ma hi-res prehravac smysl?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod blackwhit 30. 12. 2018 23:26

ahoj,

mozna se tu uz resilo neco podobneho, ale stale mi vrta hlavou, jestli ma smysl pro me kupovat hi-res prehravac. Mám rád hudbu, mám rád kvalitní poslech (posloucham metal, rock). Nemám ale zas tolik casu, aby se mi vyplatilo do toho investovat nejakou horentni sumu a tak se rozhoduju, jestli zustat klasicky u Spotify a mit nejaka rozumna sluchatka bezdratova a neresit tok nebo zkusit jit cestou rekneme nejakeho levneho hi-res prehravace a levnych, ale dobrych sluchatek. Napada me kombinace shanling m0 a audio technika ath50x. Zajima me, jestli rozdil v kvalite zvuku stoji za to... nebo jestli napr. rozdil je slyset az na vyrazne drazsi kombinaci...

diky
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 31. 12. 2018 02:19

Neslyšel jsem nikdy ath50x. Ale za sebe můžu říct, že s dobrými špunty (mám LZ-A4, které se mně podařilo sehnat před rokem v rámci black friday za 160USD, tedy v ceně tvých ath) jsou sakra slyšet rozdíly a vlastně z toho důvodu používám Tidal a ne Spotify. Pro mě má hi-res přehrávač určitě smysl. Mám na mysli přehrávač na cesty. Na doma to má smysl desetinásobně. Možná by chtělo něco vyzkoušet poslechnout, abys věděl. Ne každý to ocení, ne každý má dar to slyšet.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 31. 12. 2018 11:19

Stopro má smysl..už jen proto,že v rámci možností , u kvalitniho přehrávače a ok formátu.a v poho sluchátek.slyšíš věcí,ktere na mobilu né..nehledě na to,že u oblíbené skladby ti naskočí husí kůže a hřejivý pocit.To mobil nedokáže..;-). Prostor,radost z hudby.nevýhoda..aspoň za mne,je bludný kruh zkoušení a jiné,protoze každý máme jiný sluch.nicméně pro toho kdo má hudbu rád či ji má jako relax po stresu a shonu po náročném dni.za mne rozhodně ANO..:-)..Jo a užijte Silvestra a ať máte pohodový nový rok .ať si muziku užíváme..ve zdraví. ja jdu večer do práce.Zdar.:-)
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TomNovis 31. 12. 2018 12:21

Já toto řešil před rokem.
Když ti shrnu tak má to ohromný smysl.

U známých skladeb jsem hledal rozdíl mobil/shanling m1/obyč sluchátka, rha t20 a zůstal jsem koukat na ten rozdíl. Při různých kombinacích.

Od té doby mám skladby jen ve flacu, a všude s sebou nosím shanling je to pro mě relax kdykoliv a kdekoliv. Díky útlumu sluchátek jsem přežil i nákupy v obchoďáku bez úhony a pořád vysmatej.

Mě tohle pomohlo hrozně moc psychicky. Asi to každý nepotřebuje ale tohohle si cením nejvíc.

Teď mi mají přijít jenom levný bt pecky ktery budu mít k telefonu na to, když poslouchám podcasty a dělám něco doma a nechci rušit okolí.

Edit:Teď uvažuji o pořízení velkych sluchátek, zesilovače, atd na takove domácí lázně :D
TomNovis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrE1 31. 12. 2018 14:45

I já si myslím, že DAP smysl má. Mobil samotný je vždy kompromis, mobil + DAC (externí i interní) je menší kompromis, ale pořád trochu pruda. navíc mobil s krabičkou na konci je nešikovný mobil. Hrozí vyškubnutí pád/zničení. Občas to nehraje, musíš restartovat soft/připojení atd. Mám to vše vyzkoušené. Relativně dobře funguje cesta mobil-wifi-chromecast audio-DAC-sluchátka. Osvobodíš tím mobil od drátů, ale smysl to dává jen v klidu domova.

Pokud chceš žít bez drátů, tak málokterý mobil reálně dobře funguje s APTX HD, LDAC kodeky.

Oproti tomu všemu dobrý DAP (třeba M0) je pohoda, funkčnost a ZVUK! Trvalo mi to dlouho, než jsem si to vše ujasnil. Jen zvaž, jestli nepotřebuješ DAP s WIFI (třeba FIIO F9, Shanl. M5s). Já už bych bez Tidalu a NAS serveru žít nechtěl. Proto mám aktuálně AK NORMA SR15, je to pohoda jazz a rock:-)

To jsou mé zkušenosti, každý to může vidět po svém
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod mas75 31. 12. 2018 18:24

Taky uvažuju o pořízení DAPu, ale chtěl bych něco s podporou Spotify, případně Tidal. Je na trhu něco do 10000 Kč? Vím jenom o Fiio M6.
mas75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozenka 31. 12. 2018 20:46

Za me asi takhle. 80% udela zvuk sluchatek to je to nejdulezitejsi a kdyz si to fakt chces uzit tak koupis poradnej prehravac a pridas tech 20%. Rozdil je slyset a hodne ale porad jsou hlavni sluchatka potim orehravac a kvalita nahravky.
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 31. 12. 2018 21:08

mas75: HiBy R3 má Tidal klienta, bohužel jen online, nelze písně ukládat. Jinak to budou určitě umět všechny přehrávače s androidem. V zahraničí určitě některé seženeš pod deset, u nás nevím. Snad s FiiO X5 3rd by ses do desíti vešel, Tidal umí, ale netuším jestli offline. Jinak na většinu těch lepších DAPů lze nějakým způsobem streamovat hudbu z mobilu, tedy i ze Spotify, nebo Tidalu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 2. 1. 2019 10:12

vsem moc dekuju za (pomerne jednoznacne) reakce! :-)
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MMMNNAAAAM 2. 1. 2019 11:28

Já používám Sennheiser Momentum AEBT a se samsungem s7 přes aptX to hraje líp, než třeba s IBassem dx50 po kabelu. S lepším přehrávačem je to po kabelu samozřejmě lepší.
MMMNNAAAAM
Junior

Odeslat příspěvekod petrE1 5. 1. 2019 00:32

FiiO M9 má vcelku dobré recenze, za těch 8k asi stojí.
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 5. 1. 2019 09:37

S Fiiem bych byl opatrný,Fiio X3III je zvukově horší než II,X5III také není kromě streamování žádný zvukový posun proti II,M9 jsem neslyšel,ale moc už jim nevěřím.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 1. 2019 12:17

Na to FiiO mám podobný názor. FiiO se posouvá někam jinam a není to ku prospěchu. Jinak ten offline Tidal by měl umět i ten kousek od AK Activo CT10 s cenou 7.990,-
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrE1 5. 1. 2019 13:42

Ano, proto jsem to napsal opatrněji a sám se značce FIIO napříště vyhnul :-) Na druhé straně, pokud to tazatel chce používat k BT sluchátkům, tak ty nové modely podporují všechny kodeky od SBC přes APTX (HD) až po LDAC. Nicméně, AK Activo CT10 bude asi lepší, jen mám trochu obavy jak u iRiveru dosáhli, na poměry značky, tak nízké ceny.
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 5. 1. 2019 13:44

Plastem a skromnější výbavou.
standavfr
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků