Hi-res přehrávač s podporou Tidal offline

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod The Wolverine 24. 1. 2019 20:16

Kdo chce Tidal offline ve vychytaném provedení A&K a nechce utrácet za SR15, může zkusit jejich Activo CT10.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrE1 24. 1. 2019 23:18

Souhlas s Mrazíkovo v názorech na Fiio, s tím rozdílem, že já jedu v offline koupených Hi-res souborech i v streamu z Tidalu. Ta možnost objevovat novou hudbu je návyková, dokonce navzdory faktu, že nejvíc poslouchám starý rock a blues.
Mám AK NORMA, instalovat appky pro Tidal či něco jiného považuji za výhodné rozšíření možností systému.
Funkčnost a provedení přehrávače i softu je prostě super, vše běží hned a hladce, nádhera.
Zvukový rozdíl, NORMA vs MOJO je dle mého ucha dobře slyšet i na běžných nahrávkách i sluchátkách (ibasso IT 01, ATH M50x, Beyery DT 770, 880, Grado SR325e, např.). AK NORMA (nesymetrický výstup) se mi zdá trochu teplejší, kulatější, odpočinkovější, s krapet více basy. MOJO naproti tomu zase neutrálnější, přesnější, více artikulovaný, "audiofilštější", zejména ve středech. Má více výkonu. Použitím samotného přehrávače, nebo přehrávače s MOJO dostávám dva různé zvuky v jedné kapse a to se mi hodně líbí. Ovšem, zdá se mi že MOJO pořád hraje nejlépe přes počítač nakrmený pořádnou Hi-res offline nahrávkou :-)
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 25. 1. 2019 11:18

Fiio M9 je povedený kousek, samozřejmě ho nelze srovnávat s čímkoliv za 20,ale v rámci kategorie do 10 je víc než dobré.Upřednostnil jsem ho před activem hlavně kvůli provedení a výbavě, zvukově jsou na tom dost podobně do doby,než použijete symetrický výstup,ten posouvá Fiio do trochu jiných sfér.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod perdoch 26. 1. 2019 10:50

zatial je FiiO M9 moj favorit, MP3 prehrávač mám v pláne kupovať niekedy v lete, tak budem sledovať ešte danú situáciu na trhu
Tv Sharp LC 40 LE705EV,Repro H/K HKTS 60,reciever Denon AVR 1611,BP LG BD 390
perdoch
Junior

Odeslat příspěvekod perdoch 20. 3. 2019 17:22

Tak som si zadovážil Fiio M9 + slúchadlá KZ AS10 a lepší kabel, ale mám problém slúchadlá sykajú.Bude to už stále sykať, či sa to postupom času rozohrá, počúvam na tom kvalitu HIFI a MASTER, ale prevažne v MASTER kvalite cez TIDAL OFFLINE a iba ROCK a METAL, slúchadlá som nezahrieval a kabel som kúpil tento.Dosť ma to sykanie otravuje...

https://www.aliexpress.com/item/KZ-ZS10 ... 4c4ddcIBnK

Obrázek
Tv Sharp LC 40 LE705EV,Repro H/K HKTS 60,reciever Denon AVR 1611,BP LG BD 390
perdoch
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 20. 3. 2019 18:20

Jako brát k přehrávači kategorie Fiia M9 sluchátka za pár šupů je podle mého názoru hloupost. Pro M9 bych doporučil sluchátka o pořádnou úroveň výš. Co např. nyní nabízené Noble v místním bazaru apod? AS10 jsou vhodné jako levný model pro začátek, ale ne jako partner pro velmi slušný hi-res přehrávač ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrE1 20. 3. 2019 23:13

Souhlas s hanysek3099. Zvuk je téměř vždy nejvíce ovlivněn měničem, v tomto případě sluchátky. Také bych nepřeceňoval vliv rozehrání - jde o nuance, pokud sluchátka hrají mizerně nová, budou tak hrát i po xx hodinách provozu. Na druhé straně, posluchačův sluch a mozek si dokáže zvyknout a to je IMHO velká část procesu rozehrávání.
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod perdoch 27. 3. 2019 19:26

Tak nový poznatok, skúšal som stiahnúť pesničky priamo do prehrávača bez TIDAL vo formáte FLAC a nádhera všetko hrá čisto bez SYKANIA, radosť z hudby.A tu že tie KZ AS10 su není až taký šmejd ako popisujete niektorý :-D

https://www.youtube.com/watch?v=NOp5dADFctQ
Tv Sharp LC 40 LE705EV,Repro H/K HKTS 60,reciever Denon AVR 1611,BP LG BD 390
perdoch
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 27. 3. 2019 19:46

Nejde o to, že by AS10 byla vyloženě špatná sluchátka (ale žádný zázrak to tedy rozhodně není ...), ale jde o tu kombinaci. Přehrávač za více než 8000 Kč a k němu sluchátka za 800 ... To vážně není dobrý nápad. Nicméně, jak se říká, "proti gustu není dišputát" ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků