MojoPoly

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod akburt 26. 10. 2018 19:11

Dneska ke mne prisel kamarád,profi muzikant,houslista.A byl jsem samozrejme zvedavý,co rekne na toto kombo.Kdysi Mojo mel,ale pak sel jinou cestou a Mojo pustil.
Ostatne to byl i můj prípad,jenomze me zacalo chybet velice brzy.To uz jsem vedel,ze kdyz si ho porídím,bude k nemu i Poly.No a kdyz se tady na bazaru objovilo tohle combo,dlouho jsem neváhal a bylo i doma.To ze se to líbilo me,tak jasne,kdyz si neco koupím,nerad to pomluvím.Nicmene rada lidí napríc audio weby si tu investici pochvalovalo.
Pustil jsem mu Beethovenovy symfonie v DSD pres foobar do comba na kterém byly HD800S.Poprosil o ctvrtou vetu a na tvári úsmev.Nejen podle neho hraje Mojo ve spojení s Poly podstatne lépe.Vysvetluji si to tak,ze Poly plní funkci výtecného transportu a dává Moju sanci ukázat,co opravdu dovede.
Pak si nechal pustit jeste pár flaců a i MP3 320 a vsechna hudba mela dynamiku a stávu,který podle neho nemel ani Chord TT,který je cenove násobne drazsí a mel ho doma na test asi mesíc.Tento názor já tvrdit nemůzu,TTcko jsem neslysel.Excelentní prednes comba ale zrejme není jen mýtus.
Kdysi kdyz jsem slysel Mojo,prodal jsem AK 240,tak dneska AK 300 prodávat nebudu(kazdá vec má své místo),ale ze se MojoPoly povedle,tak to si dovolím konstatovat a pokud se dostanete k moznosti si to poslechnout,neváhejte,treba potvrdíte můj názor.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 26. 10. 2018 19:35

Ahoj, zkus prosím Mojo samotné přes PC pomocí USB proti Mojo+Poly.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 26. 10. 2018 19:45

Dneska uz se mi do toho nechce,ale zítra dám test.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 26. 10. 2018 20:51

akburt: přiznám, že jsi mi Poly díky mé nerozhodnosti vyfoukl a pak jsem se mlátil do hlavy, protože to byl superkauf. Srovnání Poly vs. drát by mě taky zajímalo, i když se všude píše, že je to minimálně tak dobré jako drát, ne-li lepší.Nastavení a používání je v pohodě? Někde jsem četl, že minimálně ta konfigurace není zrovna user-friendly. Jak už jsme se bavili v jiném vlákně, uvažuji o nějakém lepším DAPu na stream z mobilu případně doma z počítače, ale stále víc uvažuju o Poly, byť na cesty už by to asi byla s Mojo pěkná cihlička.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 26. 10. 2018 22:01

to martas38-Dovedu si predstavit,jak to asi "bolelo".Zcela urcite to byla cena velice príjemná.Srovnání bude zítra,uz jsem to slíbil Babetakovi,to nebude problém.Ideální by byl slepý test s nekým,kdo nezná ani jedno z comba.
Preci jen by to melo spravedlivejsí výsledek.Drát vs bezdrát by se na první dobrou asi více lidí priklonilo k propojení k drátu.Já to své nadsení pripisuji tomu,ze to vytvoril clovek,který má co nabídnout v audiu.Dnes jsme o tom vedli dlouhou debatu s kolegou a me z toho vychází,ze to bylo vytvoreno presne pro Mojo.Cili není zádné jiné pouzití,coz s sebou asi prinásí méne kompromisů.Proste dokonalý transport,který Moju chutná.
S mobilitou je to opravdu na hrane,ted v zime je kapes dost,ale na léto to uz asi nebude tak príjemné jako Shanling MO.To je ale na uvázení a pak uz jsou jen pozitiva :-).
Nastavení je vopruz,ale syn (IT),aniz by si neco cetl,tak to mel za pár minut.
P.S.hodne se diskutuje o cene,ale kdyz se koukám,co stojí dobrá kabeláz,tak je to cena dobrého páru,v zádném prípade ne nejlepsího.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deewy 27. 10. 2018 00:50

Jsem rád, že si MojoPoly užíváš. Mojo má detailní, zábavný projev a snese porovnání s DAPy cenově o řád výše. Svou funkci plní na výbornou a ve spojení s Poly je to parádní transport.
V domácím prostředí doporučují používat ve spojení s aplikací Roon, pro její přívětivost a možnosti rozšířit si hudební obzory.
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod sarga 27. 10. 2018 10:09

Taky o Poly uvažuji, neb s HD800S vytváří Mojo super kombinaci. Mojo důraz na hloubky a HD8OOS důraz na výšky. Mám dotaz, jestli už Chord vytvořil aplikaci na ovládání Poly a pokud ano jak funguje. Roon se mi nechce platit, stačí mi platit Audirvanu, tak proto. Mojo mám tak rád, že bych Poly už asi měl, ale mojo mám v pěkném koženém obalu a v případě Poly bych to musel mít bez něj, nebo koupit dlouhou verzi..
Ještě k tomu Moju. Vyzkoušel jsem ten dvojitý kabel USB z KabelGuru a jednoznačně přínos v té ,,vícešťávě".
Naposledy upravil sarga dne 27. 10. 2018 11:53, celkově upraveno 1
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 27. 10. 2018 10:33

Aplikace je hotová pro jabko.Android je stále beta verze,ale pracuje se full verzi,prý v nejblizsím termínu.
Tak kdyby to bylo pred rokem,tak mozná...Je samozrejme velká chyba,kdyz HW je rychlejsí nez SW.Navíc to nastavení není úplne user friendly,coz jen umocnuje chybu Chordu.
Na druhou stranu,necetl jsem v diskuzi,ze by to nekdo prodával,ze to nemuze rozchodit.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 27. 10. 2018 13:01

sarga: máš na mysli USB lite kabel, nebo reptilian?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 27. 10. 2018 13:02

Já zatím používám ten krátký kabel, co byl v balení, netuším, jestli to má význam kupovat jiný.
Sarga:Mojo důraz na hloubky a HD8OOS důraz na výšky.

Intenzita basu je pro mě naopak největší slabinou Moja. Bas má Mojo kvalitní, ale osobně bych chtěl ještě větší "punch".
R2R11 bylo v tomto ohledu lepší, ale Mojo je zase čistší...
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 27. 10. 2018 18:27

Odzkouseno kabel vs Poly a dle mého subjektivního pocitu je Poly lepsí,je to zivejsí s vetsí dynamikou a detailem.
USB kablík je no name...
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 27. 10. 2018 19:18

akburt: nejsi první kdo tohle tvrdí. Asi na tom opravdu něco bude.
Mimochodem k těm kabelům. U signálových a sluchátkových kabelů věřím, že mohou mít na výsledný zvuk vliv. Ale předpokládám, že kabel pro přenos digitálního signálu už by musel být hodně mizerný, aby se v něm ztrácely přenášené informace. Měl jsem možnost půjčit si k Mojo USB kabel Audioquest Coffee za bezmála osm tisíc a srovnal to s kabelem SAMZHE z ali za dva dolary a rozdíl jsem nepoznal. Aby mě někdo nenařknul z hluchoty, tak rozdíl mezi USB vstupem a optikou u Mojo poznám naprosto bezpečně ve slepém testu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 27. 10. 2018 20:05

martas38 píše:sarga: máš na mysli USB lite kabel, nebo reptilian?

http://www.kabelguru.cz/product/digital ... ian-usb/50
Je to tady tenhle, sice jej mám červený a dvojitý, ale asi je to ten samý, jen v jednom opletu. Ten starší se mi porouchal a kluci z KabelGuru měly v nabítce tenhle nový, tak jsem si ho vzal.Teď jsem to ještě porovnával oproti tomu malinkému z Moja (ať nejsem za vola) a rozdíl se mi zdá patrný.Není to den a noc, ale jemně jsou tam. Mladší ročníky toho uslyší jistě víc. Jemné detaily najednou více vystupují a jsou jakoby ,,lépe " slyšet. A to je KabelGuru-USB redukce-Lavricables USB, takže pěkný ,,had". Asi bych si jej kvůli tomu nekupoval, ale mám ho doma, tak jsem vyzkoušel.

babetakCZ. Ohledně basu nemám moc srovnání, ale neni to R2R11 stolní mašina? Tohle je v kategorii přenosný zesilovač, navíc v kategorii 10t.,takže asi nemůžeme chtít všechno.
Já se přiznám, že jsem si s mojem až do koupi tvojich HD800S, moc nevěděl rady. Uvažoval jsem i s prodejem. Zachraňovaly to SE846.Ale s Audeze LCD-X se mě to nějak nelíbilo. Nebylo to a ani to není ono. Mě se musí prostě z toho zvuku,,rolovat ponožky" a to se povedlo až HD800s. Teď HDčka propujuji s QP1r opticky s Mojem jako transport, mojo zvuku přidá razanci a dynamiku, výkon.Asi i vzhledem impedanci HD800s.
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 27. 10. 2018 20:40

Ten kabel co jsem měl na mysli je Audioquest Kofí (když to napíšu jak se má, zobrazí se ten nesmysl covfefe).
Mojo můžu porovnat s AudioGD NFB-12 (myslím, že R2R11 bude mít shodný zesilovač) a je to přesně naopak, než jak píše babetakCZ. NFB má čistší a dle mého názoru věrnější podání s více detaily na výškách a Mojo je naopak daleko muzikálnější a zábavnější s lepšími basy.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 27. 10. 2018 20:45

Nojo, ale R2R11 je multibit, kdyžto NFB12 mělo Wolfson nebo Sabre.
Netuším zda byl na vině DAC nebo zesilovač, ale Mojo je prostě čistší s mín úderným basem.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků