mp3 player vs mobil a.k.a kedy to príde ??

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ganja-Unit 5. 10. 2007 20:22

čo hovoríte, oplatí sa vymeniť mp3 prehrávač za niektorý súčasných mobilov ?? (cenovo dostupných, nie za 25 litrov)

ide mi o to, aby som mal minimálne rovnakú kvalitu zvuku v mobile ako v mp3 prehrávači

čo vy na to ? napr taký W580 je na tom ako s kvalitou zvuku ? vyrovná sa môjmu M-Cody ?
Ganja-Unit
Junior

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 5. 10. 2007 21:04

Kvalita zvuku mobilu není tak dobrá jako u M-Cody.
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganja-Unit 6. 10. 2007 22:34

to je všetko ? :lol:

no mňa to len tak napadlo. hádam niekedy dosiahnu mobily tú úroveň že s nimi naplno využijem portaPro. potom predám mp3 prehrávač a budem nosiť už len jednu mašinku
Ganja-Unit
Junior

Odeslat příspěvekod homomorfismus 6. 10. 2007 23:18

no nejdřív se podle mě musej mobily poprat s výdrží baterie, která je na to, kolik zařízení se v nich integruje, dost žalostná
homomorfismus
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 7. 10. 2007 00:14

nepoznam M-Cody, ale moj osobny nazor je, ze kvalita MP3 prehravacov zabudovanych vo Walkmanoch od Sony Ericssonu je rozhodne porovnatelna s MP3 playermi. Teda aspon co som pocuval W810i na KOSSoch Porta Pro, zvuk bol vyborny...
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 10. 2007 08:21

Výdrž baterie ASI NIKDY u mobilů nebude taková, jako u velikostí a hmotností srovnatelných playerů - už jenom z toho důvodu, že mobil se také dělá s co největší výdrží na co nejmenší baterii to jde. Spotřeba mobilu proti přehrávači je ale naprosto neporovnatelná - v přehrávači mám jen paměť, která proud skoro nepotřebuje, procík - skoro také bez spotřeby, když vezmu moderní verzi a ne historickou 8035, převodník D/A a jen minimální zesilovač - spíš jen oddělovač/impedanční převodník v podobě patřičně zapojeného operačního zesilovače. A to přitom v provozu nejvíc energie sbaští právě ten výstupní zesík. Spotřeba LEDek v podsvitu displeje není až tak závratná, pokud si samozřejmě posluchač neustále nehraje s nastavením a displej pořád nesvítí.
Naproti tomu mobil má kromě už zmíněných komponentů i další, které si žádají svůj díl energie z baterie - hlavně se jedná o kontakt s vnější částí komunikační struktury sítě, tedy kmitočtová ústředna a veškerá struktura vysílací cesty až po anténu vůbec plus přijímací část a demodulátor i s hlavním procesorem. Sice se vlastní komunikace se sítí odehrává jen v krátkých pulsech jednou za 2 až 5 minut, kdy vlastně mobil hlásí své síti "Jsem tady a jsem na příjmu, jseš tam taky a nemáš něco pro mne?", ale podle kvality signálu v daném místě to určitě také nějakou část baterie spotřebuje - a to tím větší, čím slabší a nekvalitnější signál je v místě pohybu mobilu. Uvědomme si, že výkon vysílače mobilu a tím i jeho spotřebu neovlivňuje v první řadě uživatel, ale sama síť, která podle intenzity signálu, který od mobilu právě v těchto kontaktních momentech (a při hovoru samozřejmě stále) přijímá, nařídí jeho procesoru upravit výstupní výkon vlastního vysílače. Uživatel může sílu svého signálu ovlivnit pouze volbou typu přístroje - zda anténu výsuvnou, spirálovou nebo rezonátorovou - a způsobem držení, pokud nemá výsuvnou anténu - svým tělem tvoří vysokofrekvenčně uzemněnou protiváhu antény, pro vlastní vysílání nutnou, ale ani jedna z částí této protiváhy se nesmí dostat do nejtěsnější blízkosti samotné aktivní části antény, jinak naopak dochází k pohlcování vf energie a tím zhoršení přenosových podmínek. Mám na mysli ukazovák nebo více prstů položených na zadní část přístroje v místě "nahoře" za sluchátkovým měničem, kam většina výrobců umisťuje vyzařovací rezonátor. Ruka by přístroj měla držet POUZE za spodní část a úplně nejlepší je, když se (nejlépe malíčkem) bude dotýkat kovové obvodové části systémového konektoru telefonu - tam je svedeno i společné "zemnění" elektroniky, takže takto se zlepší i vyzařovací schopnost antény mobilu a může se tím nějaká energie ušetřit.
Ale aby měl dnešní mobil stejnou výdrž jako dnešní malý player, musel by mít baterii skoro jako Lunochod...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 7. 10. 2007 11:07

...alebo vypinatelnu GSM cast ;) (teda aspon myslim, ze to by odstranilo spominane pozieranie energie potrebnej na GSM)
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 7. 10. 2007 11:17

To už by ale potom jaksi hlavní smysl mobilního telefonu zmizel v nenávratnu, že? :wink: .. Jinak se domnívám, že některé telefony to umí, např. u Nokia tzv. funkce letadlo.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vencos 7. 10. 2007 12:00

Hmm to někdy zkusim vzít svůj obři komunikátor, vypnout telefoní část a zkusit jak na svojí malinkatou baterku(pod krytem je skoro metr místa) vydrží dlouho... Jersey ty se mi budeš smát, ale já ho poslední dobou používám jako primární přehrávač metalu(s portama pochopitelně). Má totiž megabass, kterej nevídaně zvýrazní hloubky kytar a zní to ůžasně. (možná víš o čm mluvím). v mezipauzách a prostě při tichu to šumí a hraje to celekem potichu. A žere moc baterku a nemá vlastní ekvalizér. Jinak bych si na nic asi nestěžoval... nevim jak z odbornýho hlediska je ten zvuk dobrej, ale mě se líbí. Při srovnání se sansou (v přímym čase. Hrály stejný skladby na neutrální ekvalizér) se mi ten zvuk SE líbil asi víc... (prohra pro sansu?)
je pravděpodobný že bude zvuk stejenej jako u Walkanu 950, ale nejsem si tim jistej.
Nicméně mě to inspirovalo k přemýšlení nad Sony Walkmanem...
třeba sem nenáročnej?
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vencos 20. 10. 2007 18:15

zase jak komu... je pořád lepší player samosatně, foun je na něm nezávislej... (jo předtim sem básnil o eriksonu, ale to už mi vyřešil rockbox)
No a když sem u toho: najdi mi smartphone, kde si můžeš na přehrávání naštelovat všechno...
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FaZZy 20. 10. 2007 18:33

Hm nejsem si jestej, že to Pocket PC vyřeší sám vlastním Pocet Pc, ale přesto sebou stále tahám Mp3 přehrávač. Mám k tomu několik důvodů: můj Mp3 přehrávač hraje několikrát líp, má vyšší výstupní výkon, má vyšší výdrž a když se mi vybije nenaštve mě to tolik jak když se mi vybije Pocket Pc. Vybijeli se mi "Mptrojka" příjdu jenom o hudbu. Vybijeli se mi Pocket PC příjdu o důležitý telefon
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vencos 20. 10. 2007 19:26

A tys vážně zkoušel jak ot hraje? To nemá 3,5 jack že ne?
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 20. 10. 2007 19:37

Zvukovy vystup SE Walkmanu obecne je na vyborne urovni a po zapnuti nabizi vypnuti tel. casti. Ma to redukci ve standartnim baleni (+ vyborna prenosna sluchatka). A vydrz je take slusna (pri nejhorsim nabijis kazdy nebo kazdy druhy den pres noc PRI NAROCNEM POUZIVANI). Ja fandim nahrazeni Mp3 playeru mobilnimy telefony - sam to tak pouzivam (mam SE).
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 20. 10. 2007 21:02

Sam som skoro 2 roky pouzival SE W750i (D750i so softom W800i) na prehravanie hudby pocas chodenia po meste a tak, kvalita zvuku je viac nez dobra (aj vydrz) a na chodenie po meste, cestovanie atd bohate staci (nahradil mi Sony MiniDisc a to je extratrieda co sa kvality zvuku tyka), doma som ale pocuval MiniDisc ked som nepocuval hi-fi. Kedze sa mi za tu dobu pokazili 3 neoriginal redukcie, sluchatka HPM-70 a uz som nemal nervy stale redukcie reklamovat, pripadne byt omotany kablami pri zapojeni vlastnych sluchatok do HPM-70, vratil som sa k MiniDiscu. Takze kvalita zvuku je aspon u SE viac nez porovnatelna s priemernymi prehravacmi, no pokial nebude priamo na telefone SE 3,5 jack, telefon, aspon v mojom pripade, prehravac (u mna MiniDisc) urcite nenahradi. Preto som sa rozhodol investovat peniaze do noveho MiniDiscu a nie do telefonu. (chcem aj naplno vyuzivat potencial sluchatok Sony MDR-EX85 ktore mi nahradili portaPro)
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků