Co po FiiO X1?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MikeDecent 11. 1. 2019 11:48

Ahoj. Jsem cca 3 roky vlastníkem FiiO X1. S přístrojem jsem spokojený až na občasné záseky a celkově pomalejší systém. Předtím jsem měl jen Sansa Clip.
Sluchátka používám na doma Beyerdynamic DT 770 pro 32
Na ven Koss Porta pro ( plánuji Jays u-jays wireless)

Otázka zní. Co po něm?
Investoval bych kolem 5ti tisíc. Ale koukám že jsou i levnější kvalitní přehrávače jako například Shanling M0. Cenově stejně jako FiiO X1. Vyplatí se přechod?
Chci nakupovat jenom v ČR.
Hodil by se mi bluetooth, ale jinak co se funkcí týče mi je to jedno.
Záleží mi hlavně na kvalitě zvuku!
Mám radši teplejší a detailní projev.
Sluchátkové zesilovače nepreferuju. Vlastním iFi Nano iDSD, ale mám jej jako D/A převodník mezi PC a monitory.

Děkuji za odpovědi :)
MikeDecent
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozenka 11. 1. 2019 13:35

Vybiral jsem nedavno taky prehravac v cene do 5tis. Stalo me to hodne casu nez jsem vybral, tak snad ti to trosku ulehcim. Puvodne jsem chtel koupit Shanlinga M0 ale nakonec me odradila ta kompaktnost a malinkej displej s tim bych hodne bojoval. Pak jsem mel v hledacku Hidizs AP80 ten uz se mi libil o dost vic a cena je podobna Shanlingu tedy neco pres 3tis. Nakonec jsem, ale vybral Hiby R3 kterej je stale porad kompaktni, ale ma vetsi a mnohem lepe citelnejsi displej, uzivatelsky rozhrani se me hodne libi. Kupoval jsem primo u vyrobce a vysel me na 4100,- casto na nej byvaji akce normalne stoji kolem tech 5tis. Zvukove by mel byt dle recenzi jeste o neco lepsi nez Shanling M0. Hodne se tady chvali podivej na forum. Na headfonii je o nem pekna recenze kde i vyhral jako top prehravac cena/vykon. Taky zalezi jestli chces kupovat jen v CR nebo i v zahranici. Jinak samozrejme podporuje bluetooth LDAc, Aptx atd., wifi, online Tidal.
Tady je odkaz: https://store.hiby.com/products/hiby-r3
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eiben 11. 1. 2019 14:57

Ty Hiby R3 vypadaji dobre a mrazikovo tady na nich delel mini recenzi. Na Ali je maji za 175 Euro
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 11. 1. 2019 16:04

Na HiBy bývají velice často akce. Já ho koupil na ebay (dá se občas za ty peníze sehnat i na Ali) za 149USD.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 11. 1. 2019 16:06

Vezmi Shanling M2S..sice jsem reklamoval sluchatkovy konektor .po pulroce,ale u nového na pohodu .navic mi Alza vratila penize..pak jsem ho bral v Audigu a bez problemu..Teplejší je stopro a pro mne hraje fajn..posloucham rock metal soundtracky a jiné.I ovládání na pohodu když si zvyknes na kolečko..za mne top volba..v teto relaci a to jsem zkoušel i Fiio M7,x5 3gen a Cowon J.Fiia jsou za zenitem..takže passe.Jinak zjistíš že v Čechách v tehle cenove relaci je toho děsně málo..tedy když mluvíme o kvalitě ((.
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 11. 1. 2019 17:00

Na Shanling M2s tu před časem byla tour. Asi bych si napřed přečetl názory testerů. Co se týče Hiby R3, tak to je proti M2s úplně jiná liga. Když bych chtěl mermocí řešit Shanling, tak myslím, že M0 je co se zvuku týká, taky na vyšší úrovni. A jelikož tazatel trvá na nákupu v ČR, tak bych ještě zvážil Activo CT10. Alespoň bych ho poslechl. Problém nabídky v ČR je, že je značně okleštěná. Doporučoval bych zvážit nákup minimálně v rámci celé EU.

A upřímně by mne zajímalo v čem je zvukově lepší M2s oproto Cowonu J.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 11. 1. 2019 17:26

Cowon je kvalitnější provedenim i krapet zvukem,ale m2s je myslim teplejší..A dotyčný chce přehrávač kolem 5k..;-).Ten rozpočet navyšuje jen o par stovek,Cowon o 3,5k..Navic s Ibassama to nebylo až tak košer,kdybych k němu měl ty Fiio F9pro.možná bych sáhnul po něm,ale měl jsem rozpočet 10k..tahle jsem se vešel a se zvukem jsem nadmíru spokojen.
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 11. 1. 2019 17:48

Ok, rozumím a chápu. Dík za vysvětlení.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eiben 11. 1. 2019 18:45

https://en.zococity.es/fiio-m7
sleva na Fiio M7, je to ze Spanelska takze bez dane a doprava zdarma
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 11. 1. 2019 21:32

Vůbec bych se nebál vzít klidne shanling m0. Za svou cenu výborný zvuk, rozhodne upgrade z Fiio X1. Ovládání není problém a na cesty je velikost naopak výhodou. Navíc svým výkonem dokáže rozehřát i větší over-ear sluchátka s normální impedancí.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků