minimálne pri autách s navi je to napojené ešte aj na čas, kedy asi predpokladá použitie svetiel.

Teraz keď som išiel do HR, bolo ráno niečo po 6, svetlo vonku jak na obed, slnko svietilo jak sviňa a to auto stále držalo zapnuté riadne svetlá. Dokonca som ich skúsil vypnúť a dať znova do polohy auto a zas rozsvietilo hlavné. Tak som pozoroval iné autá, novšie typy vyššie rady, u ktorých sa dá automatické svietenie predpokladať a tiež všetky svietili. Po 7 už som pozoroval iba denné svietenie. Zaujímavé :hm

Inak tiež nechápem presne to nastavenie a nevypozoroval som, ako a kedy to robí zmeny.
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 10. 8. 2017 12:33

Renault to má asi taky že čte čas , ráno svítím i když svítí slunce ...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikey89 10. 8. 2017 15:04

A jak je to za deště? Přepíná na potkávačky spolehlivě? Mně přijde že spousta aut jede jen na SPDS i když leje jako z konve...
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 10. 8. 2017 15:16

Měly by se přepínat podle stěračů, nbeo aspoň u S2 to tak je.
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 10. 8. 2017 20:44

U Renaultu to sere na stěrače
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 11. 8. 2017 07:58

:D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fkabl 16. 8. 2017 11:37

Jj, skutečně to funguje na světelný senzor a množství světla. Ale podle mě tam bude i nějaká ta kombinace s aktuálním časem.
Předevčírem jsem jel v cca 19.30, krásně, světlo a ať jsem dělal, co dělal ("pozdní" režim, přepnutí na manuální a zpět na auto, znovu nastartování...) světla svítila i potkávací. Prostě mi to přišlo jako..."jaké je světlo mě nezajímá, je už půlosmá, večer...takže denními světly svítit nebudu"!
fkabl
Nováček


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků