Rock / Metal music prehrávač

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 12. 2018 21:13

Stačí Ti třeba iBasso DX200 s adekvátním modulem a powerbanka. To by Tě na terase pár hodin zabavilo.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lo-fi 25. 12. 2018 21:21

řešení jednoduché je, přesně to, které jsi už nastínil... složité si to dělá vždy jen uživatel ;-)
je fuk, jestli jsou sluchátka malá, či velká, důležitá je jejich impedance a citlivost...s parametry těch tvých si poradí kdejaký DAP, symetrický výstup má však větší rezervu...
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 25. 12. 2018 21:25

Ved ti nikto nenapisal, ze ti to nepojde... K5 je len moznost, AK to nebude hrat dostatocne nahlas, aj ked iba o tu hlasitost ani tak uplne nejde, ale o to, ci tie sluchatka dostanu dostatok stavy na ich pre budenie. Tvoje sluchatka su vsak nenarocne (99db/38ohm), vacsina DAPov to rozohra, ale to uz je ina tema.
Jednoducho tych moznosti je viac... mozes ich riesit, ale kludne si zober sluchatka a chod si ich vyskusat s nejakym prehravacom (ak mas moznost) a uvidis sam.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Iron_Eddie 29. 12. 2018 11:47

Ahojte,

dik za všetky názory a postrehy. Celkom mám v tom hokej, ale dopracoval som sa k dvom finálnym verziám:

1. vezmem OPPO HA - 2 /mojo nechcem, lebo to vyzerá hrozne, tie svietiace gule - děs a hrúza...hold na dizajn si potrpím viac ako je zdravé... ;-)/ a prepojím so svojím telefónom a bude vybavené. Tu je moja malá obava, že OPPO dokáže viac než dokážu spomínané AUDIO-TECHNIKY.

2. vezmem FiiO X5 3rd a uvidím ako sa mi to bude lúbiť. Myslím si, že čokoľvek drahšie je zbytočné k uvedeným slúchadlám. Tu ma ešte napadá FiiO M9, ale myslím si, že na rock/metal je X5 vhodnejšia než M9. Ak by som počúval Norah Jones, tak by to bolo asi opačne.

Viac sa prikláňam k druhej verzii, lebo cez telefón by ma asi vytáčali pípajúce notifkácie a iné...

Takže asi tak nejak.

Dik.

Miro
Iron_Eddie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 12. 2018 18:51

FiiO X5 3. Generace je lépe vynechat. Raději se podívej na iBasso DX150 případně DX120. Vedle ve vláknu se propírá Hiby a Hidizs. Určitě je řada lepších možností, než FiiO X5iii.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Iron_Eddie 1. 1. 2019 21:47

To fakt je na tom to Fiio tak zle? Veď to dostalo cenu EISA... Už aj tá sa dá kúpiť? Alebo za ten čas prišli jednoducho lepšie modely?

Tak daj, čo by si zobral na mojom mieste?

Dik
Iron_Eddie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 1. 1. 2019 21:57

Mně vůbec přijde, že FiiO se v novějších generacích zhoršuje. FiiO X3 3rd taky podle mě má horší zvuk než X3 2nd. Větší vybavenost a konektivita, lepší displeje, ovšem na úkor zvuku.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 2. 1. 2019 08:01

To tedy..měl jsem teď po problemem s Shanlingem možnost vyzkoušet z Alzy M7 a X5 3gen..M7 hezky design,ale zvuk tak nějak jako lepší mobil..navic i v ovladani mi přijde že chtějí oslovit co nejvic lidí,ale za mne je to kontra..zbytečně složité prostředí a rádoby vychytavky:-((..X5 v červené barvě jsem vracel opravdu s těžkým srdcem..bo je to nádherný přehrávač,nicméně plný funkcí,které až na bluetooth nevyužiji:-((.Nejsem audiofil a mám průměrná sluchatka,ale jak jsem psal jinde..i ta X1 1gen za mne více přirozený zvuk než M7 a X5 3gen oproti X5 2gen(měsíc jsem měl zapůjčeno)ani nahodou, co je smutnější přišlo mi že i Shanling za polovic peněz hrál lépe..tedy s mými sluchatky.A abych si každý styl hudby ladil na equalizeru,to fakt né.Starší generace byly na hudbu,ty nové o nás,bez nás..Najednou našinec zjistí že je na našem trhu velmi málo relativně kvalitních přehrávačů tedy když se bavíme o těch do 10k.:-((. A vzhledem k tomu že nechci Android,je to ještě o to vice zúžené..takže za mne buď dám ještě šanci Shanlingu M3S nebo pak ještě Cowon J???..
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 1. 2019 08:52

Pokud někdo hledá offline přehrávač, nemá muziku v DSD a nepídí se po symetrice, tak Cowon J je doporučeníhodná volba. Zvukem, baterkou, odezvou systému, velikostí. Téměř ideální přehrávač pro běžného a i ambicioznějšího posluchače.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 2. 1. 2019 11:18

No ten Cowon se mi také líbí i jsem četl,co jsi o něm psal.ale zase na něj není pouzdro.Ne že bych s přehrávačem třískal ale používám ho často..a jednou za čas mi ve spěchu z kapsy či stolu sjede..:-((
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 1. 2019 12:04

Jéčko je bytelně udělaný, není to žádný plastový chrastítko. Nejvíc trpí displej, na ten jsem dal ostřiženou folii z iPhonu 4, funguje to perfektně. Nějaký futrál se dá pořídit za pár korun z ALi nebo i tady na shopech už je z čeho vybírat. To, že k němu není originál pouzdro je smutný, ale zas bych to nevnímal jako takovou krizi, aby si ho člověk kvůlivá tomu nekoupil.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 2. 1. 2019 12:05

Osobne mám s Ibasso ne nejlepsí zkusenost.Mají stále nedotazený SW,problém se skenováním souborů.Pokud to není presne tak,jak to má Ibasso rádo,tak to nevidelo.
Sliboval nápravu,ale já se po asi dvou neúspesných opravách s Ibassem rozloucil.Jak je to v soucané dobe nevím,ale co jsem se napsledy koukl na diskuzui na Head-Fi,tak uzivatelé si na SW chyby stezovali stále.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 1. 2019 12:27

To je, ale problém drtivý většiny značek. Jinak řečeno jen málokdo to má vyladěný tak, aby to fungovalo už u prvních prodaných kusů. Já si myslím, že krom AK a Cowonu to snad neumí nikdo. Většinou se to ladí i na základě zpětné vazby uživatelů. Tedy pokud výtobce s tímto feedbackem chce pracovat. iBasso právě patří mezi těch několik, kteří na tom pracují.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 3. 1. 2019 18:38

Tak mám doma ten Cowon J ve zkušebce.Mrazikovo měl recht..fakt je přehrávač super..krásný design přehledný,čeština,rychlý přechod v menu a za mne už celkem hifi zvuk,prostor,detaily,basy akorat,čistota-.)).Ale co mne velmi znervozňuje už 2x po cirka hodinovém poslechu mne bolí uši..jakoby že by byl zvuk únavný bo??? Hlasitost na 50-60,zkoušel jsem i měnit nástavce a pořád stejné???Zkusím jeste jiná sluchatka..buď mu Ibassa nešmakuji nebo už nevim??(((.Klady..zvuk design menu a system)).Negativa ..absence bluetooth,bílé pozadi v menu,absence pouzdra bo je sice z kovu..ale lehoučky a bytelny .nevim nevim.a ještě ten delší poslech.To je pro mne zatim nej problem:-(
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 1. 2019 19:19

Já si tedy už nepamatuju na jakou hlasitost jsem poslouchal já, ale těch 50/60 mi připadá, že už musí být moc. To je už víc jak polovina hlasitosti ne? To by mi pukly švy na lebce :-) Já se většinou nedostanu nad 25/30%. Už jsem si toho všimnul víckrát, že řada lidí poslouchá na moje měřítka hodně nahlas. Při příliš vysoké hlasitosti se pak není čemu divit, že poslech unavuje. Krom toho dost trpí i ušní aparát. Na to si dejte bacha, to jsou už potom nevratné změny. Každý slušnější výrobce dává do krabičky leták s varováním proti dlouhodobému vystavování ušního zařízení přílišnému akustickému tlaku. Já chápu že to svádí, to opálit, zvlášť když zvuk i skaldba sedne, ale doporučuju naučit se poslouchat na nižší hlasitost.

Jinak zkus se zamyslet co konkrétně Tě unavuje. Může to být dunění basu nebo ostré výšky, příliš prominentní středy. To všechno by mělo u Cowonu jít doladit v těch jejich úpravách. Chce to zkoušet. Případně jiný špunty :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků