Jaky prehravac do cca 5000,-

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 28. 12. 2018 11:34

Tak to vítej do klubu. Já jsem koupil R3 na Black Friday.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozenka 28. 12. 2018 12:06

Diky odpoledne objednavam :-) zvukove ho hodne chvali a ten displej je radost. Za 4000 myslim ze neni co resit. Jak jsi s R3 spokojenej?
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 28. 12. 2018 17:43

Z počátku jsem trochu bojoval s dotykovým ovládáním. Některé prvky na obrazovce jsou dost malé i na moje celkem malé ruce. Ale je to o zvyku. Chce to na to jít málinko jinak než u mobilu.
Jde na něj poslat zvuk přes airplay, DLNA. Umí přes bluetooth aptX a LDAP (zkoušel jsem jen obyč. SBC). Na sluchátka má klasický i symetrický výstup (neměl jsem možnost vyzkoušet).
Co se týče zvuku, tak pokud budu srovnávat s Shanling M1 a FiiO X3 2nd (možná znáš), tak se oproti těmto zařízením žádný brutální wow nekoná. Lepší separace nástrojů, větší prostor, vyšší rozlišení. Co se zabarvení zvuku týče, tak je mezi těmito dvěma přehrávači. Hutnější a teplejší než Shanling a světlejší vzdušnější než FiiO. Řekl bych neutrální zvuk s lehce teplým nádechem. Pro mě ideál. V kombinaci s Mojo přes USB je zvuk opravdu skvělý. Má ekvalizér, který je třeba proti FiiO celkem dost poznat a hlavně MSEB což jsou digitální úpravy zvuku jako teplota podání, pásmové propusti, hutnost/suchost (nikoliv intenzita) basů atd. (nejsem příznivce těchto hraček, ale myslím se tím dá celkem přizpůsobit sluchátkům pokud někdo potřebuje)
Přehrávač působí kompaktním dojmem, zpracování se zdá být dobré. Jen se mi trochu nepozdává 3,5mm sluchátkový konektor. Jack do něj jde o dost lehčeji než do Mojo či Shanling, mám strach, jestli se to časem nevychodí, ale možná jsou obavy zbytečné, na fórech ten problém nikdo nepopisuje.
Displej je velký krásně čitelný s dobrým rozlišením, jen to ovládání mohlo být trošku lepší. Jinak v kapse jde ovládat tlačítky, případně z mobilu přes HiBy link.
Abych to shrnul tak za ty peníze (mně se ho podařilo sehnat za 149USD) je to funkcemi nabušený přehrávač s dobrým zvukem.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 29. 12. 2018 11:13

Ahoj tak i ja potřebuji poradit s výběrem přehrávače..:-((.???Ocitnul jsem se tak nějak v bludnem kruhu.Mėl jsem Shanling M2S .Zvukově mi vyhovoval,ale problem se sluchatkovým konektorem.Alza mi vratila penize tak jsem vzal rozbaleny kus bo neměla fungl,ale ejhle na každý 5 pokus zapnuti přístroje na xpokusů,po týdnu vráceno.Objednana Fiio M7,roztomilé zařízení,ale zvuk se mi proti Shanlingu nelibil.a.po 2dnech vráceno.:-((.Tak jsem zkusil Fiio X5 3gen,v červené barvě,když jsem ho rozbalil. srdce mi plesalo.nádherné zařízení..spousta věcí,funkcí,a zase..zvuk za ty peníze tak nějak průměr.Nikdy jsem Alze nevratil tolik věcí .Co je naplat že Shanling dělá pěkné přehrávače..když.u 2kusů problém,tak spolehlivost nejspíše *****.?Fiio zase v současnosti prima přístroje..ale chci zvuk,ne mobily.:-).Když to vezmu je to smutné ale Fiio x1 první gen,který jsem měl skoro 4roky,byl oskarovy přehrávač.Měl jsem i pár týdnů x5 2gen a taky super.Tak pomoc..poraďte mi nekdo???:-))Děkuji. Nákupu v Číně se po těch peripetiích bojím.Těch 5t taky není limit.

-- 29. 12. 2018 11:21 --

Jo sluchatka mám Ibasso It01,Trinity Hyperion a Klipsch reference on ear.Nic extra ale neurazíš.:-)
Naposledy upravil Nick Cave dne 29. 12. 2018 11:45, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněna zbytečná vulgarita
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kozenka 29. 12. 2018 18:30

Tak jsem včera objednal ty Hiby R3, už se nemůžu dočkat. 2 roky zpět jsem měl Fiio X3 II a už to mě hodně potěšilo svym zvukem od te doby mám už jen telefon a kvalitní poslech mě prostě chybí.

martas38: Ovládání asi nebude, tak dokonalý jako na telefonu, ale zase bude asi lepší jak u Hidizs AP80ky, která má ještě výrazně ten displej menší. Proto jsem vlastně od toho i upustil. Tak stejně i se Shanlingem M0 u kterýho věřim, že hraje v daný ceně fakt výborně, ale nezkousnul bych ten mikroskopickej dotykovej displej.Na ten zvuk se fakt těšim. Na 3,5 jack jsem zvědavej a dám vědět jak jsem na tom s konektorem já. Jinak aktualizace fw probihá asi klasicky stáhnutím do PC, kopírováním na SD a instalací v přehrávači, že? :-) a to Hiby propojení s telefonem chápu to tak, že můžu mít veškerou hudbu v telefonu a ten jen propojim s přehrávačem, ze kterýho budu poslouchat?

brodus: Co zajít do Audiga, kde si můžeš přehrávače vyzkoušet a porovnat? Jestli teda nechceš objednávat z Číny apod. Myslim si, že by to byla nejlepší možnost pro tebe.
DSLR - Nikon D90
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 12. 2018 18:56

iBasso, ta nová hračka od AK. Možností bude víc, ale nákupem v ČR si je zúžíš. Ještě Cowon stojí za hřích.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 29. 12. 2018 21:21

Nebranim se nákupu v Evropě u solidniho prodejce?? Napadl mně ten Cayin N3 či nějaký vyšší model?Nebo kdo v Evropě prodává ty čiňany??? Nebo nějaký číňan co pristupuje k reklamacim zodpovědně? Do posilky jsem objednal Benjie..tušìm S5 a čekám na něj měsíc((
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 12. 2018 21:30

Advancedmp3players.co.uk
Hifiheadphones.co.uk
Penonaudio.com to je ten zodpovědný Číňan
Ještě je něco v Polsku a ve Francii, či ve Španělsku je zococity.

Osobně mám dobré zkušenosti s těmi UK shopy. Advmp3 mají občas zajímavé výprodeje. Chce to hlídat.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr63 29. 12. 2018 22:48

Na HiBy.com je velká sleva na R3 , R6 je za zajímavé $ , ale pouze červený , zelený a modrý.
Problém je celnice . Neprošlo . Jinak mám oba a zvuk se mi velice líbí .
mistr63
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 29. 12. 2018 23:10

Veľmi zaujímavo vyzerá nové Fiio M6.
Má vo svojej cenovej kategórii zaujímavé funkcie - podpora prehrávania cez wifi (+ podpora DLNA a AirPlay), možnosť streamovania z väčšiny najznámejších hudobných služieb, podpora APTX-HD aj LDAC, dokáže súčasne pracovať ako USB DAC a bluetooth vysielač, možnosť ovládania z mobilu pomocou Fiio Link.

https://www.fiio.com/m6
Naposledy upravil kuko61 dne 29. 12. 2018 23:45, celkově upraveno 3
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 29. 12. 2018 23:27

Kozenka: ten konektor je jen můj pocit a pravděpodobně zbytečné obavy. Jinak aktualizace software je OTA přes wifi. Ale jde to i stažením firmware na SD, což je ovšem zbytečné.
HiBy link je, že přehrávač můžeš mít v batohu a ovládat ho telefonem, ale i posílat z telefonu na něj hudbu. Jinak samozřejmě můžeš hudbu z telefonu posílat do R3 přes bluetooth, nebo ještě lépe nainstalovat na telefon nějaký přehrávač, který umí streamovat a poslat to do R3 přes DLNA, v případě jabka přes airplay.
Mimochodem jsem četl, že Shanling M0 má lepší zvuk než R3 (nemůžu potvrdit neb M0 jsem nikdy neslyšel), ale určitě má HiBy R3 lepší zvuk než Shanling M1 - zvuk je hutnější a daleko detailnější, trošku temnější.
Ještě jsem zapomněl dodat, že R3 má Tidal klienta. Bohužel neumožňuje skladby ukládat a přehrávat offline, byť to slibovali a ještě tam je jedna zvláštnost, že neumožňuje na rozdíl od PC přehrávání v kvalitě master. Tedy umožňuje, ale pouze z playlistů vytvořených na PC a pouze u MQA souborů, které svítí v přehrávači zeleně. Soubory indikované modře přehrát neumí. Co přesně znamená ta zelená a modrá netuším, ale je to snad něco s podpisy práv interpreta či, co.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozenka 29. 12. 2018 23:57

Nekde jsem cetl myslim l, ze na Headfonic nebo Headfonia, ze zvuk ma lepsi R3 proti Shanlingu M0. Ja si myslim, ze to bude ucho od ucha a zas takovy rozdily ve zvuku nebudou :-) kazdopadne dik za info hodi se vedet aspon budu vedet co a jak. Jen co jsem si vsiml R3 asi nepodporuje wifi na 5ghz, aspon to nikde nepisou tak budu muset prepnout svoji domaci wifi zpatky na 2,4ghz i kdyz nerad docela. Bydlim v huste obydleny oblasti a je tu prehlceny 2,4ghz pasmo.
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 30. 12. 2018 01:14

Myslím, že 5GHz nepodporuje. Jinak routery často umožňují obě frekvence současně.
Každopádně když do HiBy posílám hudbu z macu z přehrávače Audirvana+ přes DLNA a mám R3 propojeno s Mojo, zní to úplně stejně kvalitně, jako když Mojo propojím přímo s komplem přes USB.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petrnuhl 31. 1. 2019 18:51

Čauky ☺️
Chtěl bych si po dlouhém rozmyšlení koupit HiBy R3. Na kterém eshopu by jste mi doporučili zakoupit.
Děkuji moc za info
petrnuhl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 31. 1. 2019 19:24

V Evropě napr. Zde:
Advancedmp3players.co.uk

Případně přímo u Hiby, ale tam se může stát, že nižší nákupní cena bude dotížena poplatky při dovozu.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků