Hi-res přehrávač s podporou Tidal offline

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tojefuk2 23. 1. 2019 15:40

Zdravím,

před pár měsíci jsem se rozhodl, že jak na domácí poslech, tak hlavně venkovní budu používat výhradně Tidal (hlavně z důvodů pohodlnosti, nic jiného v tom nebylo), udělal jsem chybu, že jsem uvěřil článkům o tom, že tehdy připravovaná HiBy R3 ho bude podporovat (nepodporuje, díky čemuž jsem ho použil jedenkrát v životě), ale to je moje chyba, na to si nestěžuji.

Nicméně po několika měsících kombinace Android telefon + Mojo mám chuť to všechno hodit z okna. Nebaví mě nutnost při každý změně písničky tahat z kapsy kalhot chuchvalec dvou krabiček zamotaných do špatně ohebného propojovacího kabelu a sluchátek, naprosto mě deptá nepoužitelnost oficiální Tidalový aplikace v offilne modu - Tidal si skladby do playlistů ukládá podle pořadí přidání a v offline modu neumožnuje si to seřadit (v online ano), takže pokud máte playlist s několika desítkami písniček od různých interpretů, tak vám je to v offline ani nedokáže seřadit podle interpreta. A pokud máte ještě větší playlisty jako já, tak rovnou na offline zapomeňte - a nebo počítejte, že projížděním playlistů strávíte mnohem víc času, než byste chtěli.

A celkově jsem rozhodně dalek toho, abych měl dojem, že používám premiové produkty. Proto padlo rozhodnutí, že se poohlédnu po zařízení, které bude podporovat Tidal v offline a ideálně splní následující parametry:

1) zvuk minimálně srovnatelný s tím, co mám teď (Android + Mojo)

2) možnost jednoduchého ovládání v kapse (přeskakování skladeb, úprava hlasitosti) bez nutnosti zařízení vyndavat z kapsy

3) dostatečně velká kapacita - jestli interní nebo kartou neřeším

4) rozměry, který ideálně nebudou o moc větší než například to Mojo (další krabičku o rozměrech telefonu bych u sebe tahat nechtěl)

5) pokud možno bez Androidu - ne, že bych měl něco proti němu, ale ta Tidalová aplikace pro něj je v offline režimu prostě odpad

Co se týče ceny, tak bych za to asi nechtěl dávat víc než okolo 20k (kde je například A&K Norma SR15, který vypadá, že by mé požadavky splnil).

Jo a nakonec ještě dodám, že proti Moju nic nemám, je to super hw, který budu doma pradvěpodobně nadále používat.

Napadá Vás nějaký vhodný kandidát? Díky
tojefuk2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 23. 1. 2019 16:41

Mám obavy, že sehnat něco do dvaceti co bude hrát "minimálně jako Mojo" budeš shánět velice těžko. Ale pokud se podaří, dej vědět, jdu do toho okamžitě taky.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tojefuk2 23. 1. 2019 17:25

A jak je na tom zvukově Astell&Kern A&norma SR15 ve srovnání s tím Mojem? Protože ten vypadá celkem schopně, byt rozměry jsou trošku někde jinde, než jsem doufal.
tojefuk2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 23. 1. 2019 19:09

tojefuk2: Můžu se jen ze zvědavosti zeptat s jakými sluchátky to provozuješ?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tojefuk2 23. 1. 2019 19:58

Na ven používám nejčastěji 1more Quad (v průběhu roku se chystám si pořídit něco lepšího)
tojefuk2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 23. 1. 2019 20:47

Tak to bych viděl na IEM v cenové hladině 1000$ + aby byla adekvátní zdroji jaký hledáš.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod perdoch 24. 1. 2019 12:21

Aj tento dokáže prehrávať TIDAL v OFFLINE režime FiiO M9, dokonca aj iné služby, mohol by tu niekto vypísať všetky prehrávače, ktoré dokážu prehrávať TIDAL OFFLINE a prečo niektoré prehrávače sú len ONLINE a niektoré aj aj, prečo nejdú všetky OFFLINE, to priamo TIDAL nechce povoliť, alebo nechápem vobec :D
Tv Sharp LC 40 LE705EV,Repro H/K HKTS 60,reciever Denon AVR 1611,BP LG BD 390
perdoch
Junior

Odeslat příspěvekod lithrai 24. 1. 2019 13:51

Offline ide iba cez oficiálnu aplikáciu.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jarak 24. 1. 2019 14:02

Ahoj, já mám AK norma. Offline v pohodě, ale musí se instalovat software tidal (android). Pak to jede naprosto v pohodě. Jednoduchým způsobem (wifi) se stáhne muzika do AK norma. Pak se odpojí od wifi. Spustí se aplikace tidal (ta instalovaná) a je to, může se poslouchat.
Je tam ještě i nativní aplikace tidal - ta ovšem jede pouze online. Takže pro offline se musí instalovat.
Co se týče kvality a porovnání s mojo. Netroufám si to hodnotit. K mojo se připojím přes OTG kabel Fiio a jede to pro můj sluch, který není netopýří prakticky asi stejně jako přímo z AK. Jediný slyšitelný (pro mne) rozdíl je v hlasitosti. Mojo má asi silnější zesilovací část.
Někdo by to určitě dokázal porovnat podle technických údajů, ale pro mne to jsou pouze čísla.
Já za sebe vzhledem k mojí pohodlnosti a lenosti poslouchám tak 90 % přímo z AK. No a jsem mooc spokojený. Tak moc, že mám zase roupy kupovat nová sluchátka :-). To vždycky když se moc zažeru do muziky. Jsem rád, že jsem nešetřil a koupil AK.
doma: Blue node 2i -> Pro-Ject Pre Box S2 Digital, HYPA H1 => Meze 99 classics, Audeze LCD2C
Jarak
Junior

Odeslat příspěvekod perdoch 24. 1. 2019 14:58

to fakt všetci kupujete Astell & Kern, to sa fakt tak oplatí, v čom je až tak lepší napr. od toho FiiO M9, ktorí stojí o polovicu menej, chápem že sú tam asi lepšie komponenty v tom Astell & Kern, ale ze by to bol až taký rozdiel ?
Tv Sharp LC 40 LE705EV,Repro H/K HKTS 60,reciever Denon AVR 1611,BP LG BD 390
perdoch
Junior

Odeslat příspěvekod mas75 24. 1. 2019 15:34

Mám 14 dnů Fiio M6 za 159 Euro a umí Spotify i Tidal offline. Tady je test: https://www.headfonia.com/review-fiio-m6/
mas75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jarak 24. 1. 2019 15:51

Ahoj, přestože mám AK, tak souhlasím s "perdochem" rozdíly, pokud tam jsou, tak jsou minimální a při normálně nahrané muzice (obzvlášť třeba starý rock, což poslouchám) si myslím, že rozdíl není slyšitelný. Můžu porovnat třeba s shanling M1. Ovšem platí to pouze pokud je shanling brán jako transport pro mojo. Jinak tam bohužel rozdíl je. Rozdíl dle mne není při porovnání AK s mojo a AK samotný. Takže rozdíly budou hlavně v zesilovací části, si myslím.
doma: Blue node 2i -> Pro-Ject Pre Box S2 Digital, HYPA H1 => Meze 99 classics, Audeze LCD2C
Jarak
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 24. 1. 2019 16:12

Nevím jak jsou na tom produkty FiiO řady M, ale co se týče řady X, tak u té jsou poslední generace zvukově horší než ty předešlé, zkrátka lepší vybavenost na úkor kvality zvuku. Vzhledem k nižší ceně řady M předpokládám, že to zvukově nebude žádná hitparáda.
Jarak: co se týče Shanling M1 jako transportu pro Mojo, tak to podle mě není neutrálně znějící. Ten zvuk má světlé tenké zabarvení stejné jako u samostatného M1. Když beru jako etalon zvuku počítač s přehrávačem Audirvana +, nebo Audacious pod linuxem, tak zvukově je tomu mnohem blíž sestava HiBy R3 - Mojo, než Shanling M1 - Mojo. Zkrátka není transport jako transport, byť by to zařízení mělo jen "rozhýbat" jedničky a nuly z SD karty.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod perdoch 24. 1. 2019 16:47

tiež by som to nebol povedal, ale FiiO M6 dopadol veľmi dobre, viac v týchto testoch a dokonca nad nim aj uvažujem, som našiel to čo som potreboval: FiiO M6 vs HiBy R3 a FiiO M6 vs Hidizs AP80, Hiby R3 ma nevýhodu u mňa, že ma iba TIDAL online a Hidizs nema asi ani vobec podporu a FiiO M6 je novinka, slušná výbava za tú cenu a ľúbi sa mi, že je taky menši, ja nemám rád tie lopaty...

https://www.youtube.com/watch?v=Irg-XVji1cA
https://www.youtube.com/watch?v=7YFw3_Sr-c8
https://www.youtube.com/watch?v=ocUsc2BW3cY
Tv Sharp LC 40 LE705EV,Repro H/K HKTS 60,reciever Denon AVR 1611,BP LG BD 390
perdoch
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 24. 1. 2019 16:55

Řada M je nová. V minulosti v ní byla pouze M3 jako nejlevnější přehrávač na ůrovni Benjie S5, kterí mimochodem hraje o míle lépe, než původní M3.
Trendem poslední doby je osazování komponent, zejména DAC čipů, které bylo možno v minulosti mít pouze ve špičkových přístrojích s cenovkou blížící se 1k USD do levných přístrojů typu xDuoo, FiiO, atp. Nicméně čip samotný není zárukou kvalitního přístroje a kvalitního zvuku. Těch atributů, kterých je třeba dosáhnout, aby mašinu bylo možno hodnotit komplexně jako kvalitní je mnohem víc. Implementace čipu, zesilovací část, operační systém, atd. Nejvyšší komplexnosti většinou dosahují v této oblasti právě renomované firmy, které si nechají za své produkty dobře zaplatit ( AK, Cowon, Lotoo, a další ). U těch levnějších je to vždy o nějaké míře kompromisu. A nemá cenu si nelhávat, že FiiO mezi ty levné nepatří. To co napsal martas38 o žadě X je prostě fakt. Dobře je to vidět u X5, kdy první generace patřila ve své době ke špičce a současná je naprostý propadák. Už u druhé generace byl pokles zejména audiokvality naprosto hmatatelný. M9 je osazena dvojicí AK4490EN, což byly čipy, které před pár lety člověk mohl získat pouze v AK přehrávačích a to ještě pouze u vyšších řad. Dnes je doba už jinde a těmito šváby je osazeno kdeco i na Ali a často i v duální uspořádání, což na první pohled vypadá mastňácky, ale rozhodně to není zárukou ničeho. Proto srovnávat Cokoliv od Fiia s AK postrádá smysl. AK je prostě dál a tak to je. Já nepatřím mezi AK podporovatele, ale střízlivě je beru jako jednu ze špiček v daném oboru.
Jelikož nepatřím mezi příznivce streamu a jedu výhradně offline, tak mne tyto fíčurky moc neberou, ale i tak si myslím, že AK je asi nejpraktičtější kandidát. Nevím do jaké míry toto podporuje Hiby. Někdo tu psal, že R3 to neumí, já někde četl že R6 ano. Pokud to tak je, tak ta R6 rozhodně stojí za zvážení.
Nicméně pro příznivce mého ražení, tedy offline hráče je tu mrtě jiných možností, než AK.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků